Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Achizitionat si in curs de Restaurare M461 Baia Mare

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Achizitionat si in curs de Restaurare M461 Baia Mare

buna tuturor
    povestea aceste masini a incept prin 1970
    primul stapan afost ROMSILVA si in talonul vechi zice ca era AutoLaborator
    iar proprietarul dinaintea mea a fost patronul unei firme de transport din Baia Mare
    Masina a ajuns la mine de aproximati 2-3 saptamani. iar saptamana aceasta am inceput sa lucrez la ea.
    in principiu voi schima motorul si cutia impreuna cu puntile. la partea de tinichigerie nu este aproape nimic de lucu. instalatia electrica este noua.
    deci sper ca prin Martie sa ma dau cu ea pe strada si nu numai.
    daca aveti piese(stopuri, oglinzi, suport prector ,scaune originale, etc) ma intereseaza si pe mine daca sunt la un pret decent
    Fișiere atașate
    Nissan Navara D40
    Aro M461

Re: Achizitionat si in curs de Restaurare M461 Baia Mare

Ma bucur ca inca exista oameni cu suflet pentru masinile astea, succes in restaurare si tine-ne la curent. Sa-l folosesti cu placere.
    Toyota Hilux Vigo 2.5
    Can Am 800 LTD
    Nu incerca sa alergi mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Comentariu

Salutare,foarte ambitios ,eu in afara de Mosu'IMS am ma luat un Ims ,daca ai nevoie de ceva piese ne auzim dupa data de 2 ian.La multi ani !!!!
      ARO M461 din '65
      Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Comentariu

Postat în original de Rotaru Vezi post
        buna tuturor
        povestea aceste masini a incept prin 1970
        primul stapan afost ROMSILVA si in talonul vechi zice ca era AutoLaborator
        iar proprietarul dinaintea mea a fost patronul unei firme de transport din Baia Mare
        Masina a ajuns la mine de aproximati 2-3 saptamani. iar saptamana aceasta am inceput sa lucrez la ea.
        in principiu voi schima motorul si cutia impreuna cu puntile. la partea de tinichigerie nu este aproape nimic de lucu. instalatia electrica este noua.
        deci sper ca prin Martie sa ma dau cu ea pe strada si nu numai.
        daca aveti piese(stopuri, oglinzi, suport prector ,scaune originale, etc) ma intereseaza si pe mine daca sunt la un pret decent

Felicitari pt achizitie si spor la treaba!

Comentariu

frumoasa achizitie,piese de ims am eu o groaza,faci o lista si iti spun ce am si ce preturi,o zi buna.

Comentariu

Frumoasa achizitie ,sa o stapanesti sanatos si sa ne arati si noua cum va arata bestia la final.
            succes si bafta .

Comentariu

Postat în original de sorin100 Vezi post
              frumoasa achizitie,piese de ims am eu o groaza,faci o lista si iti spun ce am si ce preturi,o zi buna.
              As avea nevoie de suporti proiecoare 2 buc, camuflaje faruri, stopuri spate, oglinzi laterale
              Nissan Navara D40
              Aro M461

Comentariu

Camuflaje faruri te pot ajuta,si un suport oglinda stanga, restul nu.Tel 0740887950.
                ARO M461 din '65
                Daca doi oameni iti zic ca esti beat este bine sa te duci sa te culci.

Comentariu

astazi am fost la inegalabilul si incontestabilul R A R si pentru omologari, identificari, ITP si tot ce inseamna ma costa aproximativ 1000 RON. informtiv am fost sa ma interez si sa vad ce ar insemna ca si costuri pe viitor.
                  dar ce ma fac cu noua lege?? masina inmatriculata inainte de 2007.
                  Nissan Navara D40
                  Aro M461

Comentariu

nasol cu impozitele!oricum bafta la proiect,la primavara vreau sa ma apuc si eu de niste "renovari", in calitate de "vecini" poate ne auzim pentru niste schimburi de idei!Cu respect
                    Cand m-am trezit azi dimineata,mi-am dat seama ca sunt mai batran cu o zi!-nu e nimic,voi compensa prin comportamentul meu copilaresc... MASINI: Toyota Rav4 d-cat,Aro M461 '71 l27d,Jeep cherokee '94 4 l high output

Comentariu

ce modificari vrei sa faci?sa schimbi motorizarea? il vrei original cu motorul lui pe benzina sau motor diesel care s.a pus pe aro? si eu vreau sa schimb brasovul sa pun un toyota sau andoria turbo,numai bine

Comentariu

la capitolul motorizari am achizitionat un Andoria Turbo(masina de la Renel), cutie cu 5 viteze, diferentiale 8/33, punte spate Aro cu dif AutoBlocant si franele mai noi, punte fata de TV (diferntial pe dreapta), pompa de frana de Raba, caseta de Servo de BMW Seria 5 din 1993.Am sa pun si radiator de ulei de la un TDX. si inca multe altele. am sa revin cu o gasca de poze.
                        Daca are cineva flanse de adaptare pentru discuri fata as fii interesat de achizitionarea lor
                        Nissan Navara D40
                        Aro M461

Comentariu

Postat în original de Rotaru Vezi post
                          dar ce ma fac cu noua lege?? masina inmatriculata inainte de 2007.
                          Daca nu ma insel mai ai la dispozitie o luna pana intra in viguare .
                          Toyota Hilux Vigo 2.5
                          Can Am 800 LTD
                          Nu incerca sa alergi mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Comentariu

stie cineva cumva cum scot aeroterma din ea? nu vad nici un surub..
                            Nissan Navara D40
                            Aro M461

Comentariu

pai ce , crezi ca asa merge?
                              trebuie prima data calificare nenea
                              ginecologie
                              are 2 suruburi ambele de 6 mm cu cheie de 10 , daca se gaseste cu coada scurta
                              totul se face pe pipaite
                              se trec mainile pe sub taba de bord si se cauta la capatul aerotermei si dintr-o parte si din cealalta
                              nu sunt pe langa atelier, ca ar trebui sa vezi o poza, dar eu le-am desfacut tot pe pipaite
                              oricum, esti in MARE avantaj
                              e iarna si nu sunt activi viespii acum
                              forumistul ce se pricepe la toate, in orice topic intervine si baga niste axiome iar cand nu are argumente trece la atacuri la persoana, amenintari, "chemari la interval", jigniri gratuite. Noa, asta e "cocalarul de forum" .

Comentariu

Procesare...
                              X

Sqreen | Runtime Application Protection