Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topic de prezentare a membrilor

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Salutare!
    Numele meu este Florian. Pasionat fiind de munte si drumetii vreau sa incerc sa-mi dezvolt o noua pasiune, adica un Off-Road mai soft sa zic asa, cu principalul obiectiv de a explora muntii si alte locuri greu accesibile din tara noastra.
    Momentan nu am o masina adecvata, insa sunt aproape hotarat pe Suzuki Grand Vitara. Incerc sa fac acest pas cat mai curand posibil si sa trec la fapte.
    Va doresc toate cele bune,
    Florian

Comentariu

• Salut,
      In sfarsit pot sa ma prezint. Daniel e numele, un pajero sport din 2005 e monstruletul si pe langa faptul ca o folosesc la carat vreau sa o folosesc si ptr un off-road maxim mediu ptr plimbari cu familionul in natura. Din pacate timpul nu prea imi permite si detinand-o din aprilie anul acesta, nu am avut parte inca de prima experienta de off-road.

Comentariu

• Salutare! Sunt Ovidiu din Bascov,Arges. Am achiziționat acum 3 zile un Mitsubishi Pajero scurt din 2000. De atunci doar stau pe net și m-a uit la diverse chestii ce urmează de făcut la masina. Așa am și dat de acest forum. Mulțumesc de accept!

Comentariu

• Salut, sunt Cezar din Piatra Neamt si sunt proaspatul posesor al unui Jeep Grand Cherokee 2.7 fabricat in 2004. Mi-as dori pe aceasta cale sa cunosc si alti posesori de asemenea masina din zona cu care as vrea sa fac schimb informatii referitoare la remedierea defectelor si intretinerea acestui tip de masina. Va multumesc.
          Ultima editare de Cezars26; 09.iul.2020, 18:14.

Comentariu

• Va salut si eu
            Buciuman Gheorghe (Gigi pentru prieteni)
            Oradean (orasul acela frumos de langa Romania) :)))
            Momentan ratacesc prin Germania.

Proaspat posesor de Mitsubishi Pajer v20 LWB facelifft 2005
            Fișiere atașate

Comentariu

• Bună ziua,
              Mă numesc Florin, îmi place să merg pe munte și dețin Toyota rav4 de un și jumătate.
              Mulțumesc.

Comentariu

• Salutare tuturor!

Ma numesc Dan locuiesc în Germania la Singen iar din România sunt din Oradea. Sunt nou pe grup.
                De curând am achiziționat un Mitsubishi Pajero Clasic v20 2.5. Sunt foarte incantat de mașină și abia aștept sa intru în noroi cu ea .
                Vreau sa fac câteva modificări la suspensie și sa schimb rotile, cam asta pentru anul acesta.
                Am sa va țin la curent cu modificările pe care am sa le fac!

Sper sa găsesc răspunsul corect pe acest grup.

Doamne ajută tuturor! Cu respect Dan!
                ​​​
                ​​
                Ultima editare de Dani Secara; 17.iul.2020, 22:47.

Comentariu

• Buna ziua,
                  Ma numesc Dan Lazar si sunt din Sibiu. Anul trecut ne-am cumparat un Land Rover Freelander 2. Nu sunt pasionat de off-road (), dar avem o rulota pentru iesiri in natura si concedii, asa ca trebuia si o masina corespunzatoare.
                  Cele bune!!

Comentariu

• Salve tuturor,

Numele meu este Mihai și am o bijuterie - zic eu - de Pajero IV 2008, cu vreo 200.000 km la bord, cumpărată la SH, care sper să mă plimbe cât mai mult, sper și cu ajutorul vostru.

Comentariu

• Salutari tuturor. Proaspat posesor de Discovery 4, SDV6 SE 2013, 80k km. Fara sa am o pasiune deosebita pentru off-road, desi am detinut inclusiv un Wrangler TJ, reusesc sa ma pun in niste situatii "deosebite", mai ales iarna.. Imi cam place sa pot sa ies din ele. Abia astept sa vad cum se comporta mult-laudatul LR la asa ceva

Comentariu

• Salut Comunitate !

Ma numesc Ovidiu, sunt din Craiova, iar de 3 zile sunt mandrul posesor al unui Range Rover P38 2.5 DSE, fabricatie 1999.

Printre pasiunile mele se numara masinile, motocicletele (fan motogp si VR46, de unde si nick-ul) si sporturile derivate din ele, caii Pur-Sange Arab si alte cateva la fel de irelevante pentru forum. Nu as putea spune ca sunt pasionat de off-road neaparat; sunt admirator-nepracticant.

Sunt pur si simplu indragostit de acest model, iar de cand il am (alaltaieri) imi vine sa intreb pe toata lumea: "Nu e asa ca e impresionant de frumoasa ?". Mentionez ca sunt la primul autovehicul de teren (fie SUV, ori Off-Road), insa dupa peste 60 masini detinute pana in prezent, masina asta a intrat in top 2 favorite.
                        Fișiere atașate

Comentariu

• Salut! Sunt Dan din Cluj, pasionat de masini de când ma știu, de la cele sport pana la cele mai rele în off road. Îmi plac drumețiile, umblatul prin locuri mai putin umblate de oameni și pentru acest lucru, pe lângă masina pentru asfalt, vreau sa îmi fac rost și de un "tanc" pentru off road. Nu sunt chiar începător 4x4 dar sper în curând, la prima masina pentru off road.

Comentariu

• Salut, sunt Emil din Cluj-Napoca, sot si tata a doi copii. Am achizitionat in iarna un Suzuki Samurai din 1982, pe care incerc sa-l readuc intr-o stare tehnica si estetica buna. Ca si voi, sunt iubitor de natura si sper sa pot sa ma pot bucura de Samurai cat de repede, impreuna cu familia si prietenii.
                            Toate cele bune!

Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	IMG_4074.JPG 
Afișări:	7 
Mărime:	1,12 MB 
ID:	1309287

Comentariu

• Va salut! Ma numesc Andrei Badea si sunt bucuros sa ma alatur forumului. Momentan detin un SUV si doresc sa fac pasul la categoria urmatoare si sa achizitionez un 4x4 mai veritabil. Pe lista scurta am Mitsu Pajero si Toyota LC120.
                              Va tin la curent cu decizia luata. numai bine!

Comentariu

Procesare...
                              X