Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Sfat achizitie IMS


MATEI

Postări Recomandate

Re: Sfat achizitie IMS

 

Poi de pinde numai si numai de tine daca crezi ca iti place sa te noroiesti cu masina eu zic ca acuma merita....acuma depinde si cati bani vrei sa investesti ce si cum....eu spre exemplu si eu vreau sa modofic un arou saptamana viitoare sper sa il iau de la proprietar....si in primul rand sa iti achizitionez un ims ca eu zic ca merita....

Christian Dan :grin:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

Daca cumva cumperi unul in stare mai apropiata de original il poti face chiar original asa il modifici cel mai frumos.Spune mai multe detalii cam ce ai vrea de la masina la ce vrei sa o folosesti,bani alocati etc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

Daca cumva cumperi unul in stare mai apropiata de original il poti face chiar original asa il modifici cel mai frumos.Spune mai multe detalii cam ce ai vrea de la masina la ce vrei sa o folosesti,bani alocati etc

 

chiar cat de cat original vreau sa il iau (fara modificari majore) si sa il modific dupa gustul meu.am gasit multe fara acte,astea merita sau o sa am multa bataie de cap ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

chiar cat de cat original vreau sa il iau (fara modificari majore) si sa il modific dupa gustul meu.am gasit multe fara acte,astea merita sau o sa am multa bataie de cap ???

 

pai de ce vrei "original" ca sa-l masacrezi? .... daca tot vrei sa-l hacuiesti cauta o ghioarsa cu acte care sigur o sa fie mult mai ieftina decat o masina (aproape) originala.

 

Oricum ar fi nu te incurca fara acte .... decat daca poate iei masina pentru piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la ce preturi le-ai gasit, ma bate capul sa imi iau si eu unul sa ma dau pe dealuri.

 

intre 1000 si 2000 LEI si mai sunt si la fier vechi din pacate.

 

Fara acte, nici sa nu-ti treaca prin cap !

Nu-l vei putea folosi decat in curtea proprie.....nici macar pe primarie nu-l vei putea inscrie......

 

e posibil sa iti cumperi ims si sa ai sanse sa-l inmatriculezi pe primarie? stiam ca doar utilajele agricole si cele cu capacitate sub 50 cm.mersi

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: Sfat achizitie IMS

 

Matei, eu unul am facut imprudenta de a cumpara unul fara acte si acum ma cam chinui sa gasesc acte cu motor de bv, Asa ca ai grija!

Imi poti da si mie cateva indicatii despre cele de ai pomenit tu ca ar fi la dezmembrari!

Merci & multa bafta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 luni mai târziu...

Re: Sfat achizitie IMS

 

Matei, eu unul am facut imprudenta de a cumpara unul fara acte si acum ma cam chinui sa gasesc acte cu motor de bv, Asa ca ai grija!

Imi poti da si mie cateva indicatii despre cele de ai pomenit tu ca ar fi la dezmembrari!

Merci & multa bafta!

 

Am gasit un ims cu acte in regula in alt judet si astept sa il vad.eu sunt incepator in acest domeniu dar cu multa ambitie si ceva banuti cred ca il voi cumpara.mosul spune ca are motor de tractor u 445 si e de 2500 cm3.exista asa ceva si ce model e (brasov sau campu lung)?partea estetica e dezastruoasa iar partea tehnica e functionala zice el :)) ce parere aveti ???

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

Eu zic ca te cam legi la cap fara sa te doara.

Incearca si cumpara unul in mintile lui,ca dupa aia daca te bucuri ca-l iei cu bani putini si bagi pe urma cu nemiluita in el....o sa te cam zgirii pe ochi.

La orice masina pe care o cumperi si e cu mult sub pretul pietei,cu modificari,etc o sa ai probleme,asa ca mai gindeste-te.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

sal, tu stii cel mai bine la ce il vei folosi,

da-mi mai multe detalii despre cel cu motor de tractor, si eu caut unul ,pentru offroad, exclusiv,

in ce judet ii?

si pret orientativ, daca vrei stiu unul in caras , radiat cu motor de brasov, functionabil in stare foarte buna, la 2500 lei .

 

cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

sal, tu stii cel mai bine la ce il vei folosi,

da-mi mai multe detalii despre cel cu motor de tractor, si eu caut unul ,pentru offroad, exclusiv,

in ce judet ii?

si pret orientativ, daca vrei stiu unul in caras , radiat cu motor de brasov, functionabil in stare foarte buna, la 2500 lei .

 

cu stima

 

e in bihor intr-un sat si are toate actele cu nr normale.cere 2500lei si are piese de schimb la greu(spune el).oare cat e impozitul pe motor de 2500 cm3????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

motorul de tractoras are 2340 cm3,impozitul diferentiaza in functie de zona(oras/tara)la pitesti este 900 ron iar la tara la mine este pana in 360 lei eu platesc la un brasov 360 lei care are 3119 cm3,daca areta bine caroseria se merita investitia,sasiul ete foate rezistent,si la 20 mil este chiat bine,motorul de tractoras la pitesti valoreaza undeva la 15 mil,daca faci un calcul poti vinde motorul si ramai cu fierul si iti poti pune orice motor pe el!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

motorul de tractoras are 2340 cm3,impozitul diferentiaza in functie de zona(oras/tara)la pitesti este 900 ron iar la tara la mine este pana in 360 lei eu platesc la un brasov 360 lei care are 3119 cm3,daca areta bine caroseria se merita investitia,sasiul ete foate rezistent,si la 20 mil este chiat bine,motorul de tractoras la pitesti valoreaza undeva la 15 mil,daca faci un calcul poti vinde motorul si ramai cu fierul si iti poti pune orice motor pe el!

 

caroseria e toata plina de rugina si e cam mult de lucru pe ea, dar eu mi-l doresc enorm de mult.Concluzia = il cumpar :X

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Sfat achizitie IMS

 

motorul de tractoras are 2340 cm3,impozitul diferentiaza in functie de zona(oras/tara)la pitesti este 900 ron iar la tara la mine este pana in 360 lei eu platesc la un brasov 360 lei care are 3119 cm3,daca areta bine caroseria se merita investitia,sasiul ete foate rezistent,si la 20 mil este chiat bine,motorul de tractoras la pitesti valoreaza undeva la 15 mil,daca faci un calcul poti vinde motorul si ramai cu fierul si iti poti pune orice motor pe el!

 

360 de lei platesti la un "Brasov" doar daca e pe vreo camioneta sau autoutilitara altfel dai 4400 cat ar fi trebuit sa dau si eu la al meu daca l-as tine inscris.Daca as gasi acte de utilitara la un M maine le-as cumpara.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Sfat achizitie IMS

 

ma intereseaza pe mine acest M daca mai sti ceva de el!

sal, tu stii cel mai bine la ce il vei folosi,

da-mi mai multe detalii despre cel cu motor de tractor, si eu caut unul ,pentru offroad, exclusiv,

in ce judet ii?

si pret orientativ, daca vrei stiu unul in caras , radiat cu motor de brasov, functionabil in stare foarte buna, la 2500 lei .

 

cu stima

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 luni mai târziu...

Re: Sfat achizitie IMS

 

intre 1000 si 2000 LEI si mai sunt si la fier vechi din pacate.

 

 

 

e posibil sa iti cumperi ims si sa ai sanse sa-l inmatriculezi pe primarie? stiam ca doar utilajele agricole si cele cu capacitate sub 50 cm.mersi

 

unde ai gasit la banii astia ?

suzuki vitara jlx

0734.333.153.

niculaitad@yahoo.it

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare