Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Drujba + Alba ca Zapada = Love

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Drujba + Alba ca Zapada = Love

Am 33 de ani, si imi plac utilajele. Imi plac si iesirile in natura. Astea doua combinate, ma aduc in mod logic aici.
    Anul asta prin ianuarie mi-am luat un acaret din Germania. Nu am vrut sa cheltuiesc foarte multi bani, mai ales ca fiind destul de ecologist nu ma dau cu tractorul prin orasul asta si asa foarte sufocat de tot mai mult trafic. Deci zis si facut, am cautat ce am cautat, in final am ales dintre Cherokee, Pajero si Land Cruiser 70. Cherokee-ul ar fi fost cel mai nou (din 98-99), dar nu stiu de ce in ultimul moment nu mi-a mai placut, iar LC-ul din 92-93 era foarte scump (de doua ori cat Cherokee-ul din 99).
    Asa ca m-am oprit la Mitsu, e din '95, motorul este 2,5 TD de 73 KW, are cam de toate pe el, are blocabil electric pe spate, si tot felul de alte gadgeturi, dar ce-i mai important este ca functioneaza toate.
    Chiar a fost Love at first sight, mi-a placut foarte mult cum era ea asa la dealer albisoara si cuminte.
    Am botezat-o "Alba ca Zapada". Am inmatriculat-o in Bulgaria pe numele unui prieten de-al meu.
    In timp o sa sufere oarece transformari, ma gandesc la o bara ARB (cred ca originala pana la urma), un troliu, un kit de suspensie, niste proiectoare, chestii din astea. Inca ma mai gandesc la kitul de suspensie deoarece suspensia ei originala are posibilitatea de a fi ajustata electric (duritatea suspensiei) si mi se pare foarte cool ca sistemul si functioneaza. Cred ca amortizoarele sunt pe baza de ulei cu proprietati electro-reologice, sau au niste supape care se inchid sau deschid mai mult in functie de taria selectata. In fine, deocamdata merg si inca nu simt nevoia de altceva. Dar vom vedea, imi amintesc cum am facut acum niste ani cu un VW Golf 2 pe care initial l-am luat asa sa ma fatai un pic cu el ca era ieftin, si am ajuns la kituri de suspensie Bilstein B14 PSS, Esapament Remus free flow, si asa mai departe...
    Dar sa revenim la Alba ca Zapada. Deocamdata a primit un set de roti compuse din jante Dotz Dakar 8J 15 cu ET -30 si anvelope BFG MT 31 / 10,5 / 15. Arata destul de cool, si am reusit sa urc chiar si pe iarba proaspata. Oricum, o sa mai vad ce poate si ce pot si altii in timpul intalnirii de 1 mai de la Fundatica.

Mai jos sunt niste poze facute in Duminica Pastelui. A fost cam prima iesire mai serioasa, in care am plecat putin pe malul Teleajanului, am continuat prin albie vreo cativa km, si am ajuns pe varful unor dealuri dupa ce am traversat niste campuri, o cale ferata si niste livezi, fara nici un fel de drum.

Cam atat deocamdata, "ne vedem joi" si mai povestim...
    alea, alea, piesele.....

Re: Drujba + Alba ca Zapada = Love

am fost la mare... m-am dat cu caiacu'
    alea, alea, piesele.....

Comentariu

Re: Drujba + Alba ca Zapada = Love

bine ai venit printre noi
      scuze daca ma repet dar iti urezi inca o data , ca asa e la moda
      De asemeni transmitem multimiri la adresa dumneavoastra pentru ca ne-ati imprumutat masina sa mergem si noi sa vedem marea la vama.
      It`s not that WHERE you go....it`s WHICH way you get there!

Auto: TOYOTA 4Runner
      Moto: BMW K 100 RS, BMW K 1100 RS

NU FURA!.....GUVERNUL URASTE COMPETITIA!

Comentariu

Procesare...
      X

Sqreen | Runtime Application Protection