Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Inca o problemutza (de data asta chiar tehnica ).

Linkul "Salt la primul post nou" Butonasul mic albastru dinaintea numelui discutiei. Uneori nu merge. Da "The connection was reset".

De ex asta nu merge:
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...r&goto=newpost

Daca scot "&goto=newpost" din coada, merge. Dar evident, nu ma duce la "primul pos nou":
    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...cul-Vulturilor

Dupa parerea mea e un conflict intre encodarea caracterelor speciale, si ampersandul de la parametrul final. Nu am sapat mai mult.
    Suzuki Grand Vitara 2.0 16valve 1998
    0745-009633
    cristianhaulica@yahoo.com

Comentariu

Postat în original de teddybear Vezi post
      Ai putea incerca sa te deloghezi, cureti cookie-urile browserului, restart la browser, dupa care te loghezi din nou! Poate se rezolva!
      Bine... ar resolva problemele de browser. Dar eu nu primesc emailuri (nu conteaza cu ce setez eu setarile pe forum, sau cu ce citesc mailurile. Notificarile pe eMail sunt o conversatie intre serverul forumului si serverul de mail).

Singura varianta in care asta ar ajuta, ar fi daca pur si simplu browserul imi prezinta la setari altceva decat e salvat pe serverul forumului.
      Hai ca am facut-o si pe asta. Am resetat setarile, si apoi le-am pus inapoi din InternetExplorer (de pe care nu mai intrasem pe forum niciodata)
      Acum, incepe asteptarea. Sa vedem daca vine ceva.
      0745-009633

Comentariu

Postat în original de teddybear Vezi post
        Daca nu esti logat in cont, nu poti vedea nici un fel de atasament! S-a mai discutat asta!
        S-a mai discutat, adevarat, dar tot nu inteleg dece trebuie sa te loghezi (sa te inscrii ca membru) pt a vedea poza unui cauciuc pus in vanzare la o adresa publica, accesata nu numai de membrii forumului! Iar o formulare de genul "pentru a vedea... e necesara logarea" mi se pare mai potrivita pt a conditiona vizionarea.
        Au ramas nerezolvate celelalte probleme semnalate. Daca se doreste rezolvarea.
        Ultima editare de ctinu; 19.aug.2017, 11:58.
        Sa cunosti, sa vrei - vei putea face !

Comentariu

Postat în original de ctinu Vezi post
          S-a mai discutat, adevarat, dar tot nu inteleg dece trebuie sa te loghezi (sa te inscrii ca membru) pt a vedea poza unui cauciuc pus in vanzare la o adresa publica, accesata nu numai de membrii forumului! Iar o formulare de genul "pentru a vedea... e necesara logarea" mi se pare mai potrivita pt a conditiona vizionarea.
          Au ramas nerezolvate celelalte probleme semnalate. Daca se doreste rezolvarea.
          Asta cu pozele e valabila pe foarte multe forumuri, nu e doar aici....

Comentariu

Revin, legat de notificari.

Manevrele pe care le-am descris cateva posturi mai sus, nu au dus la nici un rezultat. Nu-mi ajunge nici o notificare pe mail.
            0745-009633

Comentariu

Postat în original de cristianhaulica Vezi post
              Revin, legat de notificari.

Manevrele pe care le-am descris cateva posturi mai sus, nu au dus la nici un rezultat. Nu-mi ajunge nici o notificare pe mail.
              Se va rezolva problema in cateva zile.

Comentariu

De vreo 2 zile intru, apas legaturi>topicuri urmarite si mi le arata, dar sub tab-ul Mica Publicitate...o fi vreun semn (sau smen) zic
                Cînd te-ai nascut, tu ai plîns iar altii s-au bucurat. Traieste-ti viata astfel încît, cînd vei muri, toti sa plînga, iar tu sa zîmbesti.

Comentariu

Diseara schimbam una bucata server, ocazie cu care speram sa se rezolve majoritatea problemelor.

Comentariu

Firefox raporteaza pagina forum.club4x4.ro ca fiind phising. E prima data cand o blocheaza browserul.

Comentariu

Postat în original de XTra Vezi post
                      Firefox raporteaza pagina forum.club4x4.ro ca fiind phising. E prima data cand o blocheaza browserul.
                      Da, si la mine se intampla chestia asta, dar i-am dat ca "site-ul este ok" si ma gandesc ca daca vom face asta mai multi, poate se va linisti....

Comentariu

Postat în original de XTra Vezi post
                        Si l-a mine s-a intamplat azi.

Oricum, la noapte forumul va fi mutat pe alt server mai sigur si se vor face toate verificarile.

Comentariu

Postat în original de Max Vezi post
                          Si l-a mine s-a intamplat azi.

Oricum, la noapte forumul va fi mutat pe alt server mai sigur si se vor face toate verificarile.
                          Operatiunea a fost un succes - daca vedeti asta, suntem pe noul server.

Sper sa rezolvam repede si avertismentul de malware - am facut cativa pasi in acest sens.

Comentariu

Vezi ca butonul "sus", ala de jos de tot, nu duce sus, ci in prima pagina a forumului.

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
                              Vezi ca butonul "sus", ala de jos de tot, nu duce sus, ci in prima pagina a forumului.
                              Resolved.

Acum functioneaza corect si mail-urile venite din partea forum-ului.

Cine si-a uitat complet parola, o poate recupera cu succes.
                              Ultima editare de vstef_is; 04.sep.2017, 07:42.

Comentariu

Acum imi zice si mie Firefoxu' ca este un "deceptive site"... Poate aveti vreo "surpriza" bagata de careva prin site...

Comentariu

Procesare...
                                X