Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

un capcaun resuscitat


Vizitator motosebi

Postări Recomandate

Vizitator motosebi

Salut am sa pun cateva imagini cu masinuta mea,care se afla in stadiu de transformare

Sa dau si cateva detalii:motor Isuzu 2,2td cutie de viteze Tv cu 2 manete grupuri 36/7,pompa de frana de raba,pompa de ambreiaj de aro cu cilindru de Cobra,jante de Samurai intoarse,urmeaza sa-i pun o caseta servo de iveco cu pompa si coloana,mai trebuiesc si ceva anvelope astea sunt varza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

:bravo :1 Cauciucurile sunt "a must" cum spune americanu` :grin: :h5

Nu dai camuflajele alea de la faruri,ca oricum nu iti sunt de nici un folos la ce vad eu ca vrei sa faci cu ea, iar pe Gazromu` meu de parada ar sta la fix :h5 (plus ca sunt si camuflajele alea CU CARE noaptea nu poti sa vezi nimic cu farurile, adica cu alte cuvinte 99% camuflate :ha: )

Daca te intereseaza, da-mi un PM sa discutam, te rog! :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motosebi

Re: un capcaun resuscitat

 

:bravo :1 Cauciucurile sunt "a must" cum spune americanu` :grin: :h5

Nu dai camuflajele alea de la faruri,ca oricum nu iti sunt de nici un folos la ce vad eu ca vrei sa faci cu ea, iar pe Gazromu` meu de parada ar sta la fix :h5 (plus ca sunt si camuflajele alea CU CARE noaptea nu poti sa vezi nimic cu farurile, adica cu alte cuvinte 99% camuflate :ha: )

Daca te intereseaza, da-mi un PM sa discutam, te rog! :h5

 

Salut am sa-ti caut altele,astea mi-au salvat farurile sa nu se sparga de mai multe ori(cand se rupe gasa nu stiu cum face da numai in far se opreste)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

:tk :tk Eu am o pereche, dar din modelu` celalalt, pe care le-as pastra de zi cu zi si ma gandeam ca la evenimente, sa-i pun modelu` asta care-l ai tu pe masina, ca e mai aproape de adevar!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motosebi

Re: un capcaun resuscitat

 

Mie imi place electroventilatorul :grin: De la ce cazan e? ca vreau sa caus si eu unul la fel :grin:

este de ford da nu stiu modelu,l-am luat din targ

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

Foarte fain capcaunul!!! Spune-mi te rog cum ai facut (si din ce comanda) pentru electromotor...adica , cum functioneste...(vreau sa fac la fel pt. M-ul meu. Si, cele doua manete la cutia de Tv cum se folosesc?

merci

Offroad Racing Romania - the ORIGINAL since 2006

Membru Club T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

Foarte fain capcaunul!!! Spune-mi te rog cum ai facut (si din ce comanda) pentru electromotor...adica , cum functioneste...(vreau sa fac la fel pt. M-ul meu. Si, cele doua manete la cutia de Tv cum se folosesc?

merci

 

Exact cu a zis cotizo, ele au 3 pozitii, a 3-a fiind normal sau neutral... si apropo, cel putin la cutia asta nu poti sa folosesti numai spatele pe mic (cum ziceau altii), in momentul in care cuplezi maneta reductorului pe mic o trage si pe cea care cupleaza si fata. Probabil ca la altele merge.

Suzuki Samurai 1.3i 1991

Mai bine ingrasat de bere, decat cocosat de munca !!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

Am fost alaltaieri cu un 243 de armata, care avea o cutie asemanatoare - n-am folosit fata si reductorul pe Low, ca avea motor de Brasov nesimtit si n-aveam nevoie. Data viitoare ma uit daca cupleaza automat fata pe Low.

Niciodata nu esti destul de paranoic...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

Foarte fain capcaunul!!! Spune-mi te rog cum ai facut (si din ce comanda) pentru electromotor...adica , cum functioneste...(vreau sa fac la fel pt. M-ul meu. Si, cele doua manete la cutia de Tv cum se folosesc?

merci

 

Exact cu a zis cotizo, ele au 3 pozitii, a 3-a fiind normal sau neutral... si apropo, cel putin la cutia asta nu poti sa folosesti numai spatele pe mic (cum ziceau altii), in momentul in care cuplezi maneta reductorului pe mic o trage si pe cea care cupleaza si fata. Probabil ca la altele merge.

nu se poate cupla doar spatele pe low si nici nu se poate cupla doar fata cum spuneau altii

 

probabil ca aceste cuplari se pot face daca modifici furcile, dar original nu se pot face si intradevar, cand comuti in low se agata si maneta de tractiune fata

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

sa nu uit

rapoartele din cutia asta sunt fantastice, are aproape 5x in a1a

o micuta problema este din a 3 a in a 4 a pt ca are o diferenta mare de turatie si desi turezi motorul bine de tot inainte de a schimba, tot "iese " subturat in a 4a

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motosebi

Re: un capcaun resuscitat

 

sa nu uit

rapoartele din cutia asta sunt fantastice, are aproape 5x in a1a

o micuta problema este din a 3 a in a 4 a pt ca are o diferenta mare de turatie si desi turezi motorul bine de tot inainte de a schimba, tot "iese " subturat in a 4a

si pe mine m-a surprins cutia asta diferenta intre ea si cutia originala este imensa

si culmea este ca in treapta a patra si fuge destul de tare :bannana

cand am cumparat masina asta (inaintea ei am avut una cu motor brasov)si am vazut cat e de puturoasa am fost tare dezamagit, acum insa nu mai regret schimbarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

in a 4 a si cea de ims originala si asta si cea de aro...toate au raportul de 1... ea e f tare in celelalte viteze

cea de ims are in 1 a 4,7 cea de aro 4,6 si asta 4,9

forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: un capcaun resuscitat

 

intreb si eu cu ocazia asta: exista vreo diferenta intre cutiile de aro pentru benzinare si cele pentru motoare diesel???

Offroad Racing Romania - the ORIGINAL since 2006

Membru Club T44

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator motosebi

Re: un capcaun resuscitat

 

intreb si eu cu ocazia asta: exista vreo diferenta intre cutiile de aro pentru benzinare si cele pentru motoare diesel???

la modelele vechi nu stiu sa fie,sunt aceleasi cutii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: un capcaun resuscitat

 

Multumesc din inima lui motosebi pentru camuflaje :tk :tk :tk , super baiat si de abia astept sa ajung in zona Severin impreuna cu echipa Off-Road Runners Team sa ne dam impreuna in acea zona minunata! :grin: :h5

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare