Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

new entry - Linhai Muddy 4x4 Aniversary

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: new entry - Linhai Muddy 4x4 Aniversary

Cred ca poti gasi rampe la HornBach( sper ca am scris bine) .Al meu sef a cumparat de acolo niste rampe pe care le folosim la un Sprinter. Sunt ft lung si ft usoare. Daca vrei cred ca pot sa fac niste poze cu ele sa-ti trimit.

off topic.
    Ma uit cu drag la Toyota ta . Sa inteleg ca Atvul iti incape linistit in bena fara sa poti inchde capacul. Sunt curios daca as putea merge cu capacul deschis si cu rulota legata. Atunci chiar ca imi iau HILUX

Comentariu

Rampele din comert sunt foarte scurte iar datorita inaltimi mai mari a Toyotei unghiul de urcare este foarte abrupt, de aceea ar trebui unele mai lungi care deja nu mai sunt standard si nu se gasesc, si ar fi si incomode de manevrat in bena.

L.E. Poate cel mult la cei care comercializeaza remorci stiu ca pentru cele care transporta auto au niste rampe mai lungi, dar vezi cat costa ca asa poate gasesti o remorca la mana a 2-a si rezolvi.

S-auzim de bine
      4x4 fun for all
      RR Classic 1986 - 200Tdi
      www.lroc.ro

Comentariu

Asta ce am expicat si eu mai sus, daca iau din comert trebuie 2 seturi si cumva unite cu o balama ca sa ajunga la lungimea potrivita insa, nu am luat in calcul pana acum oblonul benei adica nu cred ca suporta de prea multe ori greutatea atv-ului la urcare si coborare. Practic nu am unde sa sprijin rampele cand vreau sa urc sau sa cobor de aceea nu am dat comanda de rampe. In pozele de mai sus l-am urcat cu un stivuitor si l-am dat jos pe o fundatie de casa care era la inaltimea benei .
        Concluzie:
        tot remorca ramane cea mai buna varianta

p.s. cristeaandm multumesc pentru oferta de ajutor daca va fi nevoie.
        Ultima editare de pretorian; 08.apr.2011, 09:11.
        Toyota Hilux Vigo 2.5
        Can Am 800 LTD
        Nu incerca sa alergi mai tare decat poate ingerul tau pazitor sa zboare

Comentariu

ca sa te pot ajuta pana la capat latimea remorci mele este de 1170 si cred ca intra din cate am vazut eu pe forumurile de specialitate, asta daca nu ai flanse sau alte modificari, la limita cei drept.

Daca te intereseaza ramorca de vanzare este una pe forum parca la 1500 eur, ceva mai mare ca a mea.

http://forum.club4x4.ro/showthread.p...ANSSEMS-1300KG

S-auzim de bine
          4x4 fun for all
          RR Classic 1986 - 200Tdi
          www.lroc.ro

Comentariu

O stiu am vazut-o dar vreau ceva mai mare pentru a o folosi si la alte activitati,sunt in cautari multumesc inca o data.
            Toyota Hilux Vigo 2.5
            Can Am 800 LTD

Comentariu

Daca tot vrei ceva mai mare recomand cu 2 osii, se manevreaza mult mai usor si in caz ca vrei sa-ti extinzi gama de atv-uri poti sa bagi 2 pe ea.
              Am tras una de genul despre care iti spun si este excelenta.

Cred ca ma zgandara si pe mine sa-mi mai iau atv, cum e cu Linhai e fiabil, mai e in garantie, faci service-ul undeva anume?
              4x4 fun for all
              RR Classic 1986 - 200Tdi
              www.lroc.ro

Comentariu

As putea raspude eu...Linhaiul este un atv ok .Are probleme ...destule...la partea electrica si la cuplajul 4x4 electric. De garantie nu poate fi vorba. Daca nu mergi mult cu el si faci un off road usor este Ok. Nu are forta sa urce cu 2 persoane insa in anumite conditii. Eu am luat un King quad care sta mai mult in garaj . Am facut intr-un an 900 km ...adica mai nimic. Paraca imi pare rau de cei 7500 euro investiti pana acum. Are si atvul farmecul lui dar pt 2 pers si numai daca nu ploua . altfel iti cam bati joc de tine. Revenind ...daca iei Linhai nu lua decat second hand sau prinde promatia actuala la LINHAI 520 cu 3500 euro. Si musai 4x4 . Daca iei 2x4 ..te uiti la el , nu treci nici macar un sant mai abrupt.

Comentariu

Postat în original de cristeaandm Vezi post
                  Daca tot vrei ceva mai mare recomand cu 2 osii, se manevreaza mult mai usor si in caz ca vrei sa-ti extinzi gama de atv-uri poti sa bagi 2 pe ea.
                  Am tras una de genul despre care iti spun si este excelenta.
                  Pai de ce crezi ca ti-am zis ca vreau una mai mare pt. a o folosi si la altceva? tocmai una cu 2 osii caut .
                  Postat în original de cristeaandm Vezi post
                  Cred ca ma zgandara si pe mine sa-mi mai iau atv, cum e cu Linhai e fiabil, mai e in garantie, faci service-ul undeva anume?
                  am un prieten care are magazin de atv-uri si fac service la el, are contract cu service-ul de la Campina unde am si facut o revizie generala dupa ce l-am cumparat, o data pe sapt. vine o unitate mobila in Bucuresti la el la magazin.
                  De fiabilitate inca nu pot vorbi ca nu ma dau asa mult sa am probleme.
                  Toyota Hilux Vigo 2.5
                  Can Am 800 LTD

Comentariu

Te ai mai dat cu el? Ești mulțumit? Ma bate si pe mine un gând....

Comentariu

L-a si vandut.
                      De, acum are altul mai capabil, invidia asta.

P.S. Poate ne onorezi si cu o prezentare acolo unde trebuie.

adica aici:
                      http://forum.club4x4.ro/showthread.p...re-a-membrilor

S-auzim de bine
                      Ultima editare de cristeaandm; 17.ian.2012, 00:01.
                      4x4 fun for all
                      RR Classic 1986 - 200Tdi
                      www.lroc.ro

Comentariu

Postat în original de lds_ok Vezi post
                        Te ai mai dat cu el? Ești mulțumit? Ma bate si pe mine un gând....
                        Ca sa raspund totusi la intrebarea ta, depinde ce faci cu el,mie sincer nu mi s-a parut tocmai fiabil dar poate mai tine si de noroc, cum il nimeresti.
                        Toyota Hilux Vigo 2.5
                        Can Am 800 LTD

Comentariu

Procesare...
                        X