Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur


Tractozaur

Postări Recomandate

Va salut pe toti cu respect! :hi

 

Cred ca o prezentare a mea aici este de prisos, va invit sa aflati mai multe in general despre mine si ocupatia mea accesand site-ul http://www.ninbukan.org sau CV direct la link-ul http://www.ninbukan.com/continut/omote_ ... istian.htm

Am sa va povestesc in curand, atasand si fotografii, cam cat de veche este aceasta pasiune a mea pentru off-road si cam cate masini de teren am avut si am in prezent.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 417
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Multumesc mult pentru urari.

Si dupa cum va spuneam, am revenit cu "niste" fotografii cu masinile de teren pe care le-am avut sau care le am in prezent (intotdeauna am avut in curte minim doua acareturi) :grin:

Cu toate ca am vazut ca scrie "novice" la avatar, :ha: ma dau de ceva timp si am avut fel de fel de experiente...

Dar sa nu mai va plictisesc cu date despre mine si sa-i dam drumu` la vizionat pozne...

Totul a inceput in copilarie cand am vazut primul M pe strada (popular IMS :h5 ) si de acolo mi se trage in mare..., si am zis eu cu destul de mult timp in urma sa nu imi iau IMS ca e invechit :ha: si asa am ajuns la o Frontera Vauxhall, adica Opel, care arata standard asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Gume Michelin, de strada, niste jeguri, si in inconstienta mea de atunci m-am in paduri, campuri, araturi, etc, si dupa ce am avut cateva experiente de neuitat ca deh, nici nu respectam pe atunci regula cu minim doua masini in teren, ca eram bazat intelegeti, aveam masina 4X4 :ha: :ha: :ha: am decis sa o incalt cu niste resapate Cross Country noi-noute si am facut-o sa arate asa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Si uite asa m-am gandit sa-i iau si nevesti-mi o masina de strada, da` la mine si aia de strada trebuie sa fie de teren, asa ca m-am decis sa-i iau un Golf :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Da, ati ghicit, unul dintre putinele Golf-uri Country din Romania, super masina, care a aparut si in revista 4WDrive (nu ma intrebati numarul acum, dar daca insistati pot verifica) si uite asa m-am intalnit si cu alti 2 pasionati de aceasta masina rara, etc, :grin: etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Am inceput sa am discutii cu "veterani" in domeniu, unii dintre ei membrii Off Road Adventure Romania si care mi-au explicat, mai tata, Frontera aia, nu prea e masina serioasa de off-road (no offence pentru utilizatorii de Frontere, masinile sunt OK dar pana la un anumit punct) si uite asa m-am pricopsit eu cu una bucata Nissan Patrol Gr Y60, pe care l-am botezat Tractozaur, l-am stick-uit frumos si..., dar sa nu mai lungesc vorba..., iata evolutia lui

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

A urmat un set de caucioace de combina de 35/10,5/15 cu jenti modificate (pe care apropo, inca le mai am de vanzare) si mult, mult noroi ca aveam cu ce ma lauda acum, sa stie toata lumea :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Dupa care m-am apucat sa-i pun proiectoare, portbagaj facut custom made, sa-i construiesc un bull bar (va povestesc in alt episod, cu poze cu tot, cat am tras eu pentru bull baru` asta), ca ala ARB mi s-a parut prea comun, asa ca m-am inspirat si eu de ici de colo si uite ce a iesit, bull baru` model ADN (la o iesire va explic la fata locului de ce l-am denumit asa) :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

I-a venit randu` si unui frumos Superwinch, noroi, noroi in continuare :banana

847602442_Picture195_2a.jpg.d49a9455c696e61e0f3f01596735458d.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Am vandut Frontera, deci in momentul asta nu mai aveam decat doua masini, Tractozauru` si Golfu` Country, asa ca ce credeti ca ma gandesc eu, hai sa mai imi iau un Patrol, da` d`ala frumos de strada si am gasit frumusetea asta echipata cu jenti de 10X15, body lift cu flanse, Bridgestone-uri MT 33/12,5/15, ce mai a fost dragoste la prima vedere :ypu pe care v-am mai spus eu, strada, strada, da` masina trebuie sa fie si sa mearga si pe teren, asa ca m-am apucat sa-l namolesc un pic si p`asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Am inceput, incet, incet, sa-mi fac curaj si sa-l bag si prin apa, nu de alta cu Tractozauru` imi facusem de cap, noroi, apa mare (ca doar d`aia exista snorkelu` :grin: ) da` cu asta domne, care arata asa a masina de fitze cu bull bar de inox :grin:

PICT1678.jpg.f722f52de3e8c5f7423916330a0b383f.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Si uite asa la un moment dat, m-am trezit ca ograda arata asa... :hi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Nevasta-mea accepta, ca e o sotie iubitoare orice traznaie imi trece prin cap, da` totusi mi-a sugerat ca Golfu` este un pic mai greoi de manevrat, ii place da` e un pic cam invechit, nu intram in detalii etc, etc, si imi spune ca si-a dorit mereu sa aiba o Toyota Rav4, asa ca daca eu aveam, Tractozaur - Nissan d`aratura, Elefantu` - Nissan de fitze i-am cumparat o Toyotica, draga de ea, din 1997, scurta, echipata of course cu Bf Goodrich AT :ha: pe care din pacate la o luna (cand eram eu plecat la un stagiu in Belgia sa predau, bineinteles, stiti ca atunci cand nu esti aproape se intampla nenorocirile) o buseste neintentionat, asa ca i-am luat o alta Toyotica din 1998, curatica, frumusica :ypu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Iata si noua Toyotica si cum arata ograda mea acum, ca deh aveam 4 masini 4X4 in dotare acum :grin:

Toyotica a fost super masina de strada (ca apropo, n`o mai am acum :p ) da` cum va povestem mai devreme, de strada, de strada, da` trebuie sa mearga si prin rau :ha: :ha: :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Intre timp m-am hotarat sa transform frumusetea aia de Patrol, Elefantu` deh (ca uitai sa va spun asa-i spuneam) in Tractozaur si sa raman numai cu un Patrol pentru mine, sa-mi fac damblaua p`aratura si Toyotica, de fitze, de strada pentru nevasta-mea :happy

Si uite ce a iesit din frumusetea aia :grin:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Off-Road Runner-4X4 Enthusiast, mandru posesor de Tractozaur

 

Si Bridgestone-urile erau cauciucuri de strada si Tractoarele Danubiana erau cauciucurile de teren :ha:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a închis acest subiect
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare