Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Feroza la Campionatul National 2016 - Sighisoara


toni010xx

Postări Recomandate

Buna ziua,

La competitia din perioada 07-10 Aprilie 2016 au participat 2 masini Daihatsu Feroza cu rezultate de exceptie zic eu. Una dintre ele (condusa de Razvan Visoiu, copilot Raluca Andreescu) s-a clasat pe locul 4 din 27 de concurenti la Standard (clasamentul general) si tot locul 4 la clasamentul trial.

Am pus un filmulet pe Youtube cu trialul facut de Feroza :

 

https://www.youtube.com/watch?v=Uei949GaKPs.

 

Mai jost clasamentul la general dupa cele 2 zile de concurs si trial:

422484306_ClasamentGeneral.jpg.b0e0cababea21798a963af5362cc041d.jpg

 

PS:

Cealalta masina Feroza (cu numere de olanda) a imprumutat o roata, avea fata indoita serios dar tot a participat la trial. Baietii cred ca erau din Sibiu sau Alba.

Editat de Yonutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza la Campionatul National 2016 - Sighisoara

 

Feroza este o masina foarte ok si destul de fiabila, se descurca mai greu in teren uneori fara blocant spate (greu de gasit sau foarte scump) dar chiar si asa iti faci treaba.

Dacia Duster 4x4

Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 lună mai târziu...

Re: Feroza la Campionatul National 2016 - Sighisoara

 

Si la Etapa a doua a campionatului, la Slanic Moldova, Feroza (pilot Razvan Visoiu, copilot Hazgan Andrei) a participat ocupand un onorabil loc 3 la clasamentul general. Deja lumea incepe sa puna intrebari referitoare la motorizare, daca are ceva in plus fata de masina originala, suspensii ...:grin:

O demonstratie de dificultate a traseului Standard, o coborare pe un rau, o puteti vedea aici:

 

[video=youtube;s2-O-fCpGgU]

 

Eu, in afara de niste Simex-uri si niste stopuri aplicate pe spate nu am vazut nimic in plus.

Editat de Astral
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza la Campionatul National 2016 - Sighisoara

 

Frumos, dar un chin pentru masina. La cat am muncit la a mea nu m-ar lasa sufletu sa o bag pe acolo :)

:cl Ignis 4x4
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: Feroza la Campionatul National 2016 - Sighisoara

 

daca nu as alerga la timp e o plcere sa mergi pe teren ca ala,in viteza pentru timp e mai greu cu feroza dar pentru ea nu este un chin pentru ca este deosebit de rezistenta mecanic

toyota bj 70
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare