Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

FEROZA : dimensiuni maxime la anvelope ???

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Postat în original de Gameness Vezi post
    Re: FEROZA : dimensiuni maxime la anvelope ???

Pentru colegul cu Rocky, a mea ridicata din barile de torsiune si alte arcuri pe spate si gume 31/10,5 ia un 10%
    Planuiesc sa o trec pe 33-uri pe nemernica :).

Referitor la resapatele poloneze, din ca am mai discutat cu altii care si-au luat, regreta alegerea facuta
    Salut! Presupun ca din cauza greutatii anvelopelor... nu ? Am inteles ca au ~25kg . In conditiile in care BFG-urile au ..20 kg .

E cineva de aici care a pus resapate?
    Ultima editare de mariussbstn; 24.dec.2019, 23:27.

Comentariu

Nu neapărat greutatea cât faptul ca nu se echilibreaza

Comentariu

Postat în original de Ghio Vezi post
        Re: FEROZA : dimensiuni maxime la anvelope ???

Salut,
        la Cluj vinde o firma 235/70/15 resapate in Polonia ( Equipe) . Stie cineva ceva de ele ? Pret 340 lei.
        Nu stiu daca ajuta, dar am avut Trekker Equipe si nu le-am echilibrat deloc. Nu am simtit nevoia. In schimb, a mers masina spectaculos de bine cu ele in picioare :)

Comentariu

Postat în original de alexandru.bilan Vezi post

Nu stiu daca ajuta, dar am avut Trekker Equipe si nu le-am echilibrat deloc. Nu am simtit nevoia. In schimb, a mers masina spectaculos de bine cu ele in picioare :)
          Am si eu resapate de astea, 245/75/r15 si, la fel, nu le'am echilibrat. Nici nu tremura volanul. Am body lift de 5cm si cred ca si suspension lift. A mai taiat cineva aripile fata dupa ce a pus distantiere de 5cm? Bag de seama ca la mine e nevoie.

Comentariu

Procesare...
          X