Sari la conținut
bbh_blocked_dnftl
  • GTC-banner-728.jpg.5cc46ba09a7dd8e0286229917ccf417d.jpg

  • GTC-banner-300.jpg.0de16ddb1a65d423b7281e32d9bd2e76.jpg

Pareri despre HYUNDAI SANTA FE


zolameister

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 74
  • Creat
  • Ultimul Răspuns

Top autori în acest subiect

Top autori în acest subiect

Imagini postate

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

un suv confortabil de oras, si de mers la iarba verde.

un prieten a avut, de nou, si era multumit de el. primu lucru ce sa dus a fost ambreiaju, in rest ok. apoi la vandut ca era casco prea mare..si nu a mai apucat service.

sa-l folo sanatosi. o zi buna

:cl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Din ce stiu ambreiajul e mai sensibil, si piesele sunt foarte scumpe... o distributite ajunge enorm... poate intre timp s-au mai schimbat lucrurile, dar nu stiu ce sa spun...

 

 

piesele ca piesele...oare reviziile?la un Spark am platit 2300ron revizia de 60000!

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Are un amic d'al meu una, parca e cu motor de 2,7. Dar, e foarte multumit de ea. Dar, facturile sunt cam maricele. Cele de 2,2 cica is mai umane. Dar, acuma conteaz si cat va merge cu ea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Sa il stapiniti cu placere.

Nu sunt masini rele.Am mers cu ele in diferite variante si mi-au lasat o impresie buna.Confortabile ,destul de rapide si rezistente.

Piesele after-market nu sunt asa scumpe.Un SUV care isi merita banutii... :h5

Invata din experienta altora....ca pina inveti din a ta...mori.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Sa il stapiniti cu placere.

Nu sunt masini rele.Am mers cu ele in diferite variante si mi-au lasat o impresie buna.Confortabile ,destul de rapide si rezistente.

Piesele after-market nu sunt asa scumpe.Un SUV care isi merita banutii... :h5

"accentul" inseamna ca esti dealer,vanzator etc?

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

a...da am inteles!vroiam ptr iza sa schimb caddy cu ceva"4x4" :ha: :ha: :ha: ca-i in familie.Am gasit o oferta de la hyundai cu aproape 6000 eu mai ieftin :banana

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Sper sa itzi placa. Eu am SF de 1 an juma. Revizia de 60 000 km a costat 1100 ron. cel mai des se duc bieletele antiruliu. in rest confort cit cuprinde. Spatiu la greu. si se conduce foarte usor. Atentie daca e pentru doamna cu parcarea. eventual senzori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Se comporta f bine. Anul trecut in spate aveam 2 scaune de copii plus soata. ca sa aiba grija de fete. In schimb la un mers sportiv (eu asa merg) pe un drum sinuos sa stii ca aia din spate sunt terci, daca nu stau bine cu :P ..... intelegi tu. La mersul meu sportiv are un consum de 10 litri la suta. Am un alt amic scoate cam 8. Dar sa ne intelegem Consumul asta il fac pentru ca merg extern media 120-130km/h si de 2 ori pe saptamana sunt in bucuresti zi plina (iar la circulatia din bucuresti - ai si consum pe masura). Ce arata pe bordul ei e varza, are cred ca cel ma prost calculator. Pina la SF am avut un fiat stilo. e acolo aveai tot felul de statistici, de la A la B cu consum pe fiecare bucata de drum. La SF ai doar 3 faze. Consum la suta de km kilometri pina la 1000 parcursi si km ramasi la combustibilul din rezervor.

Mai vorbim

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 an mai târziu...

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Da....este foarte buna...pana la urma l-am cumparat si sunt foarte multumit.Motor elastic si vanos,interior comod si ergonomic,spatios si confortabil la condus.:y

NISSAN PATROL 4.2-BIG WHITE

SUZUKI SAMURAI-REAL BLUE

HYUNDAY SANTA FEE-BUSINESS

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 luni mai târziu...

Re: HYUNDAI SANTA FE

 

Dc este pt sotie si este folosit in oras este ok.Problemele apar la tractari unde cedeaza ambreiajul,fiind un suv nu are reductor.

 

Am fost sambata in Sinaia, pana la cota 1400, eu cu Golfu, din pacate, ca la freelander termostatul a intrat pe regim de vara :bx si un prieten f bun cu SantaFe.

 

Nu stiu daca are motorizare de 2.2 sau 2.7 diesel, insa stiu ca are demarajul unui camion si consuma f putin pentru 7 locuri cat are si 2t +. Suspectez deci, 2.2.

 

Dar SIGUR ARE REDUCTOR, l-am vazut, l-am folosit! Dar e SUV!

 

Am ramas f prost impresionat, ii dansa curu pe zapada la urcare de mama-mama. Iar la coborare, in reductor, ca altfel, toate curbele le lua in drift. Anvelope iarna.

 

Noi am mers impreuna cu gandul ca, daca raman eu, sa ma scoata el din belea si a fost total invers. Eu am mers fara nici o grija, fara sa derapez, fara nimic, iar el....

 

Adevaru e, ca s-a descurcat mai bine ca X5, A6 quattro, terracan si alte gipulete de pe drum.

 

Cel mai bine mi s-a parut ca s-a comportat Tuaregul, din ~10 intalnite, nu a ramas niciunul. Si am intalnit toate modelele, original, facelift si nou.

Nemo me impune lacessit !
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri


×
×
  • Creează nouă...

Informații Importante

Accesul pe Forum Club4x4 este conditionat de respectarea Regulamentului - Termeni de Utilizare