Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

piese ARO & TV - Cluj-Napoca - REMAT


bobo

Postări Recomandate

am fost azi sa caut pentru un neam o pereche de scaune pentru jaful de dacie cu care tot se chinuie, si am ajuns la REMAT CLUJ. intr-un colt am vazut 3 x ARO 224 + un TV. aveau din cate am vazut puntile complete, directia completa, anumite piese de caroserie intregi, geamurile le aveau majoritatea intregi.

 

am pus acest post deoarece m-am gandit ca poate mai exista colegi care mai au nevoie de una alta de pe respectivele masini, si oricum de la remat se pot achizitiona la preturi deosebit de mici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese ARO & TV - Cluj-Napoca - REMAT

 

la remat pe masinistilor sau pe tudor vladimirescu,daca e pe masinistilor asia de acolo sunt cam sugaci cu piese de aro ca iti cere un pretz de numa.

ARO 243,an 2001,motorizare 2.7 tdi

ARO 243,an 1986,motorizare D127

ARO 244,an 1993,motorizare D127 in curs de modificare

Audi B4, an 1994 benzinar de 2000.

BUGHI - motor de 1600 benzinar

Fiat 1100,an 1964 - proaspat achizitionat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese ARO & TV - Cluj-Napoca - REMAT

 

ma refer la aro de pe masinistilor.

 

din cate cunosc politica de pret la remat e ca toate preturile sunt afisate, si sunt fixe. pentru masinile straine, la piese, preturile sunt cu 50% mai mari. din cate am dat un ochi pe lista respectiva cea mai scumpa piesa este cutia de viteza la aro la 500 de lei + tva. un parbriz era la vreo 250 de lei + tva. pret mai mare de 500 ron + tva nu am vazut.

 

politica din cate am vazut e ca nu se vand piese gen caroserie intreaga, bloc motor, elemente de directie sau de franare.

 

eventual daca ne poti da un exemplu cu ce preturi ti s-au cerut tie si ti s-au parut mari si pentru ce piesa. eu am mai cumparat piese pentru opel mai vechi ce l-am avut de acolo si nu am avut ce sa ma plang la capitolul preturi: s-au luat preturile din lista de preturi, au mai pus 50%, am platit, factura si drum bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: piese ARO & TV - Cluj-Napoca - REMAT

 

o aripa de aro mia cerut 119 lei cu tva si masca din fata 239 lei de aro 24x si se vand si caroseri si sisteme de directie si franare ata nu til pote da sasiu si cred blocu motor,dar si ala ca e piese da schimb.cand ii duci maisna el numa la seria de pe sasiu se uita.si o roata de aro cere 50 lei de tabla si spitata 119 lei bine inteles cu cauciuc.le stiu si eu preturile dar is excroci

ARO 243,an 2001,motorizare 2.7 tdi

ARO 243,an 1986,motorizare D127

ARO 244,an 1993,motorizare D127 in curs de modificare

Audi B4, an 1994 benzinar de 2000.

BUGHI - motor de 1600 benzinar

Fiat 1100,an 1964 - proaspat achizitionat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare