Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topic de prezentare a membrilor

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Buna ziua
    Numele meu este Rusu Ovidiu Adrian si am achizitionat de curand o Toyota Land Cruiser J70 2.4 an 1992 si imi place tare mult.
    Multumesc pentru accept.

Comentariu

• Salutare tuturor, ma bucur ca exista acest forum unde toti cei pasionati de 4x4 pot gasi informatii si sfaturi legate de pasiunea noastra comuna. Sunt proaspat posesor de Land Rover Discovery 1, an fabricatie 1996, motor 2,5.

Comentariu

• Salutare, George ma numesc,sunt din Bucuresti, de curand am achizitionat un Discovery 300tdi si vreau sa incep un proiect cu aceasta

Comentariu

• Buna seara, ma numesc Vali si sunt proaspatul posesor al unui Pajero Sport K90, 2006, 2.5 diesel pe care am de gand sa il folosesc urban cu rotile pe care le am acum ( BF-uri AT pe 16) si putin offroad cu un rand de roti pe care inca nu le am cumparat si sper sa ma sfatuiti voi ce sa aleg.

Comentariu

• Postat în original de OffWhite Vezi post
            Re: Topic de prezentare a membrilor

Salut

Posed un Daihatsu Terios 1.3 pe benzina (model 2002, il am de 5 ani) si un Duster 1.5 diesel (cumparat de nou in 2014 februarie). Dar sunt in cautare a ceva mai serios. Am vazut topicul lui koais (http://forum.club4x4.ro/showthread.php?92268-Troller), de aceea m-am inscris si eu pe forum. De Troller am aflat de pe un site in 2014, de atunci urmaresc tot ce prind in legatura cu masinuta aceasta. Ma gandesc foarte serios ca sa o cumpar cu toate bataile de cap ce ar urma prin sistemul nostru birocratic si flamand dupa banuti.

Numai bine.
            Laci
            Salut
            din 2016 nu prea am fost pe forum, interesant ca nu mi s-a sters contul pt. Admin. Dar e posibil ca de acum incolo sa fiu prezent mai mult pe aici. Dusterul l-am vandut in Decembrie 2016, l-am inlocuit cu un Subaru Forester (2010, benzina), care a primit ceva modificari, iar Daihatsu (al nevestei) tot l-am vandut, si in 2017 de 1 Martie nevasta a primit modelul mai nou de Terios (J2).
            In vara lui 2019 mi s-a ivit ocazia sa gasesc masina mea de vis - Toyota FJ Cruiser - la care visam de fapt din 2007 incoace. Am cumparat varianta cu schimbator manual, an fabricatie 2012. Nevasta deja era cam nervoasa cu toate aceste schimbari de masinute, dar i-am spus ca pana cand imi pot misca mainile si picioarele mie alta masina nu imi trebuie.
            Am reusit sa vand Subaru in 2020 Martie.

Numai bine
            Laci

Comentariu

• Salutare tuturora, sunt Daniel landa, locuiesc in Sibiu si doresc sa-mi cumpar o masina 4 X 4 desitanata offroad. Am o gasca de prieteni care merg destul de regulat pe trasee spun eu provocatoare.
              Doresc sa-mi cumpar ceva cu care sa pot merge lejer si la un drum intins cat si s-o urc pe un bolovan mai mare :-) ...Un prieten mi-a recomandat un Mitsubishi Panini din 2003 cu 125.000 km nepregatit, care arata in schimb impecabil. Ce parere aveti de acest tip de masina, este ok pentru off road extrem la necesitate, ori ce mi-ati recomanda la un buget de pana in 5.000 de €.

Mersi mult

Comentariu

• Bună. Ma numesc Mircea și sunt posesorul unui Daihatsu Feroza 1.6i

Comentariu

• Sunt Eduard din Braila si detin un Mitsubishi pajero sport 2,5 tdi si doresc sfaturi de la dumneavoastra

Comentariu

• Buna. Ma numesc John si sunt din capitala Moldovei. Ca masina detin un jeep grand cherokee 2.7cdi care il folosesc pt deplasarile la vanatoare.
                    Suzuki Samurai '96

Comentariu

• Salutare lume! Ma numesc Alex si sunt din Galati.
                      Urmeaza sa imi achizitionez un Nissan Navara sau Pathfinder, masina va fi utilizata pentru vacantele in natura, overlanding.
                      multumesc!

Comentariu

• Salutare tuturor! Proaspăt posesor de Discovery 2 2.5td 2001 cu ceva kilometrii la bord si probleme specifice vârstei.Este a doua masina 4×4 ,in trecut Hyundai Terracan 2.9.Am avut câteva iesiri interesante iar de acum incepe dezmățul cu remedierea lucrurilor necorespunzatoare ( perna stanga se lasă, eroare la clapeta acceleratie diagnoza kts, bara fata spartă de mine la una din iesiri, si infiltrare apa pe la trapa)

Ma distrez teribil cand trec din Land in Mazda Mx5 Nb ( parcă sunt picat din luna)
                        Ultima editare de Bulseb; 15.ian.2021, 07:31.

Comentariu

• Buna tuturor, ma numesc Marius, sunt din Barlad si sunt de doua saptamani proprietarul unui Jeep Grand Cherokee 2,7 CRD, an 2005, pe care l-am cumparat de nevoie, intrucat imi desfasor activitatea intr-o zona cu teren accidentat...

Comentariu

• Salutare tuturor! Ma numesc Marius Necula (Maus), 36 ani, din Bucuresti. Conduc de mai putin de un an un Touareg 7p 3.0 tdi din 2012, cu reductor, blocant central si spate. Am intrat pe acest forum ca incepator, din dorinta de a cunoaste ce inseamna off road (ramura overlanding) si cum pot merge cat mai departe in natura, in siguranta.

Multumesc si distractie placuta la Comana!

Comentariu

Procesare...
                            X

Sqreen | Runtime Application Protection