Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

L200 vs Navara

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• L200 vs Navara

Va salut.
    In acest moment detin un L200 din 2003, as vrea sa trec la un Navara (06-09) cel de 171cp (euro 4). Actualul pot sa spun ca a fost foarte fiabil, insa am probleme cu rugina si vreau sa-l schimb. Merita Navara ? Am tot citit topicuri (la modelul vechi era prost proiectat motorul), cel euro 3 pe modelul actual are 175cp, iar cel euro 4 are 170-171cp. Vad la consum mediu la cel euro 3 de 8.6%, pe cand cel euro 4 9.8%. Stiti ceva in acest sens ?
    Ar mai fi o varianta. Sa trec la un L200 modelul urmator, insa nu stiu nimic nici despre acesta. Stiu ca are putere mai mica decat navara, insa nu ma intereseaza sa fie sportiv, am si masina mica. Vreau consum bun si sa fie fiabil.
    De hilux n-am bani.
    Bugetul: 6-7000e pt achizitie.

La L200 al tau din 2003 cuplajele le ai pe maneta, la navara poti sa le uiti. Exista L200 din 2003 fara gram de rugina dar sunt pe Italia. intra pe subito.it, ei nu arunca sare.Pe navara ai mai multa electronica, cele de pe Ro au multi kilometri, multe fiind duse din Belgia, olanda cu fff multi km dati inapoi, rugina au oricum din tarile astea. Daca au multi km o sa ai probleme cu distributia chiar daca este pe lant. Dupa mine cea mai buna variata e Italia - km putin, fara rugina . La bugetul tau nu gasesti Navara in toate mintile(fara suparare) .
    Ultima editare de BogdanIlon; 14.oct.2020, 12:38.

Comentariu

Pai cat sa coste acuma un Navara 06-09 ? Vad o gramada de anunturi pana in 7000e si in germania si la noi.
      Sa il vand si sa caut altul doar de dragul de a nu avea rugina nu prea ma incanta, as vrea alt model, o sa aibe si consum mai mic la acelasi stil de mers din cate vad. Atunci sa caut un L200 generatia urmatoare ?
      Multumesc.

Comentariu

L200 ca si constructie (sasiu, punti, tabla,motor etc) este peste Hilux, Navara este cel mai slab pick up japonez din pacate. Isuzu merita daca ai buget redus daca vrei ceva bun, L200 2012-2015 manual, cu superselect..Bafta

Comentariu

Navara din aceeasi generatie a lui L200 mi se pare peste , tinuta de drum e mai buna, pare mai rezistent.
          Hiluxul e scump, nici nu imi trece prin cap sa ma uit la asa ceva, nici cu vreo 10k nu te apropii de unul bun, in timp ce la 7000e as gasi un L200.

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection