Anunț

Adună
Nici un anunț încă.

HONDA CR-V 1.6 i-DTEC, 2014

Adună
X

• Filtrează
  • Ora
  • Arată
Curăță tot
postări noi

Re: HONDA CR-V 1.6 i-DTEC, 2014

Seara buna,

Vad ca avem acum sectiune dedicata acestui marci.
    Profit sa mai zic ceva, ca a trecut ceva timp de cand nu mai e activitate pe topic.
    Nici nu prea am multe de zis...
    Masina a trecut de 28k km. Consumul se mentine tot in linia lui, adica 5'2-5'4 l/100km.
    Din august pana acum, deci, nici nu s-au facut 2000 km (eu folosesc Vitara zi de zi iar tatal meu nu prea are unde-o scoate in cursul saptamanii, deci CRV-ul cam e ''masina de weekend'').

Mai atasez o poza:
    Click pe imagine pentru versiune mai mare. 

Nume:	DSC_0130(1).jpg 
Afișări:	1 
Mărime:	1,52 MB 
ID:	1000675
    4x4, Way of Life !

Comentariu

Salutare.
      Avem aproape 45000 km la bord.
      Am incaltat masina cu niste Falken euroall season as210 xl.
      Am trecut la ulei Motul 8100 eco-clean 0w30 de vreo cateva revizii.
      Alte noutati demne de mentionat nu prea sunt.

S-auzim de bine.
      Ultima editare de Teodor4x4; 14.nov.2020, 17:25.
      4x4, Way of Life !

Comentariu

Hei buna.
        Sa ne spui te rugam cum sunt Falkenurile EuroAll noi.
        Ma pregatesc de un schimb de gume pe Vitara 2017, dupa 3 ani si 35 mii cu Maxxis AP2 AllSeazon (f ok de altfel, cam moi pt vara ,dar fara probleme iarna)

Parca as incerca ceva evolutie si tehnologie noua cum are Falken la seria de gume din 2020 .
        Dacă de întelepţi o povaţă este apreciată, de proşti e ca o jignire considerată.
        Dream It, Do It, Live It....

Comentariu

Buna seara,

Deocamdata nu avem prea multi km cu ele. In conditii de iarna chiar nu pot sa ma pronunt in vreun fel sau altul inca.
          Ceea ce pot spune este ca se echilibreaza foarte usor, au un zgomot diferit la rulare fata de fostele Continental care nu erau allseason (nimic deranjant) si in conditii de asfalt uscat si ud stau chiar bine, au o aderenta buna-am intrat agresiv in cateva viraje atat pe uscat cat si pe ud si nu am avut nicio surpriza neplacuta. Ca prima impresie pot spune ca sunt niste anvelope corecte. Mai revin cu pareri dupa prima ninsoare...

Salutari.
          Ultima editare de Teodor4x4; 17.nov.2020, 11:45.
          4x4, Way of Life !

Comentariu

Salut, cum a mai evoluat problema cu suieratul la viteza mai mare? Aceeasi problema o am si eu la Accord 2.2 i-dtec si nu am gasit o rezolvare pana acum.

Comentariu

Salut.
              Nu a evoluat în niciun fel. Deja nu prea mai e băgat în seamă suieratul pentru ca nu s-a schimbat nimic la el. Face la fel ca atunci cand am luat mașina. Atâta timp cât nu se agravează și totul merge ok, rămâne așa...
              4x4, Way of Life !

Comentariu

Procesare...
              X

Sqreen | Runtime Application Protection