Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topic de prezentare a membrilor

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• salut!Ma numesc gabriel si voi achizitiona un o toyota land cruiser 1987,lj 70 cred?Am intrat pe forum din lipsa de cunostinte cu privire la masinile 4*4 sperand sa-mi fie de folos.multumesc pentru lucrarea voastra!sper ca si eu sa va pot fii de folos la randul meu!

Comentariu

• Salut la toata lumea!Vroiam sa va intreb daca stie cineva daca se poate pune la land cruiser lj 70 roof top portbagaj de plafon?Multumesc

Comentariu

• Salutare! Ma numesc Johnny sunt din Timisoara posesor de Land Rover Freelander1 Td4 si Jeep Grand Cherokee 5.2, pasionat de offroad si motociclism

Comentariu

• Salut. Ma numesc Ionut. Inca nu posed un 4x4, dar am in vedere, de ceva timp, un Pajero Sport. Nu sunt chiar incepator in ce priveste off-roadul - lucrez in telecomunicatii si vrand - nevrand am ajuns si pe coclauri - si am constatat ca imi place. Dar nu am participat niciodata la vreun eveniment organizat. Sper, insa, ca in viitorul apropiat, s-o fac.

Comentariu

• Salutare!
            Mă numesc Costin, sunt oarecum neexperimentat in domeniul hard offroad (4x4), dar îmi plac ieșirile în natură, eventual cu cortul pe coclauri.. în vârful dealului.
            Dețin 2 autovehicule 4x4 ( un ATV și un Duster) și m-am înscris pe acest forum din curiozitatea de a afla lucruri noi, in general tehnice. Lucruri noi pe care sunt deschis în a le asculta sau învăța iar domeniul offroad mereu are cate ceva mai special și deosebit decât rulatul pe asfalt. Aștept și caut postări din diferite domenii de la oamenii cu experiență care au făcut din mersul pe offroad o pasiune. Pe lângă faptul că avem o pasiune și că ne place recreerea in timpul liber cred că trebuie să respectăm și natura in același timp, nu trebuie să distrugem nimic in jurul noastru , nu trebuie să lăsăm gunoaie pe unde trecem și chiar daca uneori suntem pe câmp, in pădure sau pur și simplu pe offroad să ne purtăm civilizat...

Vă mulțumesc!
            Ultima editare de Costin76s; 20.mar.2021, 06:27.

Comentariu

• Bună ziua!
              Mă numesc Andrei, sînt fotograf și sînt interesat de ieșiri în natură. Am un Land Cruiser j120 din 2007, bine întreținut, cu dotările standard, fără echipări suplimentare. Experiența mea offroad este una relativ mică, pe trasee comune dar sînt dornic să învăț.

Comentariu

• Salut , ma numesc Mihai , sunt din Arad , detin un Land Rover Freelander td4 din 2002 , 2.0D motor m47 , nu ma consider un mare pasionat de masini dar imi place sa invat lucruri si sa stiu cate putin din toate

Comentariu

• Postat în original de tarachiu gabriel Vezi post
                  Salut la toata lumea!Vroiam sa va intreb daca stie cineva daca se poate pune la land cruiser lj 70 roof top portbagaj de plafon?Multumesc
                  Da, se poate si e relativ simplu, dar, te rugam doua lucruri :
                  1 - rasfoieste cu rabdare sectiunile forumului si sigur vei gasi raspuns la peste 80-90% din intrebarile/nelamuririle pe care le ai;
                  2 - intrebarile pune-le in sectiunile corespunzatoare, nu aici !

Ultima editare de Astral; 07.apr.2021, 21:45.

Comentariu

• Salut!
                    Sunt Iulian și am un Suzuki Grand Vitara cu 5 uși din 2001 pe care îl folosesc la ieșirile mele la vânătoare.
                    Motorizarea este diesel, motor Mazda 2000 cmc de 86bhp.
                    Anvelope Insa Turbo Dakar 215x65x16.

Comentariu

• salut sunt marius si am un freelander 1 din 2000 motor 2.0 DI in 2 usi.

Comentariu

Procesare...
                      X

Sqreen | Runtime Application Protection