Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Probleme Ford Ranger Wildtrack 3.2 ?


Mihai_Mihai

Postări Recomandate

La mine: inlocuit cutie de viteze la 25000km (6 luni a stat masina prin service-uri "ford", defectiuni multiple : instalatie AdBlue (pompa, senzori...) si MULTE altele !

Nu as mai da banii pe o masina din gama asta.

Scriu romane in mai multe volume daca ma apuc sa povestesc ce experiente neplacute am avut atat cu reprezentanta "ford" Romania, cat si cu Roadhill - service autorizat (cica) "ford".

Hot line-ul "ford" Romania = Nesimtire totala la angajatii de acolo (si in special la sefa lor, care ii intrece pe toti , ca altfel nu se putea... ;-)).

Dupa incidentele pe care le-am avut cu ei, legate de problemele avute cu masina asta, am HOTARAT: nu voi mai da banii niciodata pe vreo masina "ford", numai gandindu-ma ca s-ar putea sa mai fie nevoie vreodata sa am vreo tangenta cu "ford" Romania...

 

Tot stand prin service cu masina, am tot vazut masini ca asta, cu MULTE probleme (s-au plans majoritatea de sistemul ad-blue si de cutia de viteze), plus multe alte probleme...

 

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare