Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

"Daddy IMS"


night bird

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 112
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

D-nu Marius: grupurile sunt...cum altfel decat 7/36 ,adica raport 5,14 care impreuna cu motoru de 2,5 TD facea inutil reductoru pt care am muncit atat... In consecinta, am trecut la grupa mare(gume35')

 

D-nu Kato: Sper ca-ti place cotetu si, ca sa-ti rasplatesc rabdarea, uite neste poze de la actiune...

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vstef_is: motoru este de origine Peujeot , dar fusese montat pe un Ford Scorpio, de 2,5 TD. se'ntelege de minune cu cutia si cu grupurile de 5,14

 

Kato, sunt magulit ca va place, insa deocamdata poze nu prea mai am, fiindca, in prima zi a concursului am uitat aparatu foto in Patrol :P si n-am nici macar o poza. Oricum, stiti voi ca toate se deruleaza pe "repede inainte" si nici nu-ti mai aduci aminte de aparat foto.

Printre altele, la concurs, am avut si o defectiune tampita... nu-mi mai statea usa inchisa. :oops: cand era masina mai inclinata, tronc se deschidea usa si ma dezechilibram, mai mai sa pic din masina. Lumea striga Usaaaa, usaaa, eu nu mai stiam de ce sa tin, de usa , de volan, de telecomanda troliu :P oooooo nuuuuuuu

Mai mult, la un moment dat, la coborare intr-un sant, am scapat volanu din mana si rotile s-au virat maxim stanga.Toata greutatea masinii statea in roata stanga care o desumflasem la 0,5bar si era mai mai sa dejanteze.in partea in care erau virate rotile daca mergeam, era un damb mare si daka urcam pe el, sigur se rasturna pe dreapta, ca sub roata din dreapta nu mai era "nimik" (adeca era fundu santului la diferenta de nivel de damb de 1,8m) Trageam din toate puterile de volan sa virez dreapta sa cobor cu partea stanga in sant(asta era singura solutie de trecere) si-i zic copilotului(veluM pe forum) trage ba si tu de volan... Am inceput sa tragem impreuna cu nadejde iara eu ma rugam, Doamne ajuta sa nu ramanem cu volanu in mana. Lumea de colo: Iooo ba la astiaaaa, trag doi de volan..... :grin:

Ei, cam asta e in mare aventura, ne-am distrat la maxim si mai vreau. :lol:

Daca mai merg la ceva concurs, musai o sa pun un amortizor de ghidon si poate o servodirectie.

Numa bine

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am o datorie:

 

Multumiri domnului VeluM pt eforturile depuse ca si copilot pe cea mai trasnita masina din concurs, fara el, probabil la ora asta, inca ma mai cautau organizatorii... :h5 :grin:

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ultimele poze is de la Cugir, duminica, la super-speciala :grin:

hai ca n-o fost kiar asa de greu sa faci ultima curba la stanga ...acolo ma asteptam sa vad vreun suzuki pe plafon sau autobuzul de CJ :shock:

ai si un patrol cu numere de NT?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ahaaa, mi se parea mie ca am mai vazut undeva samuraiu ala verde...da d-nu Florian, si eu credeam ca o sa fie mai grea ultima "sicana" din speciala de duminica, insa pana la urma s-a dovedit a fi doar ...faina Da, patrolu cu nr "nemtesti" e tot al meu. Puteam sa particip cu el, dar, unde mai era distractia :lol:

senchiu de aprecieri d-nu Marius. adevaru-i ca cel mai mare atu al acestei masini este grupul de 5,14 . Tot restul este "imbunatatibil" , grupurile insa, nu.

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: "Daddy IMS"

 

troliu nu poate fi prins de bara, ii trebuie o "placa", care placa vine prinsa de capetele sasiului.

Toyota FJ40 - 4,2 - benzina

Mitsubishi Pajero 3,8 V6- benzina-2007;

Range Rover 4,0 V8-- benzina- '99,

Toyota RJ70 2,4 - benzina-'86,

Tico SX '99

scuter Kimco 49 cmc

Ocean Kayak - Malibu Two XL

 

www.orr.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Daddy IMS"

 

Salut d-nu Semaca, treaba sta cam asa:

-placa 12mm sudata de bara

-bara profil "U" ff solida

-suruburi serioase ce trec prin placa , bara si sasiu

Altfel spus, placa e prinsa pe sasiu, cum zice Trooper, numa are bara ca si "shaiba" :grin:

Troliu, e , cum altfel decat Warn. Warn 8000 adica 3600kg, suficient pt uz "casnic" insa hardcore ... i-ar mai trebui ceva viteza.

Numa bine :h5

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Daddy IMS"

 

:wink: Nu am ochiul format ca puteam sa jur ca sint 33/12.5/15 ,cum vreau eu sa-i pun(oare mai reusesc sa virez prin oras?) ## 35 cu cit? probleme la montaj sau au incaput "in liniste si pace"?

PS Frumos ce ai scos din masina asta,sincere felicitari! Acum vreun an era de vinzare cumva?...daca da,ce bine ca te-ai razgindit! :Gr

IMPOTRIVA VINATORII , IMPOTRIVA ASASINILOR DE ANIMALE !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Daddy IMS"

 

''35/10.5/15 pe jante de samurai + flanse de 35mm. Eu banuiesc ca merg si 12.5 si chiar o sa mai si vireze :grin:

Probleme la montaj, nu, daca mere bine flexu.....

Da, vroiam sa o vand acu ceva vreme, pt ca era in stare destul de originala pe atunci si-mi parea rau sa o mutilez...insa cum nu a avut "petitori" hotarati, am profanat-o :banana

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: "Daddy IMS"

 

N-are nici blocanti nici autoblocanti, din pacate...

Soimu stie mai multe despre problema asta, da-i un PM.

"De cand s-au inventat notariatele, nu mai exista...cuvant de onoare... Papaiani

"Uneori, intregul, poate insemna mai mult decat ... suma partilor" Un Nene

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare