Anunț

Adună
Nici un anunț īncă.

Schimbare radiator Daihatsu Feroza cu radiator de Dacia 1310 !!

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

• George04
    a răspuns
    Re: Schimbare radiator Daihatsu Feroza cu radiator de Dacia 1310 !!

Salut ! E cineva de prin Brasov care a facut aceasta operatie si ma poate ajuta si pe mine? multumesc anticipat!

Lasă un comentariu:

• Caphonne
    a răspuns

Asa este eu am vrut sa am o bucata din Dacia pe Feroza :)) Cine dorește poate sa īntrebe și le prezint oferta celor doua firme care au binevoit sa răspundă, prețul se calculează pe suprafața.
    Ultima editare de Caphonne; 26.apr.2017, 21:25.

Lasă un comentariu:

• Marius C alias Turagmes
    a răspuns

de la cei care fac radiatoare de la zero iese cu totul si cu totul alfel

Lasă un comentariu:

• Caphonne
    a răspuns

Nu, aici este un radiator de Feroza in care au fost montati alti faguri, am scris mai sus....nu am apelat la cei face fac radiatoare de la 0, cost mare raportat la cat folosesc eu masina.Ce vezi in poza arata urat dar isi face treaba, este mai mare, mai lat, fagurii in perfecta stare, nu sunt astupati cu mizerie, baietii lucreaza bine radiatoare mari de camioane, autocare, instalatii mari de aer conditionat, ce mi-au facut mie a fost asa un nimic....
    Ultima editare de Caphonne; 24.apr.2017, 09:43.

Lasă un comentariu:

• toni010xx
    a răspuns

Postat īn original de Caphonne Vezi post
    Cam asa e iesit.
    Asa a iesit de la cei care fac radiatoare ? Cam din topor, parca s-a lucrat la el pe marginea santului.
    Cat a costat ?

Lasă un comentariu:

• Caphonne
    a răspuns

Cam asa e iesit.
    Fișiere atașate

Lasă un comentariu:

a răspuns

tu stii mai bine....

tu ai vrut sa intri ca la scoala ...pe intrarea profesorilor...mai greu.....eu folosesc intrarea elevilor

Lasă un comentariu:

• Caphonne
    a răspuns

Nu s-a grabit nimeni, am cerut o oferta pe mail cu date exacte la recomandarea lui @stelea, raspunsul lor este negru pe alb in mailul meu, sa fie sanatosi.

Lasă un comentariu:

a răspuns

lucrez cu cei de acolo de cativa ani buni...se pot face multe acolo cu cateva conditii.....sa nu fi grabit si sa-ti convina pretul....si se poate face orice in materie de radiatoare de apa

Lasă un comentariu:

• Caphonne
    a răspuns

Marius, raspunsul cu nu putem face este complicat l-am primit de la Romradiatoare Brasov.

Lasă un comentariu:

a răspuns

daca nu stii cu cine sa vorbesti....

nu stiu ce dimensiune are radiatorul tau ...stiu doar ca unul cu capacitate de racire marita ptr un Patrol 4.2 cu racitor de ulei in el a fost in jur de 1700 ron

Lasă un comentariu:

• Caphonne
    a răspuns

Stiu, cei de la Brasov mi-au dat cu flit, iar alte doua firme mi-au cerut intre 10 si 15 milioane doar radiatorul fara sa il prinda pe suportii metalici si du-te si cauta si vezi unde sudezi suportii de tabla pe radiatorul de AL.
    Ultima editare de Astral; 08.apr.2017, 17:15.

Lasă un comentariu:

a răspuns

sau poti face unul nou cu capacitate de racire mai mare...din Al sau Cu....ambele cu bazinele sudate de masa radianta

asa sunt eleminate scurgerile care apar la sertizarea dintre cele doua corpuri

Lasă un comentariu:

• Caphonne
    a răspuns

Update.Am fost acum la niste baieti care repara radiatoare.Am radiatorul de pe Feroza si doua radiatoare de Dacie vor demonta fagurele gaurit si din cele doua vor face un fagure nou, revin miercuri, joi cu poze.Deci daca sunt fagurii gauriti se poate cauta un radiator donator mai mare si se schimba fagurii.Daca aveti capacele sparte sau curge pe la imbinarea stuturilor cu corpul radiatorului se sudeaza fara probleme.Eu il am sudat de 2 ani si e ok, dupa reparatie l-am vopsit cu spray cu zing si s-a pastrat bine.Un radiator nou costa minim 800 lei si nu sti ce primesti iar la second e criza.Eu estimez ca ies cam la 500 lei radiatoare plus manopera.
    Ultima editare de Caphonne; 08.apr.2017, 10:08.

Lasă un comentariu:

• nvmoldovan
    a răspuns

Postat īn original de Caphonne Vezi post
    Ai vandut-o?
    da... cu parere de rau... momentan am schimbat cu un roadster "middle age crisis" dar sunt sigur ca o sa revin :)

Lasă un comentariu:

Procesare...
X