Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Topic de prezentare a membrilor

Adună
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Salve tuturor
    Ma numesc Man Rudolf,din Sighisoara, momentan folosesc o Grand Vitara 2l din 2003, cu 5 usi pentru plimbari cu familia si munca in teren.

Comentariu

• Bine v-am gasit!
      Sunt pastionat de MTB in primul rand, dar cum am cam lipsit de pe acasa cam mult, si nevasta a comentat, am zis sa trec la o alta pasiune, care sa-mi permita sa-mi iau si intreaga familie dupa mine (am 2 baietei, unul de 4 ani si cel mic de 8 luni), asa ca...4x4 off road here I come!
      Si cum, am stat eu stramb si am cugetat drept (drept in dreptul meu zic...) am ajuns la concluzia ca o masina pe care sa-mi permit s-o bag in noroaie, s-o zgarii, s-o zdruncin, samd si sa si coste acceptabil s-o mentin, este un Jeep Cherokee XJ, in scurt timp mi-am si gasit aleasa, cum ziceam, Jeep Cherokee din 2000, cu un motor de 2.5 TD.
      Am achizitionat-o de curand, e stoc. Momentan sunt la capitolul "pus-la-punct", apoi ma voi apuca si de "preparat".
      Dupa ceva google-it am realizat ca-mi lispesc multe informatii si eram in cautarea unei comunitati de pasionati, asa ca - multumesc ca m-ati primit! :)

Comentariu

• Buna dimineata, pentru Freelander L314:
        https://www.landyzone.co.uk
        Mare grija la VCU!!

Sa te bucuri de masina!
        Pace vouă!

Comentariu

• Va salut și îmi cer scuze pentru ca nu m-am prezentat.
          Ma numesc Adrian, sunt din Timișoara, dețin un Nissan x-trail t 30 și o Mazda b 2500, ambele din anul 2003. Îmi plac ieșirile în natura și mașinile capabile sa ma ducă unde doresc.

Comentariu

• Salutare, sunt Alex, proaspat posesor de asiatica 4×4, locatia actuala, Targu-Jiu. Sper sa gasesc ceva posesori binevoitor de SsangYoung care ma pot lumina in cateva privinte. Multumesc!

Comentariu

• Salutare ma numesc Adi sunt din Galați, dețin un Prius dar îmi doresc mult un Jimny, pentru drumurile patriei noastre, bine vam găsit!

Comentariu

• Salut ! Daniel din Bucuresti...sofer tir..posesor de Discovery 3 2,7 automat...bine v am gasit!!

Comentariu

• Salut. Sunt Liviu, conduc o Honda Transalp, și intenționez sa achiziționez un Freelander 2.0

Comentariu

• Salut,

ma numesc Andrei. Acum aproximativ 3 luni dintr-o nebunie am achizitionat un LR Disco 3 din 2009, 2.7, manual cu 170 000 km la bord. Primulu lucru pe care l-am facut a fost sa schimb distributia si uleiurile din diferential, cutie si frana. Next to the list cauciucuri. Urmatorul pas a fost sa inlocuiesc furtunele de turbo unde am luat kit-ul de la brit parts siliconic. Dupa ce am schimbat furtunele de turbo am observat ca am o scapre de motorina in partea dreapta a motorului … deci back to work :)

Am intrat pe form in speranta ca voi gasi pasionati care au mai postat despre diverse probleme si cu le-au rezolvat, pote chiar mai bine ca partile originale.
                    Fișiere atașate

Comentariu

• Buna tuturor membrilor clubului ma numesc Ionel sunt din Medgidia dar momentan locuiesc in Germania,de curind sunt posesorul unui Land Rover Freelander (GB) din 1999,benzina 1.8,16v

Comentariu

• salut, Antonie mă cheamă, mă ascund sub userul virusz ;), sunt de prin Deva, nu am momentan un 4x4 dar scopul pentru care m-am înregistrat e că vreau să am unul, momantan studiez ce mi se potrivește, o să întreb pe la voi ce și cum că vreau să mă documentez și pe urmă să iau decizia ce 4x4 să aleg, Doamne ajută!

Comentariu

• Salutare tuturor. Va urmăresc de ceva timp, iar acum mi-am luat un Jeep Grand Cherokee WH.

Comentariu

• Va salut, pe mine ma cheama Bogdan, sunt proaspat posesor de Disco 1 ‘94 si incepator in 4x4.

Comentariu

• Salut, sunt Marian, aka UnderTaker si sunt pasionat de iesirile in natura si prin munti. Sunt proaspat posesor de Ssang Yong Korando C300, un AT 1.5 benzina, AWD, pe care nu imi e rusine sa il scot de pe sosea. Sper sa descopar aceasta lume si comunitate cu voi, si incet incet sa cresc in experienta

Comentariu

• Ziua buna tuturor. De curand am cumparat un Samurai si am inceput sa repar la el. Am gasit informatiile necesare pe acest forum pentru problemutele aparute si asa am decis sa devin membru. Cam atat...multumesc.

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection