Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Diferential autoblocant Duster

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Diferential autoblocant Duster

abs = lucreaza la franare. abs nu franeaza roata cand nu apesi pedala....

la accelerare are fix edl, indiferent cum l-ar numi producatorul. apropo are si descend hill electronic, are probabil softul de quasquai. va zic ce am testat, voi nu si nu

repet intrebarea, la ph1 se comporta la fel?
    Ultima editare de B0GD4N; 31.mai.2017, 20:09.

Comentariu

Mai Bogdan, pana nu mergi cu o masina full locker ( din alea mecanice-adevarate si nu trebi din vreo aplicatie sau tastatura ) nu o sa realizezi ce diferenta IMENSA este intre cele doua sisteme.
      Nu zic ca blocantele astea electronice nu sunt ceva mai mult decat diferentialele deschise , dar sa stii ca prea multe parale in teren nu fac. Daca nu ar fi asa, demult ARB si alte firme ce produc full locker sau lsd sau clasicele autoblocante ar fi in faliment, zau .
      Deci, zic sa vii cu noi la o tura modesta, ca sa vezi diferentele ( pe care eu le vad si stiu dar dumneata inca nu) si sa discutam trebi serioase, de exemplu ce blocante mecanice putem instala pe Duster
      ing. Luigi PIRSU
      www.nissan4x4.ro
      service si tunning NISSAN
      Facebook grup: NISSAN Tehnica4x4

Comentariu

Bogdan , cauta pe facebook grupul Dacia Duster Trails & Technical si acolo o sa gasesti multe raspunsuri, PH2 difera un pic de PH1 la modul de functionare in 4x4, au umblat un pic la soft, intra pe grup, baietii au testat, verificat, comparat multe lucruri.
        Dacia Duster 4x4
        Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

In principiu daca are ESP in dotare are si functia aia inglobata care incearca sa franeze scurt roata care patineaza sau este "in aer".
          Ignis 4x4

Comentariu

Salut, urmeaza sa iau si eu un duster ph2 din ce am citit aici, 2015-2016 mai exact, si am inceput sa fac o mica lista cu modificari pt off-road mai lejer, un kit de inaltare, un troliu etc si dintr-o discutie in alta am auzit ca dusterul ar avea probleme cu diferentialul spate? Nu mai gasesc discutia, dar din ce am inteles dupa un timp mai scurt decat la alte masini acesta "pica". Citind si discutia de aici, inteleg ca un LSD e util doar pt off-road mai greu

Comentariu

Procesare...
            X