Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: >> Probleme tehnice forum

Probabil peste cativa ani vor fi centre de tratament pentru dependenta de cate un anumit forum..
    LC 120 AT TEMS

Comentariu

Postat în original de hrn

Probabil peste cativa ani vor fi centre de tratament pentru dependenta de cate un anumit forum..
      Forumul nu mergea, dupa ce am butonat aiurea pe net ... a trebuit sa ma smulg din fata calculatorului si sa ma uit pe afara ... normal ca am intrat inapoi la caldura si am cautat forumul, nimic, am intrat in sevraj si am apelat la o doza de comunicare prin sms-uri si telefoane la userii la care le stiam numerele de telefon! Cand nici acest surogat nu si-a mai facut efectul, am trecut la o noua doza de comunicare pe messenger cu alti useri ...
      Concluzie: factura la telefon a crescut simtitor, productiv nu am fost, stresat da ... va rog tineti forumul in viata, chiar si in perfuzii, numai sa traiasca! Nu sunt de acord cu deconectarea lui de la aparatele care il tin in viata!
      Off-road in Dobrogea!
      Off-road: Toyota KZJ70 3.0TD 94, Suzuki Jimny modified UK, Suzuki Jimny 06,
      On-road: Renault Laguna 02,
      ATV: Suzuki KingQuad 700 4x4 07, Yamaha Grizzly 700 4x4 08!
      Multumesc Asfalttango!

Comentariu

In sfarsit...
        Am crezut ca nu se mai termina...
        As putea sa scriu o carte numai cu mesajele pe care le-am primit pe mail, messenger, SMS, telefon.
        Daca e sa fac o descriere a celor care au dat mesaje, multi ar fi cam asa in lipsa forumului:

Multumesc Vstef pt ceea ce faci. Sa ma scuzi ca te-am sacait si eu toata ziua cu mesaje si telefoane.

Comentariu

Sincer...mi-a cam lipsit forumul...Bine am/ati revenit...Nice to be here!
          Jeep Wrangler YJ, 2,5 litri, fab. 1992

Tel: 0742.08.02.05
          mail: rosca_radu@yahoo.com

Comentariu

prima data m-am gandit "oare am facut ceva si mi-o sters contu?"' nu stiam ce se intampla oricum din ora in ora cautam sa vad poate merge
            bine ca ne revedem
            Suzuki

Comentariu

nu stiu daca ati observat dar acolo unde scrie cine este moderator la rubrica respectiva scrie de doua ori acelasi moderator
              Suzuki

Comentariu

Pai om fi pereche!!!!

Comentariu

v-ati clonat de aia ati inchis forumu'
                  Suzuki

Comentariu

Postat în original de fofiu
                    v-ati clonat de aia ati inchis forumu'

Comentariu

Nu l-am inchis voit.

Faptul ca sunt foarte multi useri si un trafic foarte mare a dus la atingerea pragului superior pe serverul vechi.

Am fost nevoiti sa-l mutam pe unul mai incapator. De data aceasta nelimitat... Comunitatea Club4x4 creste vertiginos, iar acum are unde

Va urma o schimbare de forum, spre vbulletin, insa vom anunta din timp, si se va face intr-o noapte, cand lumea doarme.

Comentariu

Deoarece sunt 57.000 de atasamente pe forum si ceea ce reprezinta 90.000 de fisiere (imagine + preview) iar in cel mai fericit caz se poate copia un fisier la 1-2 secunde, procesul de restaurare a tuturor atasamentelor va dura cateva zile. Asta si pentru ca nu pot da o singura comanda care sa le copie pe toate, pentru ca sunt prea multe... si trebuie luat pe bucati...

Astfel incat, am nevoie de ajutorul vostru.

Va rog sa postati aici pe cate o linie, un link la un POST specific din forum (nu la inceputul unui topic) unde pentru un atasament fie
                        - nu se vede preview
                        - se vede preview DAR daca se da click nu apare imaginea in marime completa

Le voi parcurge pe toate si corecta pe fiecare in parte.

Pe masura ce le corectez voi sterge posturile voastre, ca sa pastram curatenia.

Multumesc.

Comentariu

Postat în original de flay
                          Max, mi-am permis sa semnalez acest fenomen aici, deoarece din punctul meu de vedere este o mica problema a forumului, si nu am dorit sa deschid un topic pe aceasta tema;partea tehnica ar putea sa ne ajute sa nu mai gasim aceste "welcome"-uri la mesajele noi(poate e cineva ce are o problema presanta la care am solutie si e impins pe pagina a 3-a de mesajele astea).
                          Nu am nimic cu urarile de bun venit adresate noilor membri, dar cind vezi membri care au 50-70-80% din mesaje pe aceasta tema,te intrebi care e de fapt target-ul lor pe acest forum sau daca doar atit au de spus.
                          Eu prefer sa dau 20 de sfaturi din putinul pe care-l stiu eu, decit sa scriu in 3 minute 25 de urari de bun venit si altele de umplut contorul si serverul.
                          Nissan Patrol Y61 / 2006 = PATROCLE, pregatit pentru noroaie
                          Nissan Pathfinder / 2006 = PASHA, stock + BFG/AT
                          Bicicleta TREK 3700
                          "Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."
                          4x4Maniac's is where we are

Comentariu

... si eu am fost surprins sa constat ca mi-a lipsit prezenta forumului ... m-am refugiat in altele, insa schimbul de informatii este mai complex aici ...
                            Am tot butonat sa vad cand se rezolva problema semnalata (la mine aparea ca serverul este overload) si am comunicat asta si altor forumisti contrariati.
                            Poate n-ar fi rau sa contribuim fiecare cu o "taxa de conectare" + un "abonament" lunar (sau in functie de numarul de postari) si in felul asta am deveni mai responsabili cu cele scrise, mai ales ca de multe ori topicurile se dilueaza si devin puerile prin misto-urile si replicile in bascalie intre diversi useri ...
                            E doar o tema de gandire ...
                            back ...!
                            Nissan Patrol Y61 / 2006 = PATROCLE, pregatit pentru noroaie
                            Nissan Pathfinder / 2006 = PASHA, stock + BFG/AT
                            Bicicleta TREK 3700
                            "Life is not about waiting for the storms to pass ... it's about learning how to dance in the rain."
                            4x4Maniac's is where we are

Comentariu

@vstef

viewtopic.php?f=30&t=12342 - REZOLVAT.

Nu se vede prima respectiv singura poza din topic.
                              Prea mult timp liber dauneaza mintii si asa odihnite.

Comentariu

Postat în original de Flow
                                @vstef

viewtopic.php?f=30&t=12342

Nu se vede prima respectiv singura poza din topic.

Da-mi mie poza si o reincarc eu daca te grabesti.
                                Daca nu te grabesti, ai rabdare ca o sa apara si poza de la sine.

Comentariu

Procesare...
                                X