Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topic de prezentare a membrilor

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: Topic de prezentare a membrilor

Salutare, Ma numesc Laci, sunt din Roteni, jud. Mures, am un Suzuki Grand Vitara 1.6 din 2000.

Comentariu

Salut sunt Adi sunt inebunit dupa iesirile off si am un Ford Ranger Wildtrek 3.2 automat din 2017 de care nu prea sunt multumit nu atat de performante intrucat recunosc ca m-a trecut prin niste locuri prin care nu credeam vreodata ca poate trece vre-o masina ci sunt nemultumit de starea tehnica merg cam des la service nu prea e ca in clipurile de prezentare in rest toate bune in general sunt disponibil la iesiri in zona Brasovului
      Fișiere atașate

Comentariu

Salutare tuturor.

Sunt Bogdan. Am un Duster 4x4, 1.5, 110 CP din 2017.

Comentariu

Salutare sunt Eugen din arad si am un samurai!

Comentariu

Salut ma numesc florin sunt un pasionat al masinilor 4x4 si al off road-ului sunt fericitul posesor al unui land rover diskovery 3 2.7 tdv an 2006 sper sa ajut si sa fiu ajutat pe acest forum va multumesc
            Fișiere atașate
            LAND ROVER DISCOVERY 3 AN 2006 CILINDREE 2720 140 KW/190 CP TRANSMISIE MANUALA

Comentariu

Va salut, sunt Sergiu din Cluj si sunt proaspat posesor a unui Suzuki Vitara 1.6, 8 v. M-am inscris aici pentru a cauta ajutor la problemele care vor aparea si sfaturi de intretinere si exploatare.

Comentariu

Buna ziua tuturor. Sunt Hadrian, am devenit proprietar de Discovery 3.
                Unul mai rar, cu cutie manuala si arcuri. Versiunea S. Un singur proprietar in acte plus, apoi un samsar de masini care si-a batut joc de ea 3 luni.
                Doresc sfaturi de utilizare si intretinere. Ma intereseaza si iesirile in natura. La urma urmei, pentru asta e Discovery facut!

Comentariu

Bunaziua , ma numesc Gliga Dinu sunt din Reghin detin mai multe 4x4 printre care si un L R Defender si va multumesc mult ptr. ca m-ati acceptat in clubul acesta.

Comentariu

Va salut !Sunt proaspatul posesor al unui Freelander 2 2007 adus din Germania ,ma bucur sa fiu alaturi de voi sa impartasim impresii ,bucurii ,greutati !😔

Comentariu

Salut.
                      Adrian aici.
                      Am un rav4 scurt din 2001 si abia am trecut la categoria offroad.
                      Am tot citit si rasfoit forumul dar nu prea sunt multi cu rav4.
                      Mi-ar placea sa ajung si eu pe la drumetii cu mai multa lume.

Comentariu

Salut. Ma numesc Ionut, detin un Land Rover, Range Rover, Vogue, TDV8 din 2011. Salutari la toata lumea si multumesc fondatorii site-ului pentru o astfel de idee. Toate cele bune!

Comentariu

Vă salut, sunt Cristi, sunt din Olt şi am un Freelander din 2004, 1,8 benzină/GPL şi mă gândesc să-i pun turbo. Am citi toate discuţiile, (https://forum.club4x4.ro/showthread....-pe-Freelander) şi am făcut o listă de cumpărături. Încă mă gândesc ce variantă să aleg (nu sunt mecanic): cea a lui mariusb sau să iau motorul cu totul de pe un rover 75. Dacă aleg a doua variantă nu scot 198 CP.
                          Scurt istoric. După ce am cumpărat maşina de la băieţii din Craiova, cu volanul mutat de ei pe stânga, maşina pierdea lichid de răcire, ulei, mergea în "şuturi". Am început să investesc: distribuţie, rectificare chiuloasă cu tot ce implică garnituri, prezoane, termostat+suport, aprindere nouă - bujii, fişe, bobine, kit de ambreiaj, planetară faţă dreapta (second). Am pus instalaţie Tomasetto Stag 200. În prezent maşina merge bine şi am un consum de GPL în oraş de peste 16%, în exterior 10% cu 100/h, 12% cu 120/h, etc.

Comentariu

Salut colectivul !

Proaspat posesor de Daihatzu Feroza, cu frumoasa varsta de 25 ani, foloseste benzina ( cam multa ). Subsemnatul e muuuuult mai in varsta , dar plin de elan, off-roadist ! Pentru inceput, aclimatizarea cu scula, apoi mai vedem. Nu sunt chiar incepator, vreo 15 ani am fost oarece la Federatia Romana de Automobilism si Karting si chiar sunt dintre nasii unor concursuri de gen ( Transcarpatica 1992- 1995, etc ).Acum, ca am timp....., sa ne distram!

Comentariu

Va salut, sint Mishux, nu am un 4x4 inca, dar ma bate gandul.

Comentariu

Salut, sunt lucian si vreau sa ma prinda microbul asta "4x4" dar intai sa imi achizitionez o masina :)

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection