Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Un articol care trebuie citit de toti motociclistii...si nu numai

Adună
Acest topic este închis
X
Acesta este un topic important.
X
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Un articol care trebuie citit de toti motociclistii...si nu numai

2006-2011 si inca citit. Multumesc pt aprecieri.
    Abia acum un an am renuntat definitiv la moto viteza. In vara 2008 inainte de a se naste fetita mea ,am fost la Serres la ultima mea cursa pe circuit. Nimic nu va mai fi la fel dar compromisuri trebuiesc facute pt a inainta in viata.
    Acum detin Harley'urile cu care merg din cand in cand si in alt stil pt a imi reaminti ca sunt INCA motociclist.
    Fișiere atașate
    Ultima editare de oresti; 10.aug.2011, 09:27.

Comentariu

Postat în original de oresti Vezi post
      2006-2011 si inca citit. Multumesc pt aprecieri.
      Nu e vorba numai de un cincinal, textul redactat are vocatie timeless, evergreen. Nu este scris doar cu maestrie, dar are si puternica amprenta a experientei si tusa maturitatii. Respect!
      Suzuki Grand Vitara XL-7 2003
      ex-Land Rover Discovery 2 2004

Comentariu

Oresti, nu te cunosc. dar am tot respectul pentru o astfel de mentalitate de motociclist. Si nu orice motociclist. Ci unul de top. Stima!
        Am teama de motociclisti pe sosea. De ce asta? Eu merg foarte relaxat( fara viteza, demaraje, slalomuri- nu ca nu as sti sa conduc sportiv). Dar un "motor", condus cu peste 200k/ora, te poate baga la puscarie nevinovat., indiferent de viteza.

Comentariu

Din pacate, aceasta este imaginea alimentata de motociclistii teribilisti, cu mult peste 100/h prin Bucuresti la ora amiezei.
          Nemo me impune lacessit !

Comentariu

As putea spune cu mult peste 200 km/h, ba chiar 237km/h (min 3:40).
            Din cate imi dau seama din peisaj isi face veacul prin Berceni. Oare cum l-o chema ca sa-l caut la stiri la decese, cat de curand...
            Am si eu o intrebare, viteza cred ca-i aduce satisfactii si adrenalina dar cu trotoarul ce o avea?

S-auzim de bine
            4x4 fun for all
            RR Classic 1986 - 200Tdi
            www.lroc.ro

Comentariu

Procesare...
            X