Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Reparatie articulatie sferica (omocinetica)

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Reparatie articulatie sferica (omocinetica)

Unde ai fost cand ma chinuiam sa confectionez garnitura? :) Foarte tare site-ul.

Cat te-a costat transportul? Vad ca acolo imi calculeaza 31 lire pentru cateva garnituri.
    Ignis 4x4

Comentariu

ei unde sa fiu aci aproape

nu stiu daca aveam rocky si pe atunci nu citeam topicul de profil probabil ,

da te costa intradevar dar vezi poate iti mai trebuie ceva de pe site eu mi-am mai luat ceva si a meritat sincer .
      am fost le alpadrino si cind am vazut pe ce rahatel trebuia sa dau 270 ron ......??!!!!! m-am agitat un pic

succes si bafta maxima

Comentariu

poti sa ne spui unde ai facut gentile as fi interesat si eu sa le fac pe ale mele
        mercic

Comentariu

0722340642 Elspa vis a vis de Dedemanul de pe Giurgiului. (Parca Dedeman si parca Giurgiului se numeste acolo :))
          Ignis 4x4

Comentariu

MULTUMESC

A SI AM VAZ CA INTREBAI CIT M-A COSTAT TRANSPORTUL
            nu stiu sa zic defalcat dar ei pun 31 lire fara tva ul lor deci cam 40 cred ca a fost transportul , merita sa te combini sa iei mai multe ca poti sa iei pana in 10 kg in banii astia parca . oricum bulangii ca pretul pe transport e asa scump numai pt bulgaria si romanica e asa .
            succes

Comentariu

Deoarece tin la siguranta mea si nu imi place sa ma joc cu franele si directia mi-am comandat capetele de bara originale Daihatsu. Le-am gasit foarte greu si am trecut si prin restaurarea celor vechi pentru ca initial nu gaseam decat variante pentru echiparea cu volan pe dreapta. Inclusiv la noi in tara la furnizorii de piese se gaseau aceste repere pe stoc pentru volan pe dreapta - incredibil si frustrant, cele pentru volan pe stanga nu erau nici in stoc si nici nu se puteau aduce la comanda. Am facut comanda tocmai in Franta se vede sigla magazinului online pe cutie.
              Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	Cap de bara Daihatsu Rocky.JPG 
Afișări:	1 
Mărime:	536,2 KB 
ID:	952117
              Ignis 4x4

Comentariu

Faruri noi, inlocuire suruburi reglaj si suruburi fixare cu unele din inox cu imbus si diverse teste cu solutii LED. Momentan am ramas la becuri H4 de calitate si farurile noi care ofera o lumina foarte placuta. Ramele farurilor sablate si revopsite deoarece lasau o dara inestetica de rugina in anumite conditii.
                Ignis 4x4

Comentariu

Salut! Farurile se potrivesc si pe Feroza pana in 93 cred! De unde le-ai luat si la ce pret?
                  "If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "

Comentariu

Farurile le-am comandat de la un furnizor de piese cu care colaborez la munca. Au fost in jur de 60 lei/buc. Sunt intradevar un format clasic de far care se regaseste si pe la Jeep si diverse alte masini. Sunt chiar calitative si cu tolerante bune, ma asteptam la banii astia sa fie mai slabe. Ale mele originale aveau tratamentul reflexiv deteriorat si am vrut sa am lumina pe drum.
                    Ignis 4x4

Comentariu

Nu aveau si faruri de Bertone? Ma bate si pe mine gandul la un set de rezerva :)

Comentariu

Da-mi un cod si ma documentez. Ale mele au venit in vreo 20 zile, dar sunt totusi un model mai universal nu stiu la Bertone ce si cum cu cele rotunde.
                        Ignis 4x4

Comentariu

Daca inainte mergeau bine, acum masina merge excelent, fara fum chiar si la turatii mari. Ma uit prin oras si ma minunez ce cazane umbla si cat fum scot si masinuta asta veche cu putina intretinere functioneaza impecabil. Injectoarele au fost curatate cu ultrasunete, s-au montat duze noi originale Bosch si ulterior au fost trimise pentru verificare la un atelier specializat, aici s-a inlocuit un corp la unul din ele pentru ca supura putina motorina la presiunea de lucru.
                          Fișiere atașate
                          Ignis 4x4

Comentariu

Cilindrii receptori frana au reactionat foarte bine la restaurar;, garniturile originale dupa spalare (apa si sapun) si tratare cu solutia din imagine (spray) aratau ca noi, am facut probe cu ele si asigura functionarea in parametrii.
                            Fișiere atașate
                            Ultima editare de Ignis; 31.mar.2019, 22:34.
                            Ignis 4x4

Comentariu

Procesare...
                            X