Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Rulmenti fata Daihatsu Feroza

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Rulmenti fata Daihatsu Feroza

Am avut placerea sa constat azi ca pe fata, in ambii rulmenti am jos!
    https://youtu.be/g5Vi6ZdJvFA
    Are cineva ceva coduri pt rulmentii fata va rog? As fi tentat, din ce am cautat sa cred ca sunt astia?
    https://www.autoeco.ro/set-rulment-r...379/a12192289/

Din partea celor care au schimbat deja, ceva recomandari va rog?Am MLR uri automate...trebuie date jos? ...nu stiu...orice sfat e bine venit

multumesc
    Ultima editare de marius.roibu; 26.iul.2020, 12:13.

Salut baieti....am desfacut si stiu ce am de facut. Pentru cei care au nevoie de informatii:
    - rulment 1: 32007
    - rulment 2: 32008
    Se poate sa aibe codul JR3 langa cod
    Fișiere atașate

Comentariu

Salut! Sa pui de calitate ,SKF !
      "If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "

Comentariu

Cand aveam joc in rulmenti, i`am mai strans un pic, apoi blocat la loc cu saiba aia. Inca se tin bine :D Am observat ca sunt 2 modele de rulmenti pe Feroza. Cu bile si, daca am observat bine la mine, cu role conice.

Comentariu

Sunt cu bile conice.
          S-a rezolvat si la mine ...jocul ala mare era pentru ca era slabita piulita!
          DAR ATENTIE!
          piulita aia slabita garantat are uzura pe fata interioara (a batut rulmentul in ea si a mancat-o). In cazul meu am avut cam 0.5mm pe fiecare parte uzura in piulita de strangere rulment.
          Asa ca am luat la strung din piulita aia cam 0.5, si in spatele ei am pus o "saiba" de 0.5mm ca sa compensez diferenta de grosime pt ca altfel nu se mai aliniau gaurile.

Pus totul la loc si aia a fost.
          Semeringul din spate, poate fi schimbat si comandat daca aveti rulmentii ok si doar ala obosit, il gasiti dupa codul: 190 339 24B

Comentariu

Procesare...
          X

Sqreen | Runtime Application Protection