Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topic de prezentare a membrilor

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Salut, sunt Vlad. Mă tentează ideea de off road de mult timp, dar nu am ajuns încă să achiziționez una pentru că am avut mereu alte priorități.

Comentariu

• Bună, tuturor membrilor clubului,ma numesc Larion Valentin (54)sunt din Romanesti Prahova .Am un Nissan x trail T 30 din 2007.Nu am experiență in off road,dar sunt dispus sa invat.

Comentariu

• Salut ma numesc Marin mașina mea e Land Rover discovery 2

Comentariu

• De la Cluj, Mauru va saluta cu respect, pasionaților!
          Cochetând de ceva vreme cu Offroad-ul, am hotarat ca e timpul pentru o schimbare. Iar schimbarea se numește Suzuki Vitara 1.6, 8v, automatic 1993.
          Ca orice “noua” achiziție, prima vizita a fost la atelier, unde deocamdata a primit set complet de filtre + ulei motor si pentru ca era cam pe “burta”, set complet de arcuri si telescoape.
          urmeaza schimb filtru si ulei cutie AT, ulei diferențial si grup.
          Dupa rar, urmeaza si alte “mici” modificari specifice jucăriilor de offroad.
          Ultima editare de Mauru; 19.iun.2020, 09:45.

Comentariu

• Salut. Sunt Liviu, sunt orădean și sunt la prima posesie de 4x4, un Freelander TD4 din 2013. Cred că ne potrivim.

Comentariu

• Buna ziua tuturor,
              Ma numesc Condor Calin (48 ani) din Cluj Napoca ,incepator in ale offroad. Masina mea este o Toyota Land Cruiser J95 din 2000 290000 km , o detin de 8 luni si este ca al doilea copil pentru mine. Cand am cumparat.o pe exterior arata bine. Dupa ce am intrat sub ea mai hotarat am gasit pragurile umplute cu spuma si chituite, contraaripile spate gaurite etc. In cele 8 luni am mesterit cam asa :
              Refacuta toate directia, refacuta tablaria , refacut ambreiaj, inlocuite rulmenti spate, schimbat actuator blocant spate, schimbata distributie + toate filtrele si fluidele , montat flanse de 3 cm , montat cauciucuri 33x11.5x15 CST profil Simex cu modificarea etrierelor ( a fost o provocare) , inaltata 5 cm bodylift , inlocuit acumulator pompa ambreiaj, refacut volan, montat statie.
              Sunt tare mandru de ea mai ales ca toate operatiunile de mai sus au fost facute cu mana mea in atelierul meu mecanic de hobyst

Cam asta ar fi . distractie maxima tuturor

Comentariu

• Postat în original de Cali Vezi post
                Buna ziua tuturor,
                Ma numesc Condor Calin (48 ani) din Cluj Napoca ,incepator in ale offroad. Masina mea este o Toyota Land Cruiser J95 din 2000 290000 km , o detin de 8 luni si este ca al doilea copil pentru mine. Cand am cumparat.o pe exterior arata bine. Dupa ce am intrat sub ea mai hotarat am gasit pragurile umplute cu spuma si chituite, contraaripile spate gaurite etc. In cele 8 luni am mesterit cam asa :
                Refacuta toate directia, refacuta tablaria , refacut ambreiaj, inlocuite rulmenti spate, schimbat actuator blocant spate, schimbata distributie + toate filtrele si fluidele , montat flanse de 3 cm , montat cauciucuri 33x11.5x15 CST profil Simex cu modificarea etrierelor ( a fost o provocare) , inaltata 5 cm bodylift , inlocuit acumulator pompa ambreiaj, refacut volan, montat statie.
                Sunt tare mandru de ea mai ales ca toate operatiunile de mai sus au fost facute cu mana mea in atelierul meu mecanic de hobyst

Cam asta ar fi . distractie maxima tuturor
                Bine ai venit in comunitatea noastra !

Te asteptam sa deschizi un topic dedicat masinii tale in sectiunea Toyota J9 !

Comentariu

• Multumesc pentru intampinare Astral!!!
                  Vine si postarea :-)))

Comentariu

• Salutari de la un posesor nou de 4×4.

Comentariu

• Postat în original de Bitusan Vezi post
                      Salutari de la un posesor nou de 4×4.

Vad ca esti din Rodna....Il cunosti pe Tavi ?

Comentariu

• Buna seara,
                        Ma numesc Borbath Attila, locuiesc in Ojdula, jud. Covasna.
                        De doua saptamani sunt proprietarul unui Toyota Land Cruiser HZJ 73, din anul 1997.

Comentariu

• Postat în original de borbath Vezi post
                          Buna seara,
                          Ma numesc Borbath Attila, locuiesc in Ojdula, jud. Covasna.
                          De doua saptamani sunt proprietarul unui Toyota Land Cruiser HZJ 73, din anul 1997.
                          Hopaaa !!!

Hai sa vedem minunea !
                          Un HZJ 73 e piesa rara, de-abia astept sa deschizi un topic dedicat masinii tale in sectiunea J7 !

Comentariu

• Salut sunt Adrian de la Baia Mare am un pajero 2,5 gls

Comentariu

• Salutare

ma numesc Tudor, sunt din Galati si tocmai am devenit posesorul unei Toyota RAV 4 WT din 2004 pe care o supun unui proces de .... rejuvenare :)

Comentariu

• Servus,
                                Eu sunt Gabriela, adoptata de Cluj.
                                Am facut cunostinta cu off-road-ul acum 2 ani si mi-a placut.

Acum sunt in cautarea primului meu mostrulet 4x4 modest, pentru plimbari off-road, dar si mers on-road.

Mi s-a cam pus pata pe Jimny, 1.3 benzina, pre-2005, cabrio hardtop
                                Dar vreau sa ma informez mai bine inainte de a cumpara ceva.

Va doresc off-road cu cat mai putine incidente! :)

Comentariu

Procesare...
                                X