Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Salut din nou!

Adună
Acest topic este închis
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Salut din nou!

Nu mai tin minte daca am mai facut vreo prezentare ... insa acum o fac din nou dat fiind ca am schimbat marca... :) deci, proaspat posesor de Mitsubishi Pajero Sport, 2001, 2.5 turbo-diesel, are motorul nechipuit, nici nu intentionez. deocamdata am incaltat-o, BFG AT-uri, cam mari (265/70/16 :D daaaaar, arata bine. vine si bara (arvunita la GTC) si cu ocazia aia o sa-i mai ridicam un strop si bara de torsiune. in primavara intentionez o suspensie ca sa fie gata de "treburi, chestii, socoteli"... :) intre timp, mai punem pe dansa una alta, necesare in opinia mea si a multora de pe forum. So, abia astept sa ma alatur voua, sa nu mai stau sa innebunesc de nervi ca "nu am cu ce" in fata calculatorului, citind despre iesirile voastre. La buna auzire si vedere!
    Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TD "Portzelanul" (care s-a dus de cativa ani buni...) :)

Re: Salut din nou!

Felicitari pt achizitie.
    Si eu tot ceva asemanator intentionez sa iau dar inca nu am toata suma....
    Astept cu nerabdare sa ne spui cum ti se pare masina sa postezi ceva poze si ce dotari are .La ce pret ai achizitionat-o?Motorul este de 99 de cai sau de 114 ?

Inca o data bun venit in
    Sorin Priboi, aproape pieton ....
    __________________________________________________ __________________________________________________ ____
    Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine. -Ben Carson

Comentariu

multumesc! motorul este cel de 99 de cai si discutand cu un prieten bun care a avut ocazia sa se dea destul de des cu un pajero sport dotat cu motorul de 116 cai mi-a spus ca lui i se pare ca al meu merge mai bine la turatii mici, spre deosebire de celalalt care la turatiile mici este cumva lipsit de forta, in schimb isi capata vigoare peste 2500-3000 de ture. in rest, imi spunea ca masina se comporta foarte bine pe sosea, in teren si mai si, si ca singura lui obiectie este referitoare la faptul ca-i setoasa. acu... ce sa zic, si cu ditamai harabaia dupa tine, si cu consum mic... nu se poate, so.... sa fii pregatit mental sa pui ceva mai des motorina... :) in rest e minunata masina, cel putin la drum (nu am intrat inca in teren, ma mananca sa trec peste campurile astea de pe langa mine, da' am o retinere, prietenii de-i am cu 4x4 nu prea-s posesori de troliu, si sunt noroaie serioase... ) si sper ca sambata sa urc un pic pe munte si sa vin de-acolo cu impresii noi... :) pun si poze.
      Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TD "Portzelanul" (care s-a dus de cativa ani buni...) :)

Comentariu

Iaca si utilajul... deocamdata cam dezbracatel, dar, ma stradui... :)

Comentariu

Frumosssss.....Tare bine sta pe roti acolo pe virf de munte.

Sa il stapinesti sanatos.Si poate am sa mai intreb si eu din cind in cind cite ceva despre masina.Sper ca in iarna asta sa ajung in Spania si sa iau si eu unul.
          __________________________________________________ __________________________________________________ ____
          Daca stii sa vezi ceva bun in fiecare om, aproape toti vor sfarsi prin a vedea ceva bun si in tine. -Ben Carson

Comentariu

Postat în original de Sorin Priboi
            Frumosssss.....Tare bine sta pe roti acolo pe virf de munte.

Sa il stapinesti sanatos.Si poate am sa mai intreb si eu din cind in cind cite ceva despre masina.Sper ca in iarna asta sa ajung in Spania si sa iau si eu unul.
            multam frumos pentru urari! si sa ajungi sa il iei ca bun lucru faci. e o masinuta tare buna. zau! cam setoasa dar asta-i pretul, dar satisfactia e pe masura. cand esti in varful muntelui, ajuns acolo fara nelinisti si alte griji de genul "ce-oi fi lovit pe sub ea"... e minunat si sa mor io ca nu te gandesti un strop la cat a consumat... :)) numa' sa ai grija sa faci plinul inainte, penca altfel te strabat emotii gen: mai ajung inapoi or what? :))

Comentariu

Chiar asa de mult sa consume?Imi dai emotii....
              Am inteles ca la drum nu depaseste 9, 9 si un pic e posibil sa ia si sub 9.Si in sarcina cam la cit ar putea sa ajunga.?

Comentariu

so... la 120 km/h... in jur 13
                la 100... in jur de 10
                sa iti zic ultimul drum: Bucuresti-Horezu si retur (cca 460 km) plus sa zic un 50-60 de km pe sus si ce m-am mai fatait = 60 de litri.
                nu e cazul sa te sperii, e un consum ok, iar in oras, in conditiile in care fac zilnic in jur de 50 km e undeva in 13. io zic ca-i foarte bine, in conditiile in care majoritatea masinilor cu un motor in julul celor 2 litri mananca 10-11. so, repet: nu la consum te gandesti.

Comentariu

Ok nu crhiar rau.Important este ca masina sa fie buna si sa dea randament la ceea ce este folosita.In rest sa auzim numai de bine.

Comentariu

Procesare...
                  X

Sqreen | Runtime Application Protection