Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Salutare! am ARO 10.9 '96 motor 1.4 dacia!


Ionut T.

Postări Recomandate

De curand mi-am cumparat un ARO 10.9 motor 1.4 dacia, la un pret acceptabil cu gandul de a face din el masina de familie... nu stiu, reusesc?

 

As fi linistit daca ar merge sotia cu aceasta masina, pe care a indragit-o din prima zi datorita posibilitatilor all terrain pe care le are, dar asta dupa ce o voi scoate da la "coafat" -motorul a cerut un set!

 

Am sa vin si pe acest forum cu o cerere de piese... sa cumpar! -poate ma ajuta cineva! Pana la urma.. ce credeti? -poate merge o femeie cu 10.9 si sotul sa doarma linistit? :)

Cu stima,

Ionut S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de brand-ul pe care-l are in dotare sotia .... daca nu ai servo directie (si 90% din A10 nu prea au) atunci eu nu as mai avea curajul sa dau replici in fata sotiei :o

 

serios acum ..... o masina de teren de acest gen e destul de greu de condus in oras.

 

 

a .... si .... bine ai venit ca m-am dat la sfaturi si-am uitat de politeturi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

depinde de brand-ul pe care-l are in dotare sotia .... daca nu ai servo directie (si 90% din A10 nu prea au) atunci eu nu as mai avea curajul sa dau replici in fata sotiei :o

 

serios acum ..... o masina de teren de acest gen e destul de greu de condus in oras.

 

tare asta cu replica in fata sotiei!

nu, vreau s-o foloseasca pe drumul dintre Bucuresti si casa noastra de la tara, la Clejani -deci extraurban, cum s-ar spune! (50 km, pe sens)

 

 

Si inca ceva, daca veni vorba de extraurban... cat consuma un 1.4 dacia la o caroserie d'asta 10.9 -mers de... vara! numai punte spate!?

Cu stima,

Ionut S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si inca ceva, daca veni vorba de extraurban... cat consuma un 1.4 dacia la o caroserie d'asta 10.9 -mers de... vara! numai punte spate!?

 

 

 

Am avut un aro 10.4 cu motor de dacie.....si "afara" consuma maxim 8,5%.

Au scuze.....bine ai venit...... ca uitasem bunele maniere :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bogdan4x4 -merci de "incurajari"

 

Eu am cumparat masina de la o societate comerciala si cei care au condus-o mi-au aberat ceva de genul 13-14 % -e clar ca nu credeam gogosile folosite la furat benzina da... sunt si constient de faptul ca motorul e la limita pentru caroseria asta....

 

Merci oricum de "incurajare" -nu-s eu amarat amarat da... nici seic nu sunt! D'asta sunt interesat si de consum! :D

Cu stima,

Ionut S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eh ... poveste lunga si complicata cu consumurile

 

depinde si cum conduci ..... daca tragi de ea sa mearga cu suta e posibil ca aia 12-13 sa nu fie deloc exagerare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, eu sunt convins ca sotia ta va merge cu ea fara probleme. A mea este incepatoare si sa vezi ce bine merge cu papucul nostru 1.9 diesel, dubla cabina si incarcat cu 5 persoane si bagaje full....si eu beau in dreapta :dr :jp1
MItubishi Pajero V6 3OOO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistit, eu sunt convins ca sotia ta va merge cu ea fara probleme. A mea este incepatoare si sa vezi ce bine merge cu papucul nostru 1.9 diesel, dubla cabina si incarcat cu 5 persoane si bagaje full....si eu beau in dreapta :dr :jp1

 

:))

nici sotia mea nu are experienta! -e de bine faptul ca mai sunt femei curajoase!

Cu stima,

Ionut S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...
bine ai venit ma bucur pentru voi ca ati gasit sotii asa intelegatoare da so vezi pe a mea la un 243 fara servo si ea are numa 53 de kile ( ma unge la suflet) asa cum am spus ma bucur pentru noi :1

 

pai poate sa meraga cu 243? - nu e greu? sau merge mai mult in afara localitatilor, intre orase? :)

:grin:

Cu stima,

Ionut S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt sotia....merg si in oras...si intre orase pe distante scurte, nu off road ca imi rupe mainile (nu peste huzdoape mari...ca face volanul ce vrea din mine)...in rest toate bune...astept servo-ul ala de o gramada de vreme...sper sa vina candva...sau mi-l iau eu (sotu zice ca in dreapta poate) cred ca asa mi-l ia ca-i mai ieftin :hw

 

 

P.S. sper ca nu v-am stricat topicul...promit sa nu mai scriu in locul lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Buna sunt sotia....merg si in oras...si intre orase pe distante scurte, nu off road ca imi rupe mainile (nu peste huzdoape mari...ca face volanul ce vrea din mine)...in rest toate bune...astept servo-ul ala de o gramada de vreme...sper sa vina candva...sau mi-l iau eu (sotu zice ca in dreapta poate) cred ca asa mi-l ia ca-i mai ieftin :hw

 

 

P.S. sper ca nu v-am stricat topicul...promit sa nu mai scriu in locul lui

 

 

Sarut-mana! -sunt placut impresionat! -ma bucur ca va place sa mergeti cu ARO si nu va e frica! Si sotiei mele ii place -in primul rand cum arata masina (10.9) si este si foarte nerabdatoare sa mearga cu ea!... -acum, ramane sa vedem dac ii e frica, daca nu i-se pare mare, lata... Eu personal sunt curios cum o sa se obisnuiasca cu franele, ea fiind invatata cu un Fiat Brava -in general fiaturile sunt renumite pt frana... ; sa vedem ce zice de diferenta dintre ARO si Fiat....

Oricum primul pas se pare ca e facut -ii place! Cand o sa termin masina am sa va spun si daca nu-i e frica!

Cu stima,

Ionut S.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare