Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

>> Probleme tehnice forum

Adună
Acesta este un topic important.
X
X
  • Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: >> Probleme tehnice forum

Se lucreaza la....
    O sa mai stau in gatul lui Stef si poate va rezolva si problema asta agasanta a pozelor in sensul gasirii unei variante mai omenesti de incarcare a pozelor !

Regulament

Comentariu

• Re: >> Probleme tehnice forum

Incerc sa fac upload la o poza de pe un dispozitiv IOS si nu reusesc nici cand intru la administrare atasamente - eroare, nici cand incerc sa fac in mod clasic din pagina - dupa ce selectez poza cu pricina nu se mai intampla nimic.
      Multumesc!
      "A bon entendeur, salut!"

Comentariu

• noua platforma mi se pare GROAZNICA, grafica e obositoare ... In loc ca lucrurile sa se simplifice si sa vina in ajutorul utilizatorului , dimpotriva... parca se lupta sa te faca sa nu mai intri pe aici !!!!!
        Ultima editare de nissan4x4; 19.feb.2019, 09:06.
        ing. Luigi PIRSU
        www.nissan4x4.ro
        service si tunning NISSAN
        Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

• Subscriu,e destul de greu cu noul format,poate se mai schimba ceva in bine,dar momentan e total diferit si fuckin' greu
          Urasc gropile ca mi se varsa berea.

Comentariu

• erau patratele cu ""mesaje noi"" nu mai sunt.
            cum ati ales pt culoarea maro din zeci de nuate
            Am in curte un englez si un american

Comentariu

• "O data cu actualizarea Forumului unele lucruri cu care eram obisnuiti sunt diferite sau lipsesc momentan, insa in urmatoarea saptamana vom lucra la acest aspect, astfel incat experienta sa fie cat mai facila."

Scrie asta in anuntul de mai sus. Iar veniti unii cu "aprecieri" jignitoare inainte de a avea rabdare si a astepta rezultatul final? Credeti ca toate astea se fac asa usor?
              Foarte incurajator din partea voastra, ce sa zic...
              Ultima editare de Astral; 19.feb.2019, 19:29.

Comentariu

• sorry men , nu asta a fost ideea de a jigni (doamne fereste) sau descuraja! Observ ca discutiile auto se deplaseaza catre platforme gen FB din cauza utilizarii simple , de pe telefon . Ceea ce acum un an , doi ...parea imposibil , acum exista! Adica grupuri de cate 16.000 membri ce interactioneaza la greu. Pt ca este mai usor asa ... !!!! Speram intr-o revigorare a activitatii pe forum, dar "directiile" in opinia mea ar fi fost cumva altele, ca sa zic asa ...uite lipsurile forumului vechi asa cum le-am "simtit" eu !
                1. mergea aiurea pe telefon . Majoritatea userilor butoneaza numai la telefon, din ce in ce mai putina lume foloseste laptopul .
                2 .metoda greoaie de incarcare a fotografiilor, de multe ori m-am lasat pagubas decat sa ma chinui sa tot uploadez la poze. Despre clipuri nu mai vorbesc.
                3. prea multe subforumuri
                4. lipsa unui chat genera postari aiurea si incarcarea platformei cu prostii (sau nu) ce mai tot fusesera scrise si discutate anterior, ex ..."platforma libera maine" , ex "unde pun apa la motor?" ...etc

In rest mi se parea ok, parerea mea !

Zic sa aveti spor ca sa iasa treaba buna , pt toti utilizatorii including me !
                Ultima editare de nissan4x4; 19.feb.2019, 09:30.
                ing. Luigi PIRSU
                www.nissan4x4.ro
                service si tunning NISSAN
                Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

• O problema pe care am observat-o azi ,precum si acum 2 zile ar fi acest mesaj pe care il primesc atunci cand incerc sa accesez anumite sectiuni ale forumului
                  Folositi cu neincredere UregentCargus , trimiteti azi si ajunge...cand vor ei...

Comentariu

• Postat în original de nissan4x4 Vezi post
                    sorry men , nu asta a fost ideea de a jigni (doamne fereste) sau descuraja! Observ ca discutiile auto se deplaseaza catre platforme gen FB din cauza utilizarii simple , de pe telefon . Ceea ce acum un an , doi ...parea imposibil , acum exista! Adica grupuri de cate 16.000 membri ce interactioneaza la greu. Pt ca este mai usor asa ... !!!! Speram intr-o revigorare a activitatii pe forum, dar "directiile" in opinia mea ar fi fost cumva altele, ca sa zic asa ...uite lipsurile forumului vechi asa cum le-am "simtit" eu !
                    1. mergea aiurea pe telefon . Majoritatea userilor butoneaza numai la telefon, din ce in ce mai putina lume foloseste laptopul .
                    2 .metoda greoaie de incarcare a fotografiilor, de multe ori m-am lasat pagubas decat sa ma chinui sa tot uploadez la poze. Despre clipuri nu mai vorbesc.
                    3. prea multe subforumuri
                    4. lipsa unui chat genera postari aiurea si incarcarea platformei cu prostii (sau nu) ce mai tot fusesera scrise si discutate anterior, ex ..."platforma libera maine" , ex "unde pun apa la motor?" ...etc

In rest mi se parea ok, parerea mea !

Zic sa aveti spor ca sa iasa treaba buna , pt toti utilizatorii including me !
                    Da, stim cu totii ce se intampla pe fb, dar niciodata fb nu va putea inlocui un forum pentru ca acolo lucrurile se desfasoara doar pentru momentul actual, iar istoricul nu se poate regasi la fel de usor ca pe un forum !
                    Oricum, putem compara fb cu un forum doar pana la un punct, fiecare avand avantajele si dezavantajele lui : vrei efemer, stai pe fb, vrei ceva solid, bazat, temeinic, stai pe un forum !
                    Poti gasi rapid o "ceva" interesant, util scris de tine pe fb in urma cu, sa zicem 4-5 ani...?

1 - Si asta e unul din motive pentru ca s-a optat pentru noua platforma : utilizarea forumului de pe telefon !
                    2 - Ai incercat acum sa urci vreo poza pe forum ? Modalitatea este net superioara si absolut facila !
                    3 - urmeaza sa facem curatenie si acolo, dar, momentan, le lasam asa pana cand butoanele esentiale vor functiona asa cum trebuie;
                    4 - chat-ul este o modalitate care cumva contravine ideii de forum, adica, discutiile risca sa devina mult prea private in detrimentul interesului majoritatii userilor.

Intrebare : va place cum arata forumul ih8mud ? Intr-acolo vrem sa ne indreptam : cu articole, cu....tot ce poate oferi platforma asta ! (xenforo are la baza tot un vbulletin...)

Evident, va urma cat de curand si un tutorial cu poze pentru a ne obisnui toti cu noul forum !
                    Inca putintica rabdare ca doar "inainte de a fi bine, intodeauna e nitel mai rau", nu ?

Alin : S-a consemnat sesizare, incercam sa-i dam de cap !

Pentru toti : postati aici tot ce vi se pare ca nu functioneaza ca sa le putem rezolva !
                    Ultima editare de Astral; 19.feb.2019, 19:49.

Regulament

Comentariu

• Postat în original de Yoghi Vezi post
                      erau patratele cu ""mesaje noi"" nu mai sunt.
                      cum ati ales pt culoarea maro din zeci de nuate
                      Vezi ca exista jos un buton de unde poti schimb tema care-ti convine !

Regulament

Comentariu

• Mie chiar imi place noul aspect (sunt subiectiv). Cand am vazut cum arata m-am gandit automat la ih8mud Daca acesta este modelul, este foarte bine. Spor la treaba.
                        0724066100

Comentariu

• 1. nu ne mai apar pozele de profil
                          2. nu ne mai apar semnaturile
                          3. nu ne mai apar masinile de la profil
                          4. cand uploadez poze imi apar in plus si hieroglifele in text.Am incercat sa pun poze si de pe laptop si de pe site de hosting poze
                          5. la setarile de la profil textele de la meserie si masina sunt inversate
                          Urasc gropile ca mi se varsa berea.

Comentariu

• Postat în original de lee99 Vezi post
                            1. nu ne mai apar pozele de profil
                            2. nu ne mai apar semnaturile
                            3. nu ne mai apar masinile de la profil
                            4. cand uploadez poze imi apar in plus si hieroglifele in text.Am incercat sa pun poze si de pe laptop si de pe site de hosting poze
                            5. la setarile de la profil textele de la meserie si masina sunt inversate
                            1 - Pozele de profil trebuiesc reincarcate : dreapta sus unde te-ai logat/My profile/ apoi te duci cu sageata mouse-lui pe locul avatarului si iti apare "editare avatar", apoi click si de acolo e simplu !
                            2 - si semnatura trebuie refacuta : la fel, My profile / Edit settings / Account / Edit post signature
                            3 - De azi apar, dar si acolo trebuie refacut : dreapta sus / My profile / apoi Edit settings si gasesti "masina".
                            4 - Da, problema a fost sesizata, un bob zabava si se va rezolva.
                            5 - La mine apare asa si tot asa ar trebui sa fie la toata lumea :

[ATTACH=JSON]{"data-align":"none","data-size":"medium","data-attachmentid"294534}[/ATTACH]
                            Fișiere atașate
                            Ultima editare de Astral; 22.feb.2019, 00:48.

Regulament

Comentariu

• - Mailurile cu notificari nu mai contin link la mesajele noi aparute. Ambele linkuri duc la prima pagina a topicului
                              - Nu reusesc sa gasesc linkul pt chestiile aparute noi (Unread Topics... sau asaceva)... si nici optiunea sa marchezi tot forumul ca cititit... si nici optiunea/iconita sa te duca direct la primul reply necitit.
                              Ultima editare de cristianhaulica; 22.feb.2019, 09:13.
                              Suzuki Grand Vitara 2.0 16valve 1998
                              0745-009633
                              cristianhaulica@yahoo.com

Comentariu

• Subscriu la postul anterior. Mai ales linkul cu postarile nou aparute imi lipseste teribil ...

Comentariu

Procesare...
                                X