Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

Încă o Feroza pe forum - topic prezentare și discuție probleme

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: Încă o Feroza pe forum - topic prezentare și discuție probleme

Postat în original de Caphonne Vezi post
    Helou, trebuie sa întru și eu iar mai des pe forum :)
    așa ar fi bine!

Comentariu

revenind la anvelope, am luat anvelope reșapate A/T 225/70/15. Față de cele anterioare, destuld e tocite, mașina s-a înălțat cam cu 1,5 -2 cm. Două dintre ele s-au echilibrat foarte bine, pe celelalte încer csă le mai echilibrez după ce le mai tocesc puțin. Am făcut cam 150 km de când le-am luat, prin oraș și până acum nu sunt zgomotoase și nici nu tremură mașina - nefiind 2 echilibrate. O să revin zilele acestea și cu poze.

Comentariu

Revin cu noutăți. Am fost la un mecanic (mulțumesc Caphonne!) și am rezolvat problema cu relantiul, acum stă la 900rpm și am și ridicat mașina din bare. Măsurat, acum are 83 cm față-spate, până la aripă. Nu o să îi mai fac întălțarea de 3cm, mi se pare îndeajuns, pentru moment, cel puțin.
        Adaug și pozele cu anvelopele și cu statura nouă
        Fișiere atașate

Comentariu

Felicitari , arata bine, parerea me este ca ar merge si niste flanse sau jante intoarse , avand in vedere ca ai inaltato , iti recomand flanse de 38mm.
          "If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "

Comentariu

Foarte frumoasa și asa trebuie fata egala cu spatele, niște flanșe as lua și eu sa scot rotile în afara ca prea e stransa în buci :)
            Dacia Duster 4x4
            Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

Mersi
              Ceva recomandări?
              Unde as găsi flanșe? Sau.. Sa le confecționez?
              Voi de unde le-ați luat?

Comentariu

Gasesti la toate magazinele online de accesorii 4x4, la feroza sunt la fel ca cele pt. vitara,samurai,jimny, lada.
                "If you see someone repairing a Daihatsu, call 112. Daihatsu don't have problems "

Comentariu

Postat în original de jineas Vezi post
                  Gasesti la toate magazinele online de accesorii 4x4, la feroza sunt la fel ca cele pt. vitara,samurai,jimny, lada.
                  Mersi! Voi căuta

Comentariu

Salut,

Am mai făcut câte ceva la mașină, dar nu foarte multe și nici nu se văd. Între timă am văzut că nu mai merg primele două trepte de la ventilator.
                    Am citit topicul deschis de Ryder, am găsit rezistența, însă nu știu unde pot găsi una, sau ce să îi fac. am încercat să o lipesc, dar se înroșea f tare (scurtând puțin spirele) și se exista riscul să se ardă din nou.

Ce sugestii aveți? Să caut una la dezmembrări (ne arsă), să o cumpăr de undeva (de unde?) sau să lipesc două sârme pe post de rezistență?

Comentariu

In functie de rezistenta poti folosi niste rezistente de wataj mare cu radiator ca sa aiba gabarit redus dar nu stiu sa iti spun valori. Nu ai cum sa o lipesti asta iti pot confirma.
                      Ignis 4x4

Comentariu

Salut, intru rar pe aici, deci eu am reparat rezistenta, am luat niste sarma din Obor nichelina parca, a calculat cu aproximatie un coleg cata este nevoie am spiralat-o si lipit-o dar nu o lipesti cap in cap cu bucata veche ca nu se lipeste, rasucesti bucata noua pe aia veche.
                        Daca reusim cumva sa ne vedem ti-o repar.
                        Dacia Duster 4x4
                        Daihatsu Feroza ''Facocerul gurmand'' 1.6 16V.

Comentariu

Procesare...
                        X

Sqreen | Runtime Application Protection