Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Aer conditionat pe feroza ?

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• Aer conditionat pe feroza ?

Salut,

a incercat cineva sa monteze a/c pe feroza?

Multumesc,

Re: Aer conditionat pe feroza ?

mai bine schimbi masina
    toyota bj 70

Comentariu

Postat în original de perca_felician Vezi post
      mai bine schimbi masina
      De ce spui asta ? Ai incercat pe a ta ?
      Ce n-a mers, de ce n-ai reusit ?
      Fii mai explicit, da-i omului ceva detalii !

PS - Ca nici pe tine nu cred ca te-ar ajuta un astfel de raspuns, nu ...?

Comentariu

Te costa undeva la 400 euro din dezmembrari instalatia originala. Au existat Feroze si cu Ac, cele dupa 1996.
        Mai poti incerca cu compresor si cablaje de la Sirion, tot din dezmembrari.
        De putut se poate face sigur, eu unul nu m-am deranjat pt ca vara am softtop si oricum nu prea circul ziua la 40 de grade ca sa ii simt lipsa. Spor la cautat piesele.

Comentariu

ok,am fost prea concis,am vrut sa incerc asta pe o duba si am cerut parerea unui service specializat in sprintere,cu care eu lucrez permanent cand am probleme cu dubele si raspunsul pe care l-am primit a fost acelasi,achizitia ac-ului este scumpa si greu de montat,mai bine schimbi masina mi-a zis patronul serviceului,la feroza nici nu vad unde ar putea monta un compresor sub capota si pe deasupra scade mult puterea motorului cand ai folosi ac-ul.Eu zic ca feroza este o masina bine echilibrata asa cum a facut-o japonezul,mai mult nu poti scoate de la ea,pentru un offroad mediu este foarte ok
          toyota bj 70

Comentariu

Postat în original de perca_felician Vezi post
            ok,am fost prea concis,am vrut sa incerc asta pe o duba si am cerut parerea unui service specializat in sprintere,cu care eu lucrez permanent cand am probleme cu dubele si raspunsul pe care l-am primit a fost acelasi,achizitia ac-ului este scumpa si greu de montat,mai bine schimbi masina mi-a zis patronul serviceului,la feroza nici nu vad unde ar putea monta un compresor sub capota si pe deasupra scade mult puterea motorului cand ai folosi ac-ul.Eu zic ca feroza este o masina bine echilibrata asa cum a facut-o japonezul,mai mult nu poti scoate de la ea,pentru un offroad mediu este foarte ok
            Colegule, tu citesti ce se posteaza pe aici? Feroza a avut si ac din fabrica.

Comentariu

Postat în original de dcosmin Vezi post
              Colegule, tu citesti ce se posteaza pe aici? Feroza a avut si ac din fabrica.
              Se pare ca tu nu citesti chiar tot pentru ca altfel ai fi observat ca el si-a spus primul parerea si eu l-am rugat sa detalieze.
              Ca parerea lui difera de a ta si ca tu stii ca se poate pune A/C pe Feroza si el stie doar ce i-a spus mecanicul, e alta poveste.

Comentariu

Eu pot spune ca m-am indragostit de aceasta masina si nu o voi da niciodata.
                Multumesc pt infomatii referitor ca se poate pune pt a/c
                Pot spune ca mai si alta masina ce se poate numi de "fitze" dar senzatia traita in aceasta masina este incomparabila si unica, a fost dragoste la "primu drum" :)
                Ultima editare de bahams; 11.mai.2016, 08:01.

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
                  Se pare ca tu nu citesti chiar tot pentru ca altfel ai fi observat ca el si-a spus primul parerea si eu l-am rugat sa detalieze.
                  Ca parerea lui difera de a ta si ca tu stii ca se poate pune A/C pe Feroza si el stie doar ce i-a spus mecanicul, e alta poveste.
                  multumesc
                  toyota bj 70

Comentariu

Postat în original de Astral Vezi post
                    Se pare ca eu vorbesc in alta limba. Am zis ca au fost si Feroza cu ac din fabrica, asadar asta nu e o parere de a mea ci o certitudine. Am inteles ce i-a zis mecanicul lui, insa el a spus ca oricum nu are loc compresorul.. In fine, probabil e clar acum pt toti participantii la conunicare.

Comentariu

Procesare...
                    X