Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Aro 10 jeepul meu de suflet

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Aro 10 jeepul meu de suflet

Salutare tuturor !
    Masina este un ARO 10 1.9 d (reno)
    Am intrat in posesia lui de aproape un an de zile, masina provine de la GABI alias SUPARICI , un om deosebit, demn de toata admiratia si respectul meu, care pe multi dintre noi ne-a fascinat cu ,,nebunia lui”de a restaura aro-ul, caruia ii multumesc pentru ce a facut, a aratat ce se poate face cu un ARO 10 si ce face pasiunea pentru ( 4x4) .
    Dupa o revizie personala mai amanuntita am inlocuit (schimbat) urmatoarele:
    -uleiurile :motor ,cutie, reductor si grupuri
    -filtrele : ulei, aer si motorina
    -planetarele fata
    -rulmentii cu ace de la planetarele fata si semeringurile aferente
    -mrl cu ace cu cele cu caneluri ca la 244
    -capetele de bara si pivotii
    -bieletele antiruliu
    -toate crucile cardanice ,rulmentul intermediar , semeringurile la grupuri si reductor
    -bendixul si carbunii la electromotor
    -semeringurile de la supape
    - verificat si reglat injectoarele
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	05112010(001).jpg 
Afișări:	2 
Mărime:	166,9 KB 
ID:	1015881
    Fișiere atașate

Re: Aro 10 jeepul meu de suflet

Bun venit !!!!

Ma bucur mult ca iti place aroul si ca l-ai scos la noroiala, chiar ma uitam zilele asta la filmulete cu aro si ma gandeam ... ce vremuri faine

Sa ai noroc de el !!!!

Comentariu

E o masina in care s-a investit enorm de multa munca si pasiune. Sa o stapanesi sanatos !

Vad ca ai jante intoarse si cauciucuri 195/80/15, ce modificari ai facut in afara de bodylift de 5cm & Teuri mai mari, pt a nu-ti freca cauciucurile la flexari maxime ?
      My Build: ARO Spartana Offroad

Comentariu

Omule, ai luat masina buna! Am vazut acasa la fostul proprietar ce s-a lucrat la ea si mai ales cum s-a lucrat! S-o stapanesti sanatos!
        ARO, oriunde, oricand...

Comentariu

sa te bucuri de masina,este un aro 10 frumos si am vizionat fimuletele cu masina de foarte multe ori,bafta si s-o folosesiti sanatosi.

Comentariu

Sa te duca pe unde vrei si cand vrei! Motorizarea 1.9d cred ca ii ofera cuplu si un bun raport masa totala/putere.
            p.s. Vad ca este prima ta postare pe forum, mergi si la topicul de prezentari si semneaza condica, sa respectam regulamentul si sa nu suparam gazdele!
            Ultima editare de 2.r.egg; 28.mar.2011, 13:36. Motiv: p.s.
            Suzuki Grand Vitara XL-7 2003
            ex-Land Rover Discovery 2 2004

Comentariu

Faina masina,mai ales motorizarea.Sa ai parte de cat mai multe inoroieli fara probleme.

Comentariu

Chiar ca iti intra la suflet, mai ales cu motorul de renault. Bravo, o alegere buna. S-o noroiti sanatos .
                4x4, Way of Life !

Comentariu

masina cu istorie
                  faina
                  sper ca o sa te poarte muuult si bine
                  forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Comentariu

si eu sunt curios, ce modificari are masina pentru a nu freca aripa in cauciuri, eu am rezerva "intoarsa " si la o iesire la munte fiind nevoit sa o folosesc am observat cum buza aripi taie pur si simplu din anvelopa.

Restul anvelopelor sunt pe jante normale si nu apare acest incovenient indiferent de conditiile de utilizare

Comentariu

Procesare...
                    X

Sqreen | Runtime Application Protection