Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

IO' cred ca Cristi si-o bagat incalzire centrala in tractozaur , iar tevaraile alea sunt de la instalatia de gaz domle'
    Never stop exploring

Comentariu

:b
      consiliere - diagnoza - evaluare - recovery

Comentariu

......bre matale le ai luat toata tzeava de gaze la oameni. ......corect, sa vedem produsu finit.....io te sustin.......si daca nu o mai poti ridica de pe o parte....da un tel .....vin rad un pic si te scot din belea.....
        Folosirea excesiva a tastaturii dauneaza grav off roadului.

Comentariu

Postat în original de mitran hary
          Lele mama pusasi la tevi!
          Pusei Hary, pusei si inca mai pun

Postat în original de SilenceDJ
          IO' cred ca Cristi si-o bagat incalzire centrala in tractozaur , iar tevaraile alea sunt de la instalatia de gaz domle'
          Pai m-am gandit ca daca aer conditionat nu am, macar incalzire centrala sa am

Postat în original de Yonutz
          :b
          Ce iti e si cu invidia asta :P

Postat în original de GOGANU
          ......bre matale le ai luat toata tzeava de gaze la oameni. ......corect, sa vedem produsu finit.....io te sustin.......si daca nu o mai poti ridica de pe o parte....da un tel .....vin rad un pic si te scot din belea.....
          GOGANASHU, fratele meu ca intotdeauna, bine ca mi-ai adus aminte ca uitasem sa-ti spun ca imi fac prinderi pe laterale pe sasiu pentru ocheti, special sa te agati tu cu troliul cand o s-o repui la loc pe grisine

Pt. HEM

Extras din regulamentul de off-road, sectiunea auto-extrem:
          "– sectiunea AUTO EXTREM
          Pentru securitatea echipei/echipajelor se iau in considerare urmatoarele dotari:
          Obligatorii:
          - Roll Cage din teava de minim 38 mm diametru si 3 mm grosimea sectiunii..."

HEM-ule, scuza-ma :) am uitat sa precizez ca teava este de 1 tzol jumate (38 mm), iar pragurile de 1 tzol 3 sferturi (44 mm) asa ca zic eu ca ma incadrez

Sa continui povestea , dupa cum spuneam, am continuat pana in noapte , iar la sfarsitul zilei ajunsesem cam la nivelul asta
          Off-Road Runner
          Off-Road Runners Team
          TRACTOZAUR - Nissan Patrol Y60 d`aratura
          Allroad Runner - Audi allroad d`oras
          GAZROM - ARO M461 d`epoca
          Trompetica - Dacia Double Cab 4x4 da vanatoare

Comentariu

ce greutate estimezi ca au tzevile?.......(la final)........aaaaaaaa si vezi si de protectie la parbriz....adica un cadru pt parbriz......

Comentariu

Nu stiu sa-ti spun acum..., la sfarsit am sa o cantaresc si o sa stiu exact cat am pus in plus pe ea
              Si nu uita fratzioru`..., nu este prima masina pe care o prepar, asa ca "patience my dear, trust me" si ai sa vezi ce tare o sa iasa Nu-ti placea Tractozauru` inainte de accident? Acum o sa fie de 10 ori mai tare!
              Off-Road Runner
              Off-Road Runners Team

Comentariu

e bine ceea ce i faci dar la un momendat conteaza si greutatea........sau poate te gandesti la un 4.2 si nu stim noi?

Comentariu

sunt curios cum o sa iasa cand o sa fie gata tot
                  spor la munca in continuare
                  Suzuki

Comentariu

Sa fie intr-un ceas cu cuc! cu-cu!

Comentariu

Postat în original de madiorsv
                      Incet, dar sigur se transforma intr-o masina de EXTREM!!
                      Cand termin lucru la Tractozaur te vizitez la Suceava , ca unul dintre cei mai vechi elevi ai mei are dojo la Radauti si ma tot invita de ceva timp sa predau la el in sala, dar din pacate nu am avut timp si vreau sa fac si un pic de off-road pe meleaguri bucovinene!
                      Off-Road Runner
                      Off-Road Runners Team

Comentariu

Postat în original de Yonutz
                        Sa fie intr-un ceas cu cuc! cu-cu!
                        Cristache, sa fie intr-un ceas electronic d-ala japonez, ca noi cei din Bucuresti am mai evoluat intre timp, ce-i drept la marginea Bucurestiului inca mai sunt ceasuri cu cuc! :P Cu-cu
                        Marele Alb
                        Off-Road Runners Team
                        BARACCA BIANCA - Nissan Patrol 2.8 Top Line Safari
                        "Eu nu stiu off-road, eu stiu sa merg prin noroaie, paduri, araturi..."

Comentariu

Foarte tare! Bah, sa-i iasa lucru bun! Asta e cel mai important! Totusi si mie mie sa pare RC exterior putin cam firav ptr dihanie! As face corespondente intre laterale tapene ca atunci cand s-o pune pe-o parte tevilea alea o sa-i intre in caroserie! Eventual si un sistem RC interior! Si pragurile mi se par mult prea firave (cel putin asa pare in poza) In momentul in care dihania ia la cotait o piatra sub prag , teava o sa-i intre din nou in caroserie! Da, ma rog ...Maria lui, palaria lui, treaba lui ...etc Pozele le-a pus doar sa se laude ...ce rost au si parerile noastre? O sa vada el singurel in teren cum or sa-i intre tevile in cur!

Cu cucii e asa: noi cei de la periferie ne-am saturat de stat in oras printre betoane si binganituri de ceasuri electronice, semafoare, claxoane, parcari supraaglomerate etc ...si ne-am mutat la tara "la porumb" unde e mult mai multa liniste si unde cultivam cu mult succes "ceasurili" cu cuci clasice stil Baroc!

PS - desi am cateva bordeie si prin Bucuresti nu m-as muta acolo acum nici daca m-ar plati cineva!

Comentariu

Yonutz, pragurile sunt mai groase, dupa cum a spus si el, te asigur eu ca am vazut cu ochii mei, discrepanta vizuala este datorita faptului ca este dupa cum zici si tu, ditamai "dihania", il sti pe Cristache, este un perfectionist, crede-ma ca s-a documentat serios inainte sa se apuce, plus ca dupa cum ai vazut si mai sus in alt post, respecta cotele date de regulament...
                            Si oricum, nu este gata inca, ai rabdare, mai are de adaugat niste ramforsari, etc, la sfarsit putem judeca daca a facut treaba bine sau nu...

Cat despre faptul ca se lauda..., nu fi rautacios , inainte il felicitai si ii spuneai ca ceea ce prezinta el este, ca sa te citez "un Nissan Larousse" si acum ca nu mai sunteti in relatii stralucite il faci laudaros! Incearca in calitatea ta de moderator sa fi obiectiv cu toata lumea, pentru ca asa consider ca-i sta bine unui moderator!

Acum..., ca "or sa-i intre tevile in cur", or sa-i intre lui, nu tie , si-asa nu mai ai nici o taina cu el, asa ca..., dar ma cunosc de ceva timp cu el, l-am vazut cand a preparat si Tractozaurul nr.1, ca sa stiu ca nu face niciodata lucru de mantuiala (are experienta destul de mare in off-road, gandeste-te, ca un mic exemplu, asta iarna cum arata masina lui si cum arata a ta ) si repet, nu cred ca daca cineva de pe acest forum prezinta un proiect, asta inseamna invariabil ca se lauda..., in cazul acesta, conform teoriei tale, dupa parerea mea, lipoveanu, este cel mai mare laudaros de pe acest forum

Si eu am cateva terenuri si bordeie cum le zici tu, la periferie si in afara Bucurestiului, dar prefer sa merg doar in week-end sau cand am timp sa ascult cucu , deh, de gustibus
                            Sanatate..., ca-i mai buna decat toate
                            Marele Alb
                            Off-Road Runners Team
                            BARACCA BIANCA - Nissan Patrol 2.8 Top Line Safari
                            "Eu nu stiu off-road, eu stiu sa merg prin noroaie, paduri, araturi..."

Comentariu

Cucu? ..., mama lor de gainuse de stepa :ch si cucuvele nenorocite
                              Off-Road Runner
                              Off-Road Runners Team

Comentariu

Doua poze pentru Huidu, Gainusa, Mistretzu`, Pustiu`, Dezbracatu`, bebelusele, cantelushele, trupa Juke Box, Mircea Badea si toti carcotasii de pe planeta! :P
                                Siii..., relax, chill out , inca nu am terminat de pus toata tzevaraia de intra la ochiu maro , a venit puloaia si m-a oprit din creatie , aveti putintica rabdare
                                Va multumesc din inima ca-mi tineti topicul UP Keep UP the good work!
                                Off-Road Runner
                                Off-Road Runners Team

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection