Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Toyota Land Cruiser RJ70

Adună
Acest topic este īnchis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• gaganul
    a răspuns
    Re: Toyota Land Cruiser RJ70

Postat īn original de svejk
    in poze, indicatorul de presiune ulei e cam jos...
    daca urca si coboara sensibil cand turezi motorul, s-ar putea sa ai fie garnitura de chiulasa dusa, fie chiulasa.

si la mine statea tot asa, si fluctua serios la apasarea pedalei de acc.
    dupa care, mi s-a dus motorul. fiindca am avut chiulasa fisurata.

dupa ce am schimbat motorul, acul sta exact unde scrie in carte, intre cele 2 repere superioare ale scalei, iar fluctuatiile nu sunt atat de mari, se pot traduce in mm. 2-3.

daca ocazional ai si un fum albastrui, merita sa desfaci motorul sa vezi ce gasesti, te poate scuti de alte belele...
    de ce va ganditi asa departe,poate foarte simplu sa fie sonda de ulei ,poate sa fie uleiu....

Lasă un comentariu:

• wyy
    a răspuns

Cateva poze mai de actualitate de la o mica iesire...
    Fișiere atașate

Lasă un comentariu:

• Georgenis
    a răspuns

La mine la ralenti sta mai jos iar cand turez creste presiunea cam pe la linia de mijloc, putin mai sus de ea. Dar am vorbit cu mai multi si au zis ca e ok asa. La toate cu 2LT care le-am vazut sta asa.

Lasă un comentariu:

• wyy
    a răspuns

Care e cel mai indicat ulei si ce norma pt motoru meu de 2.4l benzina 110 cai ?

Lasă un comentariu:

• svejk
    a răspuns

Postat īn original de wyy
    Masina era la relanti-u. Sta si mai sus plus ca schimbul de ulei trebuie facut. Masina a stat foarte mult plus ca la km astia cam greu sa-i faci ceva la chiuloasa .
    ok, la mine la ralanti sta acul asa cum ti-am descris, si asa cum e si in manual.
    ma rog, e vb de 2lt2, nu stiu ce motor ai tu si care sunt valorile normale pentru tine.
    in ceea ce priveste nr. de km, chiulasa (sau garnitura) o poti fisura (arde) si in 100km...

n-am postat ca sa-ti stric bucuria, ci pentru ca eu am patit-o.
    sper sa te bucuri de masina cat mai mult.

Lasă un comentariu:

• wyy
    a răspuns

Postat īn original de svejk
    daca urca si coboara sensibil cand turezi motorul, s-ar putea sa ai fie garnitura de chiulasa dusa, fie chiulasa.

dupa ce am schimbat motorul, acul sta exact unde scrie in carte, intre cele 2 repere superioare ale scalei, iar fluctuatiile nu sunt atat de mari, se pot traduce in mm. 2-3.

daca ocazional ai si un fum albastrui, merita sa desfaci motorul sa vezi ce gasesti, te poate scuti de alte belele...
    Masina era la relanti-u. Sta si mai sus plus ca schimbul de ulei trebuie facut. Masina a stat foarte mult plus ca la km astia cam greu sa-i faci ceva la chiuloasa .

Lasă un comentariu:

• svejk
    a răspuns

Lasă un comentariu:

• wyy
    a răspuns

Si cateva poze...

:)

Lasă un comentariu:

• Max
    a răspuns

Postat īn original de wyy
    Am incercat sa pun niste poze dar nu merge. Fereastra de upload sta o vesnicie si nu mi se mai incarca pagina forumului. Ramane alba. Voi mai incerca.
    Pozele nu au dimensiunea potrivita. Foloseste informatiile de aici:

viewtopic.php?f=1&t=1810

Lasă un comentariu:

• wyy
    a creat un topic Toyota Land Cruiser RJ70

Toyota Land Cruiser RJ70

Noua mea achizitie.
    1988 Toyota Land Cruiser RJ70
    85.000km si motor de 2.4l, 110hp.
    Cam atat deocamdata o sa revin cu poze dupa ce umblu putin pe la ea :).

Am incercat sa pun niste poze dar nu merge. Fereastra de upload sta o vesnicie si nu mi se mai incarca pagina forumului. Ramane alba. Voi mai incerca.
Procesare...
X

Sqreen | Runtime Application Protection