Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

DAIHATSU FEROZA

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: DAIHATSU FEROZA

Postat în original de Ignis Vezi post
    Dezavantaj? Eu vreau sa trec la un 3.2 :) Am mai iesit asa cu ea pe aici pe langa Bucuresti.
    Pai nu e dezavantaj impozit de 2400 de lei fata de 100 de lei?:)) Ar mai fi si consumul.
    Dar depinde cum o folosesti. Daca mergi rar cu ea, nu se simte consumul la un motor de 3 litri. Daca mergi mai mult, e alta poveste.

Comentariu

Dieselul meu actual garantat consuma mai putin ca orice benzinar de 1.6(Daihatsu) sau cel putin la fel. Nu are rost sa zic ca daca bagi piciorul in ea rupe aderenta cu rotile spate :)
      Ignis 4x4

Comentariu

Dieselul meu actual garantat consuma mai putin ca orice benzinar de 1.6(Daihatsu) sau cel putin la fel. Nu are rost sa zic ca daca bagi piciorul in ea rupe aderenta cu rotile spate :)
        Man tu nu mergi aproape deloc cu el, de unde stii tu cat consuma exact?:))) Eu zic ca in Bucuresti nu scade de 13 14. Oricum, al tau e 2.5 vm parca din cate retin. 2.8 de daihatsu nu stiu cum e in comparatie cu ce ai tu. Sunt laudate prin Anglia, ca pe acolo sunt foarte populare fourtrakurile.
        Cat despre bagat piciorul in ea, eu pot sa pun pariu cu tine pe o lada de bere ca nu faci la sprint 1.6 benzinar. Te bagi?:))

Comentariu

Nu merg zilnic ca la ce trafic e imi e mila de masina sa o frec in trafic. Merg in aproape fiecare weekend si iarna.
          Sprint pe 400m sau cat? Sau o facem in rampa pe un traseu montan :)
          Ignis 4x4

Comentariu

Nu merg zilnic ca la ce trafic e imi e mila de masina sa o frec in trafic. Merg in aproape fiecare weekend si iarna.
            Sprint pe 400m sau cat? Sau o facem in rampa pe un traseu montan :)
            Pai in rampa ce rost are, e diesel..cuplu dublu .. :))

Comentariu

Procesare...
            X