Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

New Daihatsu


ady.p

Postări Recomandate

Salutare tuturor!

Va anunt ca de 2 zile sunt fericitul posesor:grin: al unui Daihatsu Feroza din '92 motor de 1.6 .Dat fiind faptul ca sunt nou in lumea auto off-road ,fiind in trecut atv-ist sunt foarte incantat de aceasta jucarie.

Masina merge excelent incafara de un bec cu imaginea unui motor care sta apris tot timpul,daca stie cineva la ce ar trebui sa ma uit va rog spuneti.

Pun cateva fotografii sa va faceti o parere

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

Momentan l-am bagat la o revizie sa gasesc eventuale defecte ascunse ,dupa ce il termin te anunt .

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

chiar nu s-a confruntat nimeni cu problema martorului din bord de problema la motor ???

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

chiar nu s-a confruntat nimeni cu problema martorului din bord de problema la motor ???
Se pare ca nu..:uameniFelicitari pentru achizitie si sa iti aduca numai bucurii.Cat despre problema ta incearca sa gasesti vreun manual pe www.google.ro.
:hl:hl:hl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

Multumesc de urare :wink:si in legatura cu problema am rezolvat.... simplu am resetat luand borna de la baterie in timp ce era contactu pus,am spus asta deoarece poate o sa fie utila cuiva cu aceeias problema.

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

SI eu la Niva am un martor aprins si mi se rupe de el. Mere. Azi am dat o tura singurel prin padurile din zona ca sa vad cum se composta grupul nou de pe spate. Doar eu si martoru aprins pe bord.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

Da,nici mie nu imi pasa chiar asa tare de el ,dar ma tot uitam la el si ma intrebam daca nu are vreo problema masina,acuma ca am reusit sa resetez sunt mai impacat :grin:

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

salut, eu am un samurai din 94, si am avut problema cu martorul din bord aprins ca la tine, si am inteles ca era sonda lamda. Nu stiu daca este pe injectie al tau....oricum dupa un anumit timp s-a stins singur, fara sa schimb nimic....in viitor ii voi schimba sonda, pentru ca am inteles ca afecteaza si consumul. Daca e stricata e putin mai ridcat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

Salut,da este pe injectie ,legat de martor am citit in cartea de service faza cu borna ,cica zicea sa fii ramas blocat de la o eventuala lipsa de ulei sau mai multe cauze sau chiar sa se fii aprins fara a avea vreo defectiune ,se pare ca au avut dreptate deoarece s-a stins dupa aceasta operatiune.

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 săptămâni mai târziu...

Re: New Daihatsu

 

Felicitari pentru achizitie! Daca vrei pot sa iti trimit manualul pentru motor, si/sau manualul de service al masinii. In manual exista descrisa procedura de citire a codului de eroare aferent acelui martor. Trebuie sa legi doua fire si becul va clipi de un numar de ori. In functie de cat/cum clipeste stii ce problema indica acel martor.

VERTIZONTAL. Fotografie.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

Multumesc ,am gasit manualul pe forum ,nu mai stiu in ce categorie...o sa pun noi poze cu masina dupa mica cosmetizare si revizie care a suferit-o:grin:

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

bravo!!!

super tare....

acu' daca e tot frumos la noroi cu el...:ha:

vezi topicul cu noroiala din valeni ....sa vezi ce poate sora...fara simex....pe pg 4 postarea lui lord'eko

bafta multa!!

p.S. La fiecare iesire mai adaug cate o cometa!:mrgreen: dar sunt omu'care poa' sa le:ig

teamoffroadprahova.RO

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: New Daihatsu

 

Ti-am vazut-o si chiar am ramas impresionat ,nu credeam ca poate face chiar asa ceva mai ales fara gume corespunzatoare,in viitorul apropiat ma gandesc si eu sa o echiez cu ceva caucicuri mai de teren si un troliu.

Bafta la noroiala si tie !!!!

Ori gasim un drum, ori facem unul ...:lr :cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...
×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare