Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Sfat achizitie IMS

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Sfat achizitie IMS

Salutare!
    Impozitul era anul trecut prin iunie la o valoare de apron 900 roni.

Comentariu

Eu la un Teracan din 2005 cu motor de 2900 diesel platesc 2100 ron pe an.
      Deci 900 ron este mai mult decit ok la un motor de 2500

Comentariu

Nu stiu cat de ok este tinand cont ca la cei 900 se mai adauga si asigurarea care este direct proportionala cu cilindreea. Daca te uiti la masininile de 2000cmc impozitul este de 190ron...
        Ultima editare de icXu; 13.dec.2012, 10:43.
        My Build: ARO Spartana Offroad

Comentariu

Asa este,la un Passat cu motor de 1,9 impozitul este 180 ron iar asigurarea este cam 250 ron pe 6 luni.
          La noi.....ca la nimenea...diferentele sunt foarte mari.

Comentariu

motorul de tractoras are 2340 cm3,impozitul diferentiaza in functie de zona(oras/tara)la pitesti este 900 ron iar la tara la mine este pana in 360 lei eu platesc la un brasov 360 lei care are 3119 cm3,daca areta bine caroseria se merita investitia,sasiul ete foate rezistent,si la 20 mil este chiat bine,motorul de tractoras la pitesti valoreaza undeva la 15 mil,daca faci un calcul poti vinde motorul si ramai cu fierul si iti poti pune orice motor pe el!

Comentariu

Postat în original de sorin100 Vezi post
              motorul de tractoras are 2340 cm3,impozitul diferentiaza in functie de zona(oras/tara)la pitesti este 900 ron iar la tara la mine este pana in 360 lei eu platesc la un brasov 360 lei care are 3119 cm3,daca areta bine caroseria se merita investitia,sasiul ete foate rezistent,si la 20 mil este chiat bine,motorul de tractoras la pitesti valoreaza undeva la 15 mil,daca faci un calcul poti vinde motorul si ramai cu fierul si iti poti pune orice motor pe el!
              caroseria e toata plina de rugina si e cam mult de lucru pe ea, dar eu mi-l doresc enorm de mult.Concluzia = il cumpar :X

Comentariu

Postat în original de sorin100 Vezi post
                360 de lei platesti la un "Brasov" doar daca e pe vreo camioneta sau autoutilitara altfel dai 4400 cat ar fi trebuit sa dau si eu la al meu daca l-as tine inscris.Daca as gasi acte de utilitara la un M maine le-as cumpara.....

Comentariu

ma intereseaza pe mine acest M daca mai sti ceva de el!
                  Postat în original de MAsterD Vezi post
                  sal, tu stii cel mai bine la ce il vei folosi,
                  da-mi mai multe detalii despre cel cu motor de tractor, si eu caut unul ,pentru offroad, exclusiv,
                  in ce judet ii?
                  si pret orientativ, daca vrei stiu unul in caras , radiat cu motor de brasov, functionabil in stare foarte buna, la 2500 lei .

cu stima

Comentariu

@laz impozitul ata este,nu este trecut autoutilitara,ci autoturism

Comentariu

Postat în original de MATEI Vezi post
                      intre 1000 si 2000 LEI si mai sunt si la fier vechi din pacate.

e posibil sa iti cumperi ims si sa ai sanse sa-l inmatriculezi pe primarie? stiam ca doar utilajele agricole si cele cu capacitate sub 50 cm.mersi
                      unde ai gasit la banii astia ?
                      suzuki vitara jlx
                      0734.333.153.
                      niculaitad@yahoo.it

Comentariu

Sfat achizitie M 461

as vrea si eu un sfat la achizitia unui aro m461

Comentariu

Re: Sfat achizitie M 461

Incep cu o intrebare standard: citi bani ai de investit in masina asta?Dupa ce aflam suma, trecem la urmatoarea intrebare vrei sa faci cu ea? vrei una de colectie, vrei sa te dai cu ea pe dealuri si cimpii ?

Comentariu

am si eu o intrebare.
                            daca nu e vehicul istoric...cat e taxa de inmatriculare la un non euro motor 2500 sau mai grav 3200cmc?

Comentariu

multumesc pentru raspuns
                              as vrea o relicva,deci nemodificata deloc dar cu verificarea tehnica la zi
                              de colectie da dar care la o adica sa poata si urca la munte
                              sa zaca in garaj iarna si sa pot bibili la ea da nu sa schimb cutia sau punti
                              poate un esapament,reglez frine,spal parbrizu(glumesc cu parbrizu)
                              pot pune 2500 eur cu toate ca pe vinzari de m461 am vazut si cu 9999 eur da dalea fitzoase si cu steag ,de vitrina

Comentariu

domnilor de ce il atacati asa dur pe colegul nostru doritor de M
                                uite eu sunt unul dintre cei care au M si datorita unor aspecte financiare sunt pus in situatia de a il vinde
                                iar ca recomandari pot sa iti spun urmatoarele:
                                -sasiul si caroseria ar fi de preferat sa fie intregi si nelovite chiar daca mai au ceva rugina
                                -motorul si transmisia lafel sa fie completa si functionala
                                -toate accesoriile sa fie la locul lor.
                                acum preturi la masina si la manopera gasesti de tot felul in functie de starea masinii.
                                daca vrei suna-ma la 0723 817 101 si iti povestesc ce am facut eu la masina mea si cat dureaza si ce volum de munca implica.,nu vorbim de bani:)

Comentariu

Procesare...
                                X

Sqreen | Runtime Application Protection