Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Hop si eu cu Samu


f_zoltan

Postări Recomandate

Am aterizat aici prin o "redirectionare", cautand sa pastrez niste legaturi create anterior. Am de cateva luni un Samurai vechiut dar fain (zic eu), cu utilizare exclusiv hobby, de "prepararea" caruia inca nu sunt responsabil, dar pe care ma straduiesc sa-l dotez cu cat mai multe, pe masura posibilitatilor. Sunt din Petrosani, in civil ma ocup cu informatica, si cu o meserie asa sedentara miscarea imi face bine. Langa Samu imi face placere sa ma mai joc si cu motociclete.
Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Hop si eu cu Samu

 

E stripped te tot ce e capitonaj sau mochete, ca sa poata fi spalat cu jet de apa si in interior. Are toba spate inlocuita cu o simpla teava. Astea le-au facut proprietarii de pana acum. Are troliu smittybilt de 8000, bullbar si praguri in garaj, acum lucram la montare. Incerc sa ii fac un sistem rapid de trecere de la hardtop la bikinitop, si de montare-scoatere a banchetei. Pentru hardtop am si un portbagaj de acoperis, care va prinde bine sa-mi suplimentez putinul spatiu existent cand plec ceva mai departe de casa. Cand voi mai avea marafetzi, dupa ce o inmatriculez, o sa vreau sa-i pun macar o autoblocanta si mi-ar placea sa primeasca si o statie. Pana atunci am de umblat pe la consumabile/piesele de uzura, care nu stiu in ce stare sunt: filtre, uleiuri (aici am verificat deja in parte), am rezolvat bucsaraia care era varza, trebuie sa solutionez bucsa superioara de la amortizorul stanga fata, care practic inexistenta, am 2 din cele 4 cruci cu ceva joc... se aduna problemele, bani sa fie :)

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare