Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Berliet GBC 8KT 6x6


Vizitator Floroiu Stefan

Postări Recomandate

Vizitator Floroiu Stefan

Re: Camion 6x6

 

Camionul a fost in legiunea franceza, marca Renault , motor Berlier 5 cilindri , diesel , 6x6 , tractiune : fiecare punte independenta , troliu cu posibilitate de tras fata spate, 45.000 km reali la bord...prea multe detalii nu am pentru ca armata franceza nu da detalii despre masinile de razboi, eu l am cumparat din Belgia.Camionul merge super , am ramas uimit cand am vazut ce poate face :ypu .din pacate nu am prea mult timp liber dar o sa incerc sa fac si o filmare cu el!!! :bannana

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Camion 6x6

 

Cat din tractiunea 6x6 o simti in teren cu spatele golit asa? Te intreb pentru ca la Sami al meu nu prea ii simt dubla tractiune decat daca umplu portbagajul ca lumea.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Camion 6x6

 

Camionul a fost in legiunea franceza, marca Renault , motor Berlier 5 cilindri , diesel , 6x6 , tractiune : fiecare punte independenta , troliu cu posibilitate de tras fata spate, 45.000 km reali la bord...prea multe detalii nu am pentru ca armata franceza nu da detalii despre masinile de razboi, eu l am cumparat din Belgia.Camionul merge super , am ramas uimit cand am vazut ce poate face :ypu .din pacate nu am prea mult timp liber dar o sa incerc sa fac si o filmare cu el!!! :bannana

 

 

Este un camion Berliet GBC 8KT 6x6: lungime - 7.27 m (8.26 m ampatament lung), latime - 2.40 m, inaltime - 3.18 m (2.78 m peste cabina), ampatament - 4.59 m + 1.28 m (4.99 m + 1.28 m ampatament lung), ecartament - 1.86 m, adancime vad - 1.20 m, raza de bracaj - 10.00 m, greutate gol - 8.37 to, sarcina utila - 4.00 to, greutate maxima autorizata - 12.37 to, greutate maxima in tren rutier - 20.00 to. Motor - Magik MK520 policarburant, 5 cilindrii in linie, capacitate cilindrica - 7.9 litrii, putere maxima 130 CP, cutie de viteze - inversata, cu 5 trepte, cutie de transfer - 2 trepte, suspensie - arcuri semieliptice, axe - rigide, cu sistem de blocare a diferentialelor, pneuri - 12.00 x 20, viteza maxima - 82 km/h, consum mediu - 36 l/100 km.

:ce :3 :ce

"Să faci 13 ani de temniţă pentru un popor de idioţi... D-asta numai eu am fost în stare..." - Petre Ţuţea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Camion 6x6

 

Camionul a fost in legiunea franceza, marca Renault , motor Berlier 5 cilindri , diesel , 6x6 , tractiune : fiecare punte independenta , troliu cu posibilitate de tras fata spate, 45.000 km reali la bord...prea multe detalii nu am pentru ca armata franceza nu da detalii despre masinile de razboi, eu l am cumparat din Belgia.Camionul merge super , am ramas uimit cand am vazut ce poate face :ypu .din pacate nu am prea mult timp liber dar o sa incerc sa fac si o filmare cu el!!! :bannana

 

 

Este un camion Berliet GBC 8KT 6x6: lungime - 7.27 m (8.26 m ampatament lung), latime - 2.40 m, inaltime - 3.18 m (2.78 m peste cabina), ampatament - 4.59 m + 1.28 m (4.99 m + 1.28 m ampatament lung), ecartament - 1.86 m, adancime vad - 1.20 m, raza de bracaj - 10.00 m, greutate gol - 8.37 to, sarcina utila - 4.00 to, greutate maxima autorizata - 12.37 to, greutate maxima in tren rutier - 20.00 to. Motor - Magik MK520 policarburant, 5 cilindrii in linie, capacitate cilindrica - 7.9 litrii, putere maxima 130 CP, cutie de viteze - inversata, cu 5 trepte, cutie de transfer - 2 trepte, suspensie - arcuri semieliptice, axe - rigide, cu sistem de blocare a diferentialelor, pneuri - 12.00 x 20, viteza maxima - 82 km/h, consum mediu - 36 l/100 km.

 

 

 

Sefu Magnum nu se dezice, ca de fiecare data vine cu date exacte si mult profesionalism.

Multumim sefu' Magnum. :h5 :h5 :h5 :h5

 

 

De altfel, foarte misto jucarie!! :1

Vrabia malai viseaza.....cum visez eu la un HDJ80...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
Vizitator Floroiu Stefan

Berliet GBC 8KT 6x6

 

Am promis si o filmare cu acel camion.Acum am avut putin timp liber si am profitat de el :dr1 :dr1

 

prima parte

 

[youtube:6fugh51b]

[/youtube:6fugh51b]

 

a 2 a parte

 

[youtube:6fugh51b]

[/youtube:6fugh51b]
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Berliet GBC 8KT 6x6

 

Imi pare fantastic modul in care ii lucreaza suspensiile. Practic nu pierde nici o clipa contactul cu solul. Cu ceva sarcina pe spate cred ca ar trece si in locurile in care ai avut probleme. Asa cred ca nu avea greutate suficienta sa folosesti eficient tractiunea pe rotile spate.

Samurai incepator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Berliet GBC 8KT 6x6

 

dupa cum prinde viteza cu spatele cred ca are ceva probleme cu raportul "pi lau" (pe low), asta in conditiile in care nu are nici bena ca sarcina.........

ing. Luigi PIRSU

www.nissan4x4.ro

service si tunning NISSAN

Facebook PAGE: NISSAN4x4 SERVICE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare