Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Recomandare masina off road usor

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Recomandare masina off road usor

Buna seara ! Va rog sa-mi recomandati o masina ce va fi utilizata la pescuit pe Dunare in zona de ses (martie - noiembrie) si in oras (perioadele cu zapada) ... prin off-road usor inteleg acces in zone cu nisip, paduri fara drumuri forestiere, uneori dupa o ploaie torentiala. 3 persoane, bagaj 200 kg., peridoc, barca si motor cu sarcina maxima autorizata de 750 kg, in realitate vreo 550 kg. Pentru situatii delicate, va fi folosit un troliu. Cerinte : in jur de 10.000 euro, aproximativ 2010, rezistenta la abuz, motor de maxim 2000 cmc. Nu ma intereseaza aspectul, dotarile, confortul si costurile de intretinere. Stock, fie el suv sau off-road. Ca idee, sunt rute accesibile unui logan 2005 si unei mazda mpv. Va multumesc !
    Ultima editare de blc; 10.mar.2020, 20:20.

Duster 4x4 ...
    4x4MANIA is where we are !!!

Comentariu

Nu face fata unui peridoc. Altfel era de luat in calcul.

Comentariu

Acum doi ani am plecat cu dusterul unui amic, 1.6 benzina cred si era la limita in privinta tractiunii, nu vreau sa ma gandesc la un tratament abuziv pe termen lung. Ma gandeam la un x-trail, crv, forester sau koleos.
        Ultima editare de blc; 10.mar.2020, 21:35.

Comentariu

Un Nisan Navara . Bun pt bagaje si barci, nu prea se strica,tine sute de mii de km si in standard se descurca tare bine prin padure.
          Un pic cam lunga dar....trece.
          Am in curte un englez si un american

Comentariu

Nu gasesc Navara cu motor mic. Am un fix legat de impozit, nu vreau sa-mi amanetez viata. Nivelul de impozitare de azi va fi istorie in 2021. Pot insa sa fac abstractie de an, poate fi mai veche. Am inclus in lista si rav4 si cx5. Daca aveti experiente legate de ele, nu ezitati.
            Ultima editare de blc; 19.mar.2020, 23:08.

Comentariu

Procesare...
            X