Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

bravo lor !!!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Eu nu ma gandesc neaparat offroad extrem. Mai mult la tura.

Comentariu

Binenteles ca nu extrem la nivel de competitie....dar la un nivel de mediu spre extrem da.....asa l-as face ....cine s-a gandit...au vandut astia de la munca un Aro 324...cu 19 mil anul trecut....masina era cu mot pe benzina....daca mi-ar fi trecut prin minte... :P ....acum aveam si eu masina de dat in teren

Comentariu

Postat în original de Marius C alias Turagmes
        nu am gasit alte date despre el...decat ma bate gandul sa i-au legatura cu cehii sa vad cum l-au modificat.........
        vrei un nr de tel,sa suni din partea mea? (si nu fac mijto,sa stii!)
        dar ca sa nu mai consumi gloantele,ceva detalii iti dau eu. motor,cutie si transmisia sunt "stock". mai precis, mot ANDORIA euro3 de 101CP,cutie EATON in 5,reductor ARO,grupuri ARO,sasiu ARO.
        modificarile sunt: inaltare din suspensii,cu kit dezvoltat "prin incercari" la ei in ateliere,troliu,gume 33",semnale de G,si cateva modificari usoare la caroserie,de aspect. (parbriz mai ingust,usi mai inalte in "fetze",sa vina geamurile inguste,la nivelul parbrizului,masca fata facuta de ei)
        am cerut si eu detalii "tehnice" despre modificari,chiar sa cumpar un "kit" dar au zis ca n-au asa ceva si nu exista documentatie tehnica,pt ca nu au facut serie,ci l-au modificat in timp,dupa cum le mai veneau idei. masina,la origini este din 1998,si a ajuns in stadiul din pozele de mai sus,prin 2002. tot atunci a fost si protagonista in filmul de care ziceam,si unde a fost lovit (ca asa era scenariul),dupa cum zicea si tarzy.

intrebari,mai aveti?
        ARO CLUB ROMANIA

Comentariu

am vazut poza cu el lovit...pacat de masina....noroc ca nu au pocnit-o prea tare....in alta ordine de idei....chiar vreau sa modific un ARO....in timp.....cu care sa ies pe noroaie ...sa faca lumea ochii ca de melc cand o vedea pe unde poate sa treaca

Comentariu

se repara usor ARO in fata,daca nu e lovit sasiul. aripile si dublurile sunt fixate in suruburi de restul caroseriei.
            iar ala,in film,a fost lovit intrun fel de borna kilometrica. cel ce o conducea avea placerea sa dea peste oamenii de zapada pe care ii tot faceau niste copii,si intr-o zi copiii i-au facut un om de zapada peste o borna din aia...
            (am vazut filmul,dar n-am inteles dialogul,ca e in ceha)
            ARO CLUB ROMANIA

Comentariu

si intr-o zi copiii i-au facut un om de zapada peste o borna din aia...

tare asta....ca-n filmele cu prosti......i-au tras-o copii :P

Comentariu

Postat în original de Marius C alias Turagmes
                .............
                chiar ca m-as baga sa modific un ARO....un 243 sau unul ca cel din poze...decupat aripi ....inaltzat caroseria...grupuri de tractiune....MRL-uri AVM....sau Warn...gume pe min 31...si sa vad ce iese.....eventual un motor mai puternic

singurul semn de intrebare ramane totusi capacitatea de trecre ....din cauza ampatamentului mare.....in rest.....nici o piedica
                la care din modele te plangi de ampatament?

la 24x - nu imi pare mare deloc ca ar fi exagerat de lung

cea mai "delicata" pbe va fi adaptarea unei punti pe fata, in rest ... masina suporta modificari relativ putin complicate

Comentariu

la modelul 324...e mai mare ampatamentul decat la 243....dar ridicat ca asta negru din poze ....cu o piesa buna intre volan si scaun....face treaba buna

Comentariu

Bravo si celorlalti

http://www.youtube.com/watch?v=qLhEkSfX ... re=related
                    http://www.offroadtranssylvania.ro

Comentariu

frumos....sunetul ala face toti banii

Comentariu

Procesare...
                      X

Sqreen | Runtime Application Protection