Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Pareri pro si contra DAIHATSU ROCKY

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Pareri pro si contra DAIHATSU ROCKY

Postat în original de ceoe Vezi post
    Acum o intrebare de baraj !!!!
    Ce vrea sa insemne asta?
    [ATTACH=CONFIG]199358[/ATTACH]

three stage damper

vrea sa fie un sistem de a reduce rigiditatea sau de a mai reduce din scuturat???
    Da dar nu stiu daca mai functioneaza. Sistemul e pus si pe unele modele de Feroza doar ca are comutatorul langa volan.
    Daihatsu Feroza, adio pietre la rinichi.

Comentariu

Butonul de mai sus este o actionare pt amortizare cu reglaj electric al nivelului de amortizare. Tare, mediu, soft. Amorizoarele au un motoras care face acest reglaj. Cu privire la diferentialul spate chiar daca nu scrie LSD mare pe el din 8 diferentiale care mi-au trecut prin mana toate erau LSD. Cre ca dupa 1987 nu s-au mai facut Rocky neechipate cu LSD indiferent de motorizare

Comentariu

Find mai incepator am o intrebare: daca masina a mers 4x4 H iar dupa ce actionez maneta pentru a decupla si pun mrl pe free trebuie sa dau in masalier 2-3 m???
        MUltumesc!!!

Comentariu

@zoltan ims, al meu e din `90, 2.8D si nu are LSD...Mai stiu inca unul din `88 2.0 3Y si nici el nu are. Probabil tine de tara unde au fost "livrate"...

@ceoe, Indicat ar fi sa dai putin in spate, dar crede-ma ca la 4 masini care ne-au trecut prin maini, nu am prea dat in spate si nu are nici una nimic. Deci daca vrei sa dai, e ok, daca nu, nu pateste nimic.
          Off-Road in Waldland

Comentariu

Multumesc Cristian1, ma gandeam ca nu are nimic dar pentru siguranta am intrebat,
            Dar se pot pune mrl automate?

Comentariu

Da, se pot pune fara probleme dar nu sunt la fel de fiabile ca cele manuale. Eu as prefera ori flanse (cupleaza roata non stop) ori unele manuale Aisin sau AVM.
              Off-Road in Waldland

Comentariu

Am cam inteles, deci cat merg astea de sunt pe el nu ma bag la alte creatii.

Comentariu

Ar trebui sa deschizi un topic separat pentru masina cu tot ce o sa faci la ea ca sa nu se amestece cu alte discutii pe aici! Spor la treaba si sa ne tii la curent. Fa poze cu tot ce faci! :)
                  Ignis 4x4

Comentariu

Postat în original de Ignis Vezi post
                    Ar trebui sa deschizi un topic separat pentru masina cu tot ce o sa faci la ea ca sa nu se amestece cu alte discutii pe aici! Spor la treaba si sa ne tii la curent. Fa poze cu tot ce faci! :)
                    Exista acum un topic nou pentru masina colegului @ceoe :
                    http://forum.club4x4.ro/showthread.p...un-nou-inceput

Regulament

Comentariu

Salutare tuturor!
                      Am achizitionat 2 Rocky de curand, unul 93 si celalalt 94.deci , diferite putin.ce implica sa pun puntea fixa in locul celei cu brate?orice parere, critica, avertisment....,este bine venit. Numai bine!

Comentariu

Procesare...
                      X