Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Buggy din Aro 10, păreri ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Buggy din Aro 10, păreri ?

Un prieten are un Aro10 papuc, care rugineste in curte. Ma gandeam sa il iau, ca tot mi-l dadea moca, si sa il transform intr-o tubulara, strict pentru noroiala prin padure. Am avut un 243, de mult, si stiam ca aro 10 e mai fiabil, dar dupa ce am citit aici mai bine ma las pagubas
    - O | | | | | | | O -

- O IIIIIII O -

Comentariu

ARO 10 este o masina decenta pentru distractie si plimbari recreationale, iar un buggy bazat pe ARO 10, personal, mi se pare o idee buna deoarece este o masina simpla si destul de fiabila care devine chiar surprinzator de agila in offroad daca dai jos cca 500 kg. Toti cei care visam la buggy si tubulare ne dorim masini puternice si cu pedigree dar trebuie sa luam in calcul si costurile aditionale pentru piesele de schimb care uneori sunt ametitoare...La Aro de ex am facut motorul de Dacia 1.6 nou cu aprox 200 euro (set motor nou,vibrochen nou, cuzineti, segmenti, simeringuri, etc) sau ii puteam face rk cu 200-250lei.
      My Build: ARO Spartana Offroad

Comentariu

La 243 ala reparam incontinuu. L-am scos de la service, revizie capitala, nu am mers 15km de cand am iesit pe poarta serviceului. Pana la urma am dat-o pentru ca ma saturasem sa repar tot timpul la ea. Nu puteai niciodata sa pleci prea departe de casa, pentru ca nu stiai niciodata ce crapa.

Aveam impresia ca Aro 10 e mult mai ok ca fiabilitate, o sa mai sap despre el sa vad ce si cum.
        - O | | | | | | | O -

- O IIIIIII O -

Comentariu

Am incercat de 2 ori pana acum sa imi fac cont si pe forumul de marca, dar nu am reusit sa nimeresc codul ala nicodata. O mare porcarie, nu se vede ca lumea ce caractere sunt trecute.... Zici ca e facut special ca sa nu iti poti face cont.
          - O | | | | | | | O -

- O IIIIIII O -

Comentariu

Postat în original de abunea Vezi post
            Un prieten are un Aro10 papuc, care rugineste in curte. Ma gandeam sa il iau, ca tot mi-l dadea moca, si sa il transform intr-o tubulara, strict pentru noroiala prin padure. Am avut un 243, de mult, si stiam ca aro 10 e mai fiabil, dar dupa ce am citit aici mai bine ma las pagubas
            Daca prietenul tau mai are acel ARO de care zici mai sus si doreste sa scape de el te rog sa ma anunti,iar eu impreuna cu alti ''colegi de suferinta'' ne bagam....
            baciudibaciu

Comentariu

Procesare...
            X

Sqreen | Runtime Application Protection