Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

proiect nou gaz69 an 1967

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• proiect nou gaz69 an 1967

de vreo doua saptamani am primit aproape kado de la armata romana sa traiasca un GAZ69an de fabricatie 1967,cu o instalatie de legare topogeodezica montata pe ea(aceasta instalatie este precursorul GPS-ului)in stare noua.am schimbat bujii,ulei,becuri,cilindri de frana,stopurile,contactul,curatat rezervorul,baterie varta,antigel,etc am un milion de explicatii deoarece masina este foarte ciudataare foarte multe chestii pe care masinile normale nu le au.
    Fișiere atașate

Re: proiect nou gaz69 an 1967

Postat în original de kaza Vezi post
    de vreo doua saptamani am primit aproape kado de la armata romana sa traiasca un GAZ69an de fabricatie 1967,cu o instalatie de legare topogeodezica montata pe ea(aceasta instalatie este precursorul GPS-ului)in stare noua.am schimbat bujii,ulei,becuri,cilindri de frana,stopurile,contactul,curatat rezervorul,baterie varta,antigel,etc am un milion de explicatii deoarece masina este foarte ciudataare foarte multe chestii pe care masinile normale nu le au.
    Foarte frumoasa felicitari si pare in stare foarte buna optica si tehnica,
    sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea.
    mai pune poze ca tare e frumoasa si din cat mai multe unghiuri si pozitii ca ajuta pe cei care sunt in procese de restaurare la cate unele.
    apropo nu mai era una pe acolo de pe unde ai luat0o pe asta ca tare as vrea si eu una:)

Comentariu

Servo !... Alta viata !
      ... sa fim corecti pana la capat !
      Nu cere nimeni sa fii impecabil si un fel de varf de gama , doar corect e destul !

Comentariu

frumos Kado-oo,mai sunt ?
        amintirile cele mai frumoase le am din........vise.

Comentariu

si cam ce inseamna aproape kadooooo???
          PILOSULE!
          sper sa nu o strici,laso asa fara modificari(parerea mea)
          sa o stapanesti sanatos! mi-ar cam surade o masina de o seama cu mine.
          Ultima editare de marian nicolae; 14.dec.2011, 19:36.

Comentariu

pun mai multe poze in zilele urmatoare ca nu prea merge netul .multumesc

Comentariu

nu este servo este separatorul de ulei

Comentariu

datorita faptului ca nu am oglinzi (din fabrica)am hotarat sa-i pun unul din aceste modeleClick pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00463.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	71,6 KB 
ID:	884096Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC00461.jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	75,5 KB 
ID:	884097.v-as ruga sa-mi spuneti care considerati ca e mai potrivit,totodata doresc sa cumpar 2 brate de oglinda de ims (aro m461).multumesc

Comentariu

datorita faptului ca nu am oglinzi (din fabrica)am hotarat sa-i pun unul din aceste modele[ATTACH=CONFIG]125574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]125575[/ATTACH].v-as ruga sa-mi spuneti care considerati ca e mai potrivit,totodata doresc sa cumpar 2 brate de oglinda de ims (aro m461).multumesc
                  si uite asa se incepe treaba
                  cate un pic
                  forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Comentariu

punele pe cele mai apropiate de anul ei de fabricatie

Comentariu

.................cu o instalatie de legare topogeodezica montata pe ea(aceasta instalatie este precursorul GPS-ului).......
                      sa o stapanesti sanatos, sa mergi cu ea prin noroaie adevarate.
                      ce ai spus despre legarea topografica este foarte departe de adevar

Comentariu

dangolesti, daca sti mai multe , detaliaza...
                        Off-Road Runner
                        Off-Road Runners Team
                        TRACTOZAUR - Nissan Patrol Y60 d`aratura
                        Allroad Runner - Audi allroad d`oras
                        GAZROM - ARO M461 d`epoca
                        Trompetica - Dacia Double Cab 4x4 da vanatoare

Comentariu

da da eu am ceva documentatie dar este tradusa din ceha si nu prea are noima asa ca daca stii ceva ti-as fi recunoscator

Comentariu

Postat în original de marian nicolae Vezi post
                            punele pe cele mai apropiate de anul ei de fabricatie
                            unele sunt de sr celelalte de ims amandoua sunt din aceeiasi perioada

Comentariu

felicitari pt achizitie. Si eu am un Gaz 69 A din 69 si nu am oglinzi. Daca ai mai multe perechi si te gandesti vrei sa vinzi una sunt interesat.

datorita faptului ca nu am oglinzi (din fabrica)am hotarat sa-i pun unul din aceste modele[ATTACH=CONFIG]125574[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]125575[/ATTACH].v-as ruga sa-mi spuneti care considerati ca e mai potrivit,totodata doresc sa cumpar 2 brate de oglinda de ims (aro m461).multumesc

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection