Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4


Max

Postări Recomandate

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Si Chrome merge fara probleme. Probabil merge si Internet Explorer dar nu IE 6.

 

Ai dreptate, Chorme-ul merge foarte bine dar uitasem de el. Culmea e ca eu chiar Chrome folosesc. :grin:

 

Legat de Internet Explorer, chiar sunt curios daca cu ultimele versiuni merge ok.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Personal folosesc Chrome(Windows si Linux), si , uneori, IE 8-9. Nu am avut nici un fel de probleme cu niciunul din cele doua browsere. Merge acceptabil si browserul implicit al Androidului de pe Galaxy Tab, dar acolo apar probleme la dimensionarea pe 1024x600. A mai scris careva coleg ca informatia utila uneori se aduna undeva pe centrul ecranului in o coloana ingusta. Pana la urma merge in limite sacceptabile.

Editat de f_zoltan
Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 ani mai târziu...

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

La mine pe mozzila face figuri, crezand ca e am windows ul bulit l am reinstalat dar din pacate aceeasi problema o am... paranormal :) merg cu chrome ul asta e.

Diesel.. diesel power :jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

La mine pe mozzila face figuri, crezand ca e am windows ul bulit l am reinstalat dar din pacate aceeasi problema o am... paranormal :) merg cu chrome ul asta e.

Ce "figuri" iti face? Ce versiune de windows ai?

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Chrome, by default, fara probleme, cu exceptia delogarii in cazul in care intru in screen saver.

Profit de ocazie de a va recomanda adaptarea pentru Tapatalk, perfect pentru mobile. In cazul in care nu implica ceva costuri.....

AJUNGE!

Bunul simț ar trebui să fie de ”common sense”!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Cu ce browser ?

 

A spus in postul anterior ca se refera la Mozilla.

 

@ Tehnical: In cazul tau, tot sistemul de operare este oarecum "de vina"! Multe versiuni de Win7 au "o problema" cu browserul asta (am remacat-o pe mai multe "masini" din diverse categorii.

Solutia sa-ti mearga Mozilla necesita ceva mai multe cunostinte despre administrarea plugin-urilor si add-on-urilor (ca sa nu se bata cap in cap cu facilitatile Win7). Si muuulta rabdare cand te apuci de treaba asta:wink:

It's not a "Jeep thing" it's the real thing ....LAND ROVER ! icona%20(200).gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Eu folosesc Win 7 Ultimate + IE 8 (versiunile mai noi de IE nu imi plac) si merge perfect. Nu am incercat cu alte browsere. Pe Android folosesc browserul lui si nici acolo nu am probleme.

"Majoritatea oamenilor se tem atat de mult sa piarda ceva

incat toata viata au grija sa nu aiba ce sa piarda."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

A spus in postul anterior ca se refera la Mozilla.

 

@ Tehnical: In cazul tau, tot sistemul de operare este oarecum "de vina"! Multe versiuni de Win7 au "o problema" cu browserul asta (am remacat-o pe mai multe "masini" din diverse categorii.

Solutia sa-ti mearga Mozilla necesita ceva mai multe cunostinte despre administrarea plugin-urilor si add-on-urilor (ca sa nu se bata cap in cap cu facilitatile Win7). Si muuulta rabdare cand te apuci de treaba asta:wink:

 

OK nu mi bat capul, folosesc alt browser si gata :). Ideea era ca am licenta asta si vroiam sa folosesc dar in curand trec pe XP

Editat de Tehnical
Diesel.. diesel power :jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Eu folosesc Internet Explorer 11 si Google Chrome pe Windows 8.1 si merg ok ambele. Pe tableta (Android) folosesc browserul ei, Mozilla Firefox sau Chrome si nu am nicio problema. Cu Safari am intrat putin dar merge ok.

Editat de Teodor4x4
4x4, Way of Life !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Eu nu prea inteleg de ce mai exista Internet Explorer si de ce se incapataneaza astia sa-l mai faca :ha:

 

Bine, argumente tehnice sunt o sumedenie de la fisiere help tip CHM, browser embedded, Active X, WinINet, si nu in ultimul rand si cel mai important - o metoda usoara de a descarca un browser real :ha:

 

Pot sa furnizez si argumente contra, dar ar fi prea lungi si, conform dictonului 'am ocupa prea mult spatiu pe server'. Cativa KB in plus :grin:

 

Avand in vedere ca nu e ceva extraordinar de SF, forumul merge ok pe cam orice browser, inclusiv pe un gunoi de Nokia cu S60, ma rog cand il aveam, acu multi ani (pe vremea cand MMOF se vedea cel mai bine la televizoru din camera :grin: - pentru cunoscatori).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

In concluzie forumul se poate accesa de pe orice browser dar nu e valabil si pentru mine :ha: . E OK am rezolvat problema m am obisnuit cu Chrome si gata :grin:

Diesel.. diesel power :jp1
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Nu ma pot loga de sub Chrome.Pur si simplu forumul nu ma recunoaste ca utilizator.Pe alte forumuri nu am avut aceasta problema.Ce se poate face?

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Nu ma pot loga de sub Chrome........Ce se poate face?

 

 

Hmmm.....ciudat.....incearca pe deasupra ! :ha:

 

 

PS - Scuze, nu m-am putut abtine.....:h5

 

Nu prea are de ce sa nu mearga, deconecteaza-te, sterge cache-urile din Chrome si conecteaza-te din nou....vezi poza

 

Capture.thumb.JPG.7cecf9e2a1c4a3920e1dcc482f521a37.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Gata,s-a rezolvat :tk Astral

Gandirea corectã vine din experienta. Din nefericire experienta vine din gandirea gresita.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...
  • 1 lună mai târziu...

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

@MAX-ule ... merge foarte bine ( si cred ca este si optimizat ) pentru SAFARI !!!

Jeep Wrangler YJ - 1989 - 2.5" Lift

Jeep Wrangler TJ - Sahara Limited Edition 2001 - 4" Lift

Jeep Wrangler TJ - Rubicon Express - Custom Made 1997 - 6" Lift

 

 

http://www.ClubJeepRomania.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Browsere recomandate pentru vizualizarea corecta a forumului Club4x4

 

Merge bine de pe Safari de pe un ipad 4 cu ios 7. Chiar si upload de poze fara probleme.

La fel de bine merge si de pe windows 8.1 cu Internet explorer 11.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare