Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Un nou Nissan la orizont...


petrutz

Postări Recomandate

Salutare,

 

E impropriu nou, caci are 23 de ani, si mai are inca o gramada de trait si cutreierat.

 

Sa ma prezint cum se cuvine, ma numesc Petru, si aventurile vietii mele m-au adus aici.Printre multe hobbyuri si sporturi pe care le tot practic, acum adaug si placerea noroiului, adica dirt lover.Am 28 de ani, sunt antreprenor, si masina pe care v-o prezint este un Nissan Patrol 3.3, extrem modificat pana acum, roti 37.5 cu punte modificata, cruci schimbate, autoblocante pneumatice, mrl-uri manuale, troliu warn , bullbaruri conceptie proprie, taiat, sudat, modificata caroseria, inaltata vre-o 7 cm, amortizoare schimbate, motor proaspat refacut, 2 alternatoare 2 baterii, statie cb, terratrip, etc.

 

Este cea de-a treia masina in familie, dupa una bucata Opel Corsa nou al sotiei, si al meu un Volvo s60 t5 300 hp.Mai am o barca sport, micuta, cu care strabat din cand in cand delta, si ganduri bune pentru toti :)

 

Sunt incepator absolut, masina i-a apartinut unui bun prieten care mi-a insuflat aceasta pasiune.Urmeaza sa duc flacara mai departe, si sa exersez pe cat se poate, ca am cu ce.Abia astept sa ne cunoastem, si sa adunam noroi pe punti!

 

Toate bune va doresc!

 

:h5

Live life!

Jimny

z3 spre m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un nou Nissan la orizont...

 

f fain acaret

bin ai venit

ps

cum adica autoblocante pneumatice?

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un nou Nissan la orizont...

 

Va foarte multumesc, am si avut emotii cu exprimarea asta nefericita de autoblocante pneumatice, care sunt doar niste blocante ce facc fas fas la un compresor, si cu care, pana acum am urcat tot....:)

 

Ce stiti de inmatricularea ca utilitara, se face greu?

Live life!

Jimny

z3 spre m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un nou Nissan la orizont...

 

Va foarte multumesc, am si avut emotii cu exprimarea asta nefericita de autoblocante pneumatice, care sunt doar niste blocante ce facc fas fas la un compresor, si cu care, pana acum am urcat tot....:)

 

Ce stiti de inmatricularea ca utilitara, se face greu?

mai nou se face enorm de greu, dar se face

cauta un service autorizat @carosier@ ca aia sunt cei mai nasol de gasit si "convins " sa iti faca dosarul

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un nou Nissan la orizont...

 

Bucuresti,Titan.

Doresc sa o inregistrez ca utilitara, impozitul e urias si nejustificat oarecum.Alte metode viabile de fenta a acestui impozit mai exista?

 

danke

Live life!

Jimny

z3 spre m

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Un nou Nissan la orizont...

 

daca ai un veteran de razboi sau vaduva de razboi .

 

eu am incercat la OBOSITU dar n-am rezolvat nimic pt. ca e considerata masina de lux in plus mi-a zis cineva de la financiar ca a aparut o ordonanta de guvern unde nu mai este nimeni scutit (nu stiu sigur)

 

:W in :cl

:cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • vstef_is a închis acest subiect
Vizitator
Acest subiect este acum închis pentru alte răspunsuri.
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare