Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Versus Ford Ranger - Mazda BT50 - Mitsubishi L200 - Nissan Navara - Toyota Hilux

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Versus Ford Ranger - Mazda BT50 - Mitsubishi L200 - Nissan Navara - Toyota Hilux

SS pemite trecerea din 4x2 la 4x4 in mers si de asemeni rularea in 4x4 pe asfalt uscat.
    don't worry, be happy

Comentariu

Re: Versus Ford Ranger - Mazda BT50 - Mitsubishi L200 - Nissan Navara - Toyota Hilux

Endevour, pana la urma ce ti-ai luat?

Comentariu

Am uitat de topicul acesta, scuze...

Nu mi-am mai luat pick-up de atunci. Am trecut prin nenumarate modele de 4x4 (Daihatsu, Suzuki, Nissan) insa nici unul pick-up.

Ce e hazliu ii ca...anul acesta AM REVENIT LA CAUTARI pentru un ISUZU D-MAX 3.0 TD, tot asa Double-Cab si cu rulaj decent (undeva la 200k aprox), an fabricatie maxim 2011.

Sunt decis pentru acest model si caut unul intretinut. Cand voi face pasul, sper pana in toamna, revin cu detalii si pareri.
        Daca stiti unul cinstit de vanzare, aici sunt.
        “If you want to see Africa bring a Land Cruiser, if you want to meet the people bring a Land Rover”

Comentariu

Ce te-a facut sa te hotarasti la Dmax din toate pe care le luasei in considerare? pretul?

Comentariu

Nicidecum pretul. Ci istoria acestei marci.

ISUZU e de departe, alaturi de Toyota anilor 2000-2005, CEL MAI BUN PICK-UP si ESTE CEL MAI BUN din lume la motorizari Diesel. Cand ei faceau motoare diesel, Toyota se incalta cu fesul...

Apoi, are caracteristicile unui caraus fiabil si andurant. Eu nu caut gadgeturi moderne si vitrine tehmologice, nu dorm in masina, am pat acasa, ci imi fac treaba. Am grija mare de o masina, dar si vreau una care sa nu ma chinuie mereu cu cate ceva de reparat.

Daca te uiti in Lumea larga...ai sa vezi ca in Americi, Australia si Asia arareori vei vedea Ford Ranger, Mazda BT-50, Nissan Navara sau Mitsubitshi L200. Ci doar Toyota Hillux model mai vechi si Isuzu Campo si D-Max. Motorizarile de jucarie gen 1.9 sau 2.5 is pentru nerozii europeni. In rest, 3.0 face legea...deh, motor de camion :))
            “If you want to see Africa bring a Land Cruiser, if you want to meet the people bring a Land Rover”

Comentariu

Deci nu o iei pentru enduro neaparat

Comentariu

Nici gand. Va fi de zi cu zi, chiar daca nu va fi singurul automobil. Cand e nevoie, e disponibil. Si e nevoie, cand avem drum cu pruncul, el nu suporta defel caldura...

Comentariu

Eu mi-am luat L200,dupa o sesiune de cautari ca a ta de 3-5 luni. Lista a fost aceeasi Isuzu 3.0 , Toyota ,sau L200.
                  Toyota a sarit din buget pt ca am vrut 2010 minim. a sarit muuult, bugetul fiind 8-12.000, toyota cu optiuni sarea de 15.000....
                  Isuzu 3.0 am gasut doar 2 exemplare din care doar unul de probat, celalalt fiind la Arad....doar aduse din It, km 180mii declarat si 340 la verificari...dar motor f ok, masina ok....ceva disconfortla tehnologia interioara -AC,ergonimie- fiind gandire 2005 pt ca dupa 2010-2011 modelul s-a schimbat . Si Motorul cu ocazia asta... am renuntat pt ca vroiam ceva mai mult confort la ani mai putini..... dar cred ca pt tavait si punct Isuzu este ce trebuie.3.0 ala este minunat.

L200-Australia este plina de 2,5 -2006-2014, gasesti orice vrei. Pt ca eu cautam vagon pt plimbare, Automata cu 5 trepte plus Superselect II m-a cucerit si m-am ales cu o rabla cu km reali , verificati contra cost,cu clima, comoda si lunga cat china....
                  Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                  Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Apoi dupa posibilitati si necesitati.
                    Tocmai pentru ca e "old school" aleg Isuzu 3.0 TD dinainte de 2011. Doar ca, intr-adevar, cautarile continua pentru ca ceea ce gasesc si verific amanuntit, ascumde fiecare cate o inselaciune. Cate una mare, ca sa fiu precis. Iar eu caut o masina cinstita !

Comentariu

Am cautat si incercat cateva luni .Sa gasesti una cinstita trebuie noroc major, mai ales cand sunt aduse de diversi samsari-intermediari.
                      Spor la treaba.
                      La mine este la copt un proiect de plimbareala sau overlanding cum zice englezul unde, pt mine, clima,automata si ergonomia interiorului au fost chestii obligatorii.
                      Old School de la Isuzu nu a prins asa bine pt asta. Nu le poti avea pe toate.
                      Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
                      Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Ce-i drept, asa este :D

Sa fie cu noroc, m-am orientat putin si spre auto aflate prin vest...sa le aduc eu, nu pripasite pe la noi aduse de...ma opresc aici :))

Comentariu

Procesare...
                        X

Sqreen | Runtime Application Protection