Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Postat în original de ctinu Vezi post
    1. Nu pot insera imagini direct din calculator; uneori ma lasa, de cele mai multe ori, nu. E nevoie sa le incarc in dosarul de atasamente si de acolo sa le inserez.
    2. E a doua oara cand cineva intra in mailul meu, direct, nu via Forum, cu o identitate falsa. E o problema serioasa de confidentialitate. Astept un raspuns si o rezolvare.

[ATTACH=CONFIG]251872[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]251873[/ATTACH]
    Problema accesului e simpla.

Cineva a avut linkul catre fisierul de pe google drive si la trimis si altuia, care nu avea acces la fisier.

Astfel ai primit instiintare ca cineva a cerut acces la fisier chiar daca nu i-ai trimis nimic.

Comentariu

Postat în original de geticul Vezi post
      Problema accesului e simpla.

Cineva a avut linkul catre fisierul de pe google drive si la trimis si altuia, care nu avea acces la fisier.

Astfel ai primit instiintare ca cineva a cerut acces la fisier chiar daca nu i-ai trimis nimic.
      Ar fi bine sa fie atat de simpla, dar:
      - linkul este public (doar, cu restrictii privind comentarea sau modificarea clipului), deci oricine il are poate vedea filmuletul;
      - cererea de acces vine din partea unui membru al Forumului, care, oricum, putea sa vada clipul, asemeni tuturor
      celorlalti. In plus, expeditorul cererii neaga ca ar fi facut-o.

@Max
      Folosesc browserul Google Crome de care nu am motive sa ma plang.
      In cazul de fata, dupa click pe "insert image", ecranul se opacizeaza (se umple de "ceata") si nu-mi mai permite nici-o alta comanda; trebuie sa revin la pagina precedenta. Si treaba se repeta pana se indura sa-mi dea voie, sau ma satur eu si renunt.
      Ultima editare de ctinu; 06.nov.2015, 18:40.
      Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !

Comentariu

@Max
        Folosesc browserul Google Crome de care nu am motive sa ma plang.
        In cazul de fata, dupa click pe "insert image", ecranul se opacizeaza (se umple de "ceata") si nu-mi mai permite nici-o alta comanda; trebuie sa revin la pagina precedenta. Si treaba se repeta pana se indura sa-mi dea voie, sau ma satur eu si renunt.
        Si eu folosesc Chrome, si patesc acelasi lucru... se pare ca ultima vreme, Chrome are ceva probleme cu forumul nostru
        Eu cum nu prea am pus poze in ultima vreme n-am intampinat dificultati... insa, chiar si la o postare simpla (cum este aceasta), timpul de raspuns este destul de mare (uneori de ordinul minutelor)... dar nu-mi bat capul, de cele mai multe ori fac mai multe ludruri simultan si nu bag de seama

E destul de greu sa tii pasul cu actualizarile Chrome-ului si sa refaci setarile de optimizare de fiecare data cand astia schimba ceva

o recomandare personala: pana cand Chrome se va stabiliza si va mentine versiunea mai multa vreme, foloseste Mozilla pentru postarea pozelor (la ala nu s-a mai modificat nimic semnificativ de cativa ani, setarile necesare sunt aceleasi de cel putin 2 ani din ce stiu eu)
        It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER !

Comentariu

Eu folosesc Opera de vreo 2 ani si merge perfect.
          Consuma putine resurse. Recomand!
          Toyota LJ 70
          Transsylvania Off Road Club
          www.helpdani.eu

Comentariu

Postat în original de nessum Vezi post
            Eu folosesc Opera de vreo 2 ani si merge perfect.
            Consuma putine resurse. Recomand!
            +1 ... Merge foarte bine si chiar folosind cookies nu iti apar reclame agresive ca la Chrome.
            ~ Silence is a gift ~
            ~ Learn to value its essence ~

Comentariu

Multumesc tuturor pt recomandari; voi incerca si alt browser.

Nicio explicatie posibila pt cealalta problema?

Comentariu

Am incercat si cu OPERA. E mai rapid si mai lizibil, dar aceeasi manifestare. Se opreste la "alege fisierul" "din computer".
                In plus nu pot vedea unele poze deoarece am 0 postari! Trebuie sa am postari in fiecare topic pt a putea vedea pozele pe care le contine?!

LE. Tocmai voiam sa exemplific cu o captura de ecran. Am inchis pagina, iar cand am deschis-o au aparut pozele restrictionate. Nu mai stiu ce sa cred.
                Ultima editare de ctinu; 10.nov.2015, 22:47.

Comentariu

Si iar a luat-o de la capat!

Implicit Re: Nou! Sectiune dedicata postarii de track-uri GPS
                  Anvelope Arinovis
                  Lupsa - Posigani - Vai - bazinul de steril de la Curmatura / Geamana jud. Alba (traseul

mai scurt din stanga)

Am incercat sa merg chiar pe langa lac, dar drumul a fost acoperit

In schimb, peisajul este memorabil
                  To view links or images in this forum your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in this forum your post count must be 1 or greater. You currently have 0 posts.

Ultima editare de ctinu; 11.nov.2015, 00:55.

Comentariu

Si iar a luat-o de la capat!

Implicit Re: Nou! Sectiune dedicata postarii de track-uri GPS
                    Anvelope Arinovis
                    Lupsa - Posigani - Vai - bazinul de steril de la Curmatura / Geamana jud. Alba (traseul

mai scurt din stanga)

Am incercat sa merg chiar pe langa lac, dar drumul a fost acoperit

In schimb, peisajul este memorabil

Chiar nu pricep deloc ce se intampla la tine.
                    Nu are cum sa iti dea asemenea mesaj deoarece tu ai peste 200 de posturi.
                    Suna-ma maine sa imi dai niste detalii si sa incerc sa ma lamuresc.

Comentariu

Max, eu as incerca asa : il rugam pe colegul @ctinu sa ne dea parola lui si sa intram pe contul lui de pe calculatoarele noastre, ne lamurim daca este de la browserul/calculatorul lui, iar apoi el isi poate pune o parola noua.

Ce ziceti ?

Regulament

Comentariu

@Astral
                        Chiar daca ar merge pe calculatoarele voastre, asta nu lamureste problema. Faptul ca aplicatia "nu stie sa numere", nici atunci cand identificarea nu e necesara, ma face sa cred ca e posibil sa existe un conflict, o incompatibilitate care se manifesta, doar uneori si aleator. Folosesc AVAST ca antivirus si ZONEALARM ca firewall. In plus, cu toate browserele (G, G Chrome, Opera), aceleasi manifestari. Daca nimeni nu s-a mai confruntat cu aceasta situatie, e clar ca problema e la mine, dar nu stiu de ce!

Comentariu

sunt probleme cu mesageria privata ? am trimis cateva mesaje private si nu am primit raspuns. Acum e drept ca poate fi si o coincidenta dar totusi intreb.
                          Multumesc.
                          Nissan Terrano R20 Panzer II BFG MT
                          Nissan Patrol Y61 Panzer IV BFG MT
                          Natura si aventura

Comentariu

Postat în original de Irod Vezi post
                            sunt probleme cu mesageria privata ? am trimis cateva mesaje private si nu am primit raspuns. Acum e drept ca poate fi si o coincidenta dar totusi intreb.
                            Multumesc.
                            Poate ai trimis cuiva care are mesageria plina.
                            Pana nu mai goleste din ea, nu va receptiona mesajele tale.

Comentariu

Probabil e OK, cred ca eram unul dintre destinatari.
                              Samurai incepator

Comentariu

• Re: Poze cu masinile noastre Daihatsu

Cum sterg din pozele din attachments? Ca imi zice ca nu mai e memorie ca sa uploadez poze noi

Comentariu

Procesare...
                                X