Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

4X4=16

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• 4X4=16

Cam asta insemna off road-ul pentru mine acum cativa ani, pana am descoperit o masina numita ARO M461, a mea e din 1974. Si am mai descoperit si niste oameni minunati, din pacate fff putini, care intretin si restaureaza aceste masini.

Din pacate am descoperit si drama acestor masini care dupa ce au carat cateva decenii la piata dupa 1989 au avut sansa sa renasca , au aparut cateva sute poate mii din stocurile armatei, din pacate sansa a fost irosita pentru ca sistematic au fost distruse , transformate, peste timp o sa ne para rau ....

Site-ul si clubul ARO M461 CLUB ROMANIA, evenimentele pe care le organizam, sunt doar umila contributie pe care ne-o putem aduce in fata acestui automobil romanesc. Din pacate faptul ca nu acceptam compromisuri ne creaza tot felul de "prieteni" care ne "felicita" ori de cate ori au ocazia.

Celor. putini, care lupta pentru salvarea acestor masini le multumesc.

Sa aveti multi, multi ani buni si cat mai 4x4 !!!!
    AroM461

Asta e fierul, din capul locului trebuie spus ca are parte doar de drumuri care ii respecta batranetea si nu-i scot in evidenta slabiciunea unor repere.
    AroM461

Comentariu

Asta nu inseamna ca sta in garaj
      AroM461

Comentariu

Re: 4X4=16

Va ramasesem dator cu M-ul din Italia, unul din ultimele daca nu ultimul (cercetam) ramas pe aici, proprietarul se numeste Luca si iubeste masina asta ca pe ochii din cap, o sa revin cu poze dupa primul raid al zimbrului prin ...cizma. De remarcat faptul ca masina a fost echipata din fabrica cu semnale albe de Fiat 1300/1500 si cu lampi de semnalizare laterale galbena Fiat 600/850/si altele conform cu legislatia italiana de la acea vreme.
        AroM461

Comentariu

Procesare...
        X

Sqreen | Runtime Application Protection